$
קורונה

דיווח: אסטרהזניקה תוכל להמשיך בניסוי לחיסון שלה בארה"ב

לפי וול סטריט ג'ורנל, אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד, המפתחות יחד חיסון לקורונה, קיבלו אישור מה-FDA להמשיך בביצוע שלב 3 של הניסוי שלהן. הניסוי הושהה לפני מספר שבועות בעקבות חולי בלתי צפוי של מתנדב בבריטניה שהשתתף בניסוי של החברה

שירות כלכליסט 22:0123.10.20

חדשות טובות לחברת התרופות אסטרהזנקה: על פי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל" תוכל החברה להמשיך בניסוי לחיסון שלה בקורונה בארה"ב. אסטרהזניקה מפתחת את החיסון יחד עם אוניברסיטת אוקספורד, והיא נאלצה לעצור את שלב 3 של הניסוי שלה בארה"ב, לאחר חולי בלתי צפוי של אחד המתנדבים בניסוי שערכה בבריטניה. מניית אסטרהזניקה נסחרת ביציבות בניו יורק לאחר הדיווח.  

החיסון לקורונה של אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד החיסון לקורונה של אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד צילום: גטי אימג'ס

 

יש לציין, כי בבריטניה איפשרו הרשויות לאסטרהזניקה לחדש את הניסוי, וכעת כאמור מאשר זאת גם מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) שעל פי הדיווח בג'ורנל יצר קשר עם אנשי החברה כדי להודיע לה שתוכל לחדש את הניסוי בארה"ב. החיסון של אסטרהזניקה הוא אחד מארבעה חיסונים לקורונה בארה"ב שנמצאים כעת בשלב הניסוי המאוחר.

 

השבוע דווח כי מתנדב בניסוי לחיסון הקורונה של אסטרהזניקה בברזיל מת במהלך הניסוי. עם זאת, לאחר זמן מה התברר כי האיש לא חוסן לנגיף, אלא קיבל פלסיבו, מה שמסביר את האישור המחודש שניתן לחברה בארה"ב לשוב ולבצע את הניסוי.

x