$
קורונה

דיווח שוטף

נורבגיה מחמירה את המגבלות: עובדים מהאיחוד האירופי יהיו חייבים בבידוד

בולסונארו: קל וזול יותר לפתח תרופה לקורונה מאשר חיסון; הטלוויזיה באיראן: "בכל חמש דקות מת במדינה אדם מקורונה"; איטליה סוגרת את המסעדות והבארים משעה 18:00; ארה"ב: 83,718 נדבקים חדשים בקורונה; הצוות של סגן הנשיא פנס נדבק; אוסטרליה: לראשונה זה 4 חודשים - אפס נדבקים בקורונה במדינת ויקטוריה

כלכליסט ו-ynet 18:4426.10.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

18:42 - בולסונארו: קל וזול יותר לפתח תרופה לקורונה מאשר חיסון

 

נשיא ברזיל ג'איר בולסונארו טוען כי יהיה קל וזול יותר להשקיע בתרופה לקורונה ולא בחיסון. בולסונארו אמר את הדברים לתומכיו שהתגודדו מחוץ לארמון הנשיאות בברזיליה. בולסונארו, שנדבק בנגיף ביולי, מפחית שוב ושוב את חומרת הנגיף וממשיך לקדם את הכלורוקין נגד מלריה כתרופה לקורונה למרות עדויות גוברות שהוא לא עובד. בברזיל מתו עד כה יותר מ -150,000 איש מהנגיף, מספר המתים השני בגובהו בעולם אחרי ארצות הברית.

 

 

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו צילום: רויטרס

 

18:20 - נורבגיה מחמירה את המגבלות: עובדים מהאיחוד האירופי יהיו חייבים בבידוד

 

נורבגיה תטיל מגבלות מחמירות יותר בעקבות עלייה במספר הנדבקים. כך הודיעה ראשת הממשלה ארנה סולברג. בין השאר נמסר כי יופסקו ההחרגות של עובדים זרים במדינה.

 

 

ראשת ממשלת נורביה, ארנה סולברג ראשת ממשלת נורביה, ארנה סולברג צילום: ר

 

מיום שישי, כל העובדים הזרים המגיעים לנורבגיה ממדינות האיחוד האירופי חייבים להיות 10 ימים בבידוד. "אנחנו צריכים לעשות יותר כדי לשלוט על התפשטות הזיהום", אמרה סולברג במסיבת עיתונאים.

 

התקהלויות ציבוריות יוגבלו ל -50 איש, מה שהופך החלטה קודמת לאפשר עד 200 איש, בעוד המספר המרבי המותר להיפגש במסגרת פרטית יופחת מ -20 למשק בית שיארח לא יותר מ-5 אורחים.

 

13:15 - גם רונלדיניו נדבק בקורונה; איטליה סוגרת את המסעדות בערבים

 

החל מהיום ברים ומסעדות באיטליה נדרשים להיסגר בשעה שש בערב, בעוד שבתי קולנוע, תיאטראות, מכוני כושר, בריכות שחייה ואתרי סקי קרוב לוודאי שיישארו סגורים, והלימודים בתיכונים יתקיימו מרחוק.

 

רונאלדיניו, לשעבר כוכב נבחרת ברזיל בכדורגל, הודיע בחשבון האינסטגרם שלו כי נדבק בקורונה, אך הדגיש כי בשלב זה הוא אסימפטומי. לדבריו, הוא מתכון להיכנס לבידוד במלון עד לשיפור במצבו.

 

רונלדיניו. ארכיון רונלדיניו. ארכיון צילום: רויטרס

 

 

תעשיית התעופה העולמית חווה את הרבעון הגרוע ביותר שלה לנוכח השפל בהזמנות מטוסים חדשים. לפי חברת ADS שמייצגת יצרניות מטוסים, בחודשים יולי ואוגוסט התקבלו 13 הזמנות בלבד למטוסים, ובספטמבר לא נרשמה ולו הזמנה אחת. לשם השוואה, בתקופה המקבילה בשנה שעברה מספר ההזמנות עמד על 152.

 

בתי חולים במחוזות רבים באיראן מדווחים על מחסור במיטות לטיפול בחולי קורונה. בכל יום מתים במדינה כ-300 אנשים מהמגפה. הרשויות מדווחות על שמירה לקויה של כללי הריחוק החברתי וסגן שר הבריאות אף הזהיר כי מספר המתים בשבועות הקרובים יעלה ל-600 ביום אם התושבים לא יכבדו את ההנחיות. איראן נחשבת למדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מקורונה במזרח התיכון. בטלוויזיה האיראנית אף דיווחו כי בכל חמש דקות מת אדם במדינה מקורונה. לפי הנתונים הרשמיים, עד כה נדבקו באיראן בקורונה 568,896 אנשים ו-32,616 מתו. עם זאת, יש שטוענים שהנתונים האמיתיים גבוהים בהרבה.

 

10:37 - גרמניה: 8,685 חולי קורונה מאומתים התגלו ביממה האחרונה

 

הרשויות בגרמניה הודיעו כי 8,685 חולי קורונה מאומתים התגלו בגרמניה ביממה האחרונה. מספר המתים מהנגיף עלה ב-24 והגיע ליותר מעשרת אלפים מפרוץ המגפה.

 

קורונה בגרמניה קורונה בגרמניה צילום: רויטרס

 

 

9:48 - סין: 137 נדבקי קורונה אסימפטומים בשינג'יאנג

 

הרשויות בסין זיהו 137 נדבקי קורונה אסימפטומים בקאשגאר במחוז שינג'יאנג בצפון מערב המדינה, זאת לאחר שיום קודם לכן דווח על אדם אחד שנדבק בנגיף. מדובר במקרה ההדבקה המקומי הראשון בסין מזה עשרה ימים. כל הנדבקים החדשים קשורים למפעל לייצור בגדים, שבו עובדים הוריה של נערה בת 17 שביום שבת אובחנה כחיובית לקורונה אך ללא סימפטומים.

 

ארה"ב: 83,718 נדבקים חדשים בקורונה; הצוות של סגן הנשיא פנס נדבק

 

בארה"ב דווח על 83,718 נדבקים חדשים בקורונה, קרוב לשיא של 83,575 שדווח ביום שישי. סגן הנשיא מייק פנס הודיע כי ימשיך בקמפיין הבחירות זאת על אף שראש הלשכה שלו וארבעה אנשי צוות נוספים אובחנו כחולים בקורונה. לפנס מתוכנן לוח זמנים צפוף בשמונת הימים עד הבחירות.

 

 

מייק פנס סגן נשיא ארה"ב מייק פנס סגן נשיא ארה"ב צילום: איי פי

 

9:45 - ראש ממשלת ספרד הכריז על מצב חירום לאומי

 

ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס הכריז על מצב חירום לאומי, שיכלול גם הטלת עוצר לילי, זאת בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. הצעד יוצא הדופן נכנס לתוקף אמש והוא חל בין השעות 11 בלילה ושש בבוקר.

 

הודו: יותר מ-45 אלף נדבקים חדשים ביממה

 

המספר הכולל של נדבקים בקורונה בהודו עומד על 7.91 מיליון, זאת לאחר שנוספו מעל 45 אלף נדבקים חדשים ב-24 השעות האחרונות, כך לפי הנתונים הרשמיים של משרד הבריאות ההודי. עם זאת, מספר המתים היום הוא נמוך ביותר מזה ארבעה חודשים ועומד על 480 מתים ב-24 השעות האחרונות, כך שכלל המתים מקורונה במדינה עומד על 119,014.

 

9:43 - מלך מלזיה דחה את ההצעה להכריז על מצב חירום, ועורר זעם במדינה 

 

מלך מלזיה דחה את הצעתו של ראש הממשלה מוחיאדין יאסין להכריז על מצב חירום במדינה על מנת להילחם בקורונה. ההצעה, שכוללת גם את פיזור הפרלמנט, עוררה זעם רב במלזיה מכייון שהביקורת העיקרית היא שמדובר בצעד אנטי דמוקרטי שמטרתו לחזק את שליטתו של יאסין בשלטון.

 

8:25 - אוסטרליה: אין נדבקים חדשים בויקטוריה; מלבורן תצא מהסגר מהשבוע

 

הרשויות במדינת המחוז ויקטוריה שבאוסטרליה הודיעו כי ביממה האחרונה לא אובחן אף מקרה חדש של קורונה - לראשונה זה ארבעה חודשים. הרשויות הוסיפו כי לא נרשמו מקרי מוות ביממה החולפת. כ-15,000 בדיקות קורונה נערכו אתמול, וכולן יצאו שליליות.

 

הבוקר הודיע ראש ממשלת ויקטוריה, דניאל אנדרוז, כי העיר מלבורן שנכנסה לסגר לפני 111 ימים, תצא מהסגר החל מיום רביעי השבוע. 905 בני אדם מתו מקורונה באוסטרליה מפרוץ המגפה, יותר מ-90% מהם בוויקטוריה. אנדרוז ציין הבוקר כי: "עם אפס נדבקים חדשים וכמות כזו של בדיקות שליליות, אפשר לומר שעכשיו זה הזמן להסיר את הסגר".

 

 

רה"מ ויקטוריה דניאל אנדרוז רה"מ ויקטוריה דניאל אנדרוז צילום: איי פי

 

 

8:35 - מקסיקו: 181 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, 4,360 נדבקו

 

משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 4,360 מקרים חדשים של קורונה ו-181 איש מתו כתוצאה מסיבוכי המחלה. 891,160 בני אדם נדבקו בקורונה במקסיקו מפרוץ המגפה ומניין המתים עומד על 88,924.

 

 

לוויה של חולה קורונה במקסיקו סיטי לוויה של חולה קורונה במקסיקו סיטי צילום: רויטרס

 

 

8:30 - ברזיל: 231 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, יותר מ-13 אלף נדבקו

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 13,493 בני אדם כנדבקים בקורונה ו-231 איש מתו כתוצאה מסיבוכי המחלה. יותר מ-5 מיליון בני אדם נדבקו בקורונה בברזיל מפרוץ המגפה ומניין המתים עומד על 157,134. מספר המתים בברזיל הוא הגבוה ביותר בעולם אחרי ארה"ב.

 

 

קורונה בברזיל קורונה בברזיל צילום: רויטרס

 

x