$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

דובאי תארח את ועידת הזהב; חברת התעופה איתיחאד מוסיפה עוד 10 יעדים

זינוק של 75% בתיירות העסקית לדובאי באוקטובר; חברת השקעות בחריינית מרחיבה את ההשקעות שלה בנדל"ן אמריקאי, Dubai Mall מקיים במבצע מכירות מיוחד לרגל תחילת "אתגר הכושר של דובאי" ועוד

דורון פסקין 12:5828.10.20

משבר והזדמנות: סחר החוץ של האמירויות בתחום המזון הגיע ל-9 מיליון טונות

 

מפעילת נמל DP World דובאי מפעילת נמל DP World דובאי צילום: איי פי

 

מוחמד אלמעלם, מנכ"ל Dubai Ports World (חברת לוגיסטיקה רב-לאומית אמיראית) מסר כי מתחילת משבר קורונה, העדיפות של החברה היתה לתת מענה לאיום שנוצר על ביטחון המזון. לדבריו, דובאי, שעוד טרם המשבר ביססה עצמה כמרכז סחר עולמי בתחום המזון, צלחה אותו בצורה טובה.

 

 

מוחמד אלמעלם, מנכ"ל DP World באזור האמירויות מוחמד אלמעלם, מנכ"ל DP World באזור האמירויות צילום: Youtube

 

לפי אלמעלם, היקף סחר החוץ של האמירויות בתחום המזון הגיע במחצית הראשונה של השנה ל -9 מיליון טונות, עם שווי כולל של כ-8.8 מיליארד דולר. מתוך סכום זה, שווי יבוא המזון של דובאי הסתכם בכ-6 מיליארד דולר. לדבריו, נתונים אלה מדגישים את "עוצמת הכלכלה של דובאי" וכן את יעילותן של אסטרטגיות אבטחת המזון שלה, למרות המגפה.

 

חברת התעופה איתיחאד מוסיפה עוד 10 יעדים

 

מטוס של חברת התעופה איתיחאד איירווייז מטוס של חברת התעופה איתיחאד איירווייז צילום: שאטרסטוק

 

חברת התעופה של אבו דאבי Etihad Airways הודיעה כי היא מגדילה את מספר יעדיה מ -50 כיום ל -60 יעדים ברחבי אסיה, אוסטרליה, אירופה, המזרח התיכון וצפון אמריקה.

 

בעדכון שפירסמה אתמול איתיחאד הוספת 10 היעדים תיכנס לתוקף ב -25 בנובמבר לפי הפירוט הבא: מוסקבה, רומא, איסטנבול, בלגרד ומינסק באזור אירופה; קזבלנקה, רבאט וסיישל במזרח התיכון ובצפון אפריקה; וושינגטון בארה"ב וכלכותה בהודו.

 

זינוק של 75% בתיירות העסקית לדובאי באוקטובר

 

שדה התעופה של דובאי שדה התעופה של דובאי צילום: Ravi/flickr

 

חברת Wego, המתמחה בתחום שירותי הנסיעות וההזמנות המקוונות, מדווחת כי ההזמנות מחברות תעופה לצורך תיירות עסקית מחו"ל לדובאי עלו ב-75% במהלך חודש אוקטובר לעומת ספטמבר. לפי החברה, העלייה היא תוצאה ישירה של הודעת ממשלת האמירות על פתיחת המשק מחדש כולל כינוסים ותערוכות.

 

לפי החברה, ההוצאה הממוצעת לאדם על כרטיסי טיסה במהלך חודש אוקטובר לנסיעות עסקים הגיעה ל- 377 דולר.

 

חברת השקעות בחריינית מרחיבה אחזקות בנדל"ן אמריקאי

 

חברת השקעות נדל"ן  Investcorp חברת השקעות נדל"ן Investcorp צילום: gulfnews

 

חברת אינווסטקטרפ Investcorp שבסיסה בבחריין, הודיעה כי רכשה 32 נכסים תעשייתיים בארה"ב בכ-280 מיליון דולר. בכך גדל שווי תיק הנדל"ן של החברה העוסקת בניהול נכסים והשקעות פרטיות לכ-2 מיליארד דולר.

 

עם השלמת העסקה הזו, אחזקות הנדל"ן של Investcorp בארה"ב כוללות כיום יותר מ -260 בניינים בשטח כולל של 22 מיליון מ"ר. יצוין כי מאז 2017, הגבירה החברה מבחריין גם את השקעות הנדל"ן שלה באירופה הנאמדות כיום בקרוב ל-1 מיליארד דולר והן נמצאות בבריטניה, בלגיה, הולנד וגרמניה.

 

יוסוף אליוסוף, בכיר בחברה, הסביר שנוכח התנאים הכלכליים הגלובליים החברה מעוניינת להגביר נוכחותה בקרבת שווקים לוגיסטיים חשובים. בעסקה האחרונה החברה רכשה נכסים הקשורים למגוון תעשיות: שירותי בריאות, לוגיסטיקה, מסחר אלקטרוני, תעשייה, טלקומוניקציה ושירותי מזון.

 

ועידת הזהב תתקיים בדובאי בחודש הבא

  

חנות זהב בדובאי חנות זהב בדובאי צילום: שאטרסטוק

 

 דובאי תארח את "ועידת הזהב העולמית 2020," שהיא האירוע הבינלאומי הגדול ביותר המתמחה בתעשיית הזהב באזור המפרץ. האירוע יתקיים במלון ארמאני בבורג ח'ליפה ב -23 בנובמבר. בוועידה ישתתפו חברות בינלאומיות גדולות הפועלות בתחום הזהב, אנשי ממשל ונציגי הרגולציה בענף. עקב הקורונה, הוועידה תתקיים בצורה וירטואלית וגם בהשתתפות פיזית.

 

המשתתפעם ידונו בשורה של נושאים הקשורים לתחום הזהב, כולל סחר בזהב, הזדמנויות השקעה ומיזמים משותפים דרך שירותי יבוא, יצוא ולוגיסטיקה וכלה בזיקוק, כרייה, תעשיית תכשיטים, סחר מטילים והזדמנויות קמעונאיות ברחבי העולם ובאיחוד האמירויות.

  

עושים ספורט וקניות: אתגר הכושר של דובאי מתחיל

 

 

ספורט בדובאי ספורט בדובאי צילום: TimeOut Dubai

 

קניון דובאי Dubai Mall, אחד מיעדי הקמעונאות והבידור המוכרים והמתויירים, יוצא במבצע מכירות מיוחד לרגל תחילת "אתגר הכושר של דובאי" המבצע יתקיים ממחר ועד שבת (31-29 באוקטובר) ובמסגרתו מאות קמעונאים יציעו הנחות של עד 90% על מותגי ספורט, בריאות וכושר, ועד 75% הנחה על מותגי אופנה, יופי, תכשיטים ועוד.

 

קניון דובאי קניון דובאי צילום: שאטרסטוק

 

מבצע המכירות מציין את תחילת "אתגר הכושר של דובאי" - חגיגה שנתית של כושר ובריאות שהשנה מתקיימת בין 30 באוקטובר ל-28 בנובמבר. האתגר הוא להשלים 30 דקות של פעילות בכל יום למשך 30 יום, ולעודד את תושבי איחוד האמירויות לאמץ אורח חיים בריא ופעיל.

 

הכותב הוא מנהל חברת www.concordmena.com  

x