$
תעשייה ופיננסים

טסלה: ריקול ל-48 אלף מכוניות שיוצרו בארה"ב ונמכרו בסין

מדובר במכוניות מודל S ו-X. הסיבה לקריאת השירות: אפשרות שהמתלים פגומים. זהו הריקול הרביעי של מכוניות מיובאות של טסלה בסין. ריקולים קודמים כללו החלפת כריות אוויר ותיקון בעיות היגוי שהתגלו במכוניות

שירות כלכליסט 09:1824.10.20

יצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית טסלה עושה ריקול ל-48,442 מכוניות מודל S ו-X בעלות הנעה חשמלית שיוצרו בארה"ב ונמכרו בסין, עקב האפשרות שהמתלים הקדמיים והאחוריים שלהן פגומים. הסוכנות הסינית לרגולציית שוק הודיעה על הריקול ביום חמישי. מניות טסלה ירדו בקרוב ל-2% אתמול בעקבות החדשות. כך מדווח CNBC.

 

 

אתר החדשות של תעשיית הרכב הסינית, Gasgoo, דיווח שהריקול מתייחס לכ-29 אלף מכוניות מיובאות מדגמי S ו-X שיוצרו בין ה-17 בספטמבר 2013 וה-16 באוגוסט 2017, וכ-19 אלף מכוניות מיובאות מדגם S שיוצרו בין ה-17 בספטמבר 2013 וה-15 באוקטובר 2018. כל המכוניות יוצרו במפעלה של טסלה בפרימונט, קליפורניה.

 

רשות בטיחות כלי הרכב האמריקאית (NHTSA) הורתה לטסלה להחליף את המחברים האחוריים והעליונים של המתלים הימניים והשמאליים במחברים משופרים בכל המכוניות הרלוונטיות ללא עלות נוספת עבור הבעלים.

 

מנכ"ל טסלה אלון מאסק מנכ"ל טסלה אלון מאסק צילום: גטי

ב-2016 הדף מנכ"ל טסלה אלון מאסק תלונות מסוג זה לגבי מתלים פגומים במודל S שהתגלו בארה"ב. אז הכריז מאסק שרשות בטיחות כלי הרכב "לא מצאה שום חשש בטיחותי במתלים של מודל S ואין לה שום צורך נוסף במידע מאיתנו בנושא הזה". הוא גם טען אז שהתלונות שהוגשו לרשות בנושא היו מפוברקות.

 

מה-NHTSA נמסר: "הרשות מודעת לריקול של טסלה עקב בעיות במתלים בסין. בנקודה זו הרשות לא קיבלה תלונות משמעותיות הקשורות לנושא הזה בארה"ב. הרשות נמצאת בקשר עם טסלה ועוקבת אחר המצב מקרוב, ולא תהסס לנקוט בפעולה כדי להגן על הציבור מסיכון לא סביר לבטיחותו. אם אתם חושבים שכלי הרכב שלכם מכיל פגם בטיחותי שאינו חלק מהריקול הנוכחי, צרו קשר עם NHTSA".

 

זהו הריקול הרביעי של מכוניות מיובאות של טסלה בסין. ריקולים קודמים כללו החלפת כריות אוויר ותיקון בעיות היגוי שהתגלו במכוניות.

x