שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

הניסויים לא הסתיימו, אבל בסין מאיצים את מתן החיסונים לקורונה

עיריית ג'ינשיאנג הודיעה שהיא נותנת עדיפות במתן החיסון שמפתחת חברת סינובק, לתושבים שהם בקבוצות סיכון וגם לכאלה ש"אחראים על תפעול העיר ושירותיה". חברת CNBG מציעה את החיסון שלה בחינם לסטודנטים שלומדים בחו"ל

שירות כלכליסט 13:5218.10.20

סין מגדילה בקצב מואץ את מספר האנשים התושבים שמקבלים את החיסון הניסיוני לקורונה במדינה, כשבין היתר מדובר בתושבי העיר ג'ינשיאנג מדרום לשנגחאי, ובסטודנטים שטסים לחו"ל.

 

עיריית ג'ינשיאנג הודיעה בסוף השבוע כי תיתן עדיפות במתן החיסון שמפתחת חברת סינובק (Sinovac), לתושבים שהם בקבוצות סיכון וגם לכאלה ש"אחראים על תפעול העיר ושירותיה".

 

החיסון של סינובק נמצא בשלבים הסופיים של הניסויים הקליניים, אך עדיין לא אושר. מועצת העיר אמרה שהוא ניתן בכפוף לאישור חירום.

 

במעבדה של חברת Sinovac במעבדה של חברת Sinovac צילום: איי אף פי

 

במקביל חברת China National Biotech Group) CNBG) שמפתחת חיסון נוסף, מציעה אותו בחינם לסטודנטים שלומדים בחו"ל, במסגרת אסטרטגיה שלדברי מומחי בריאות מעלה חששות אתיים ובטיחותיים. יותר מ-168,000 איש נרשמו עד כה לקבלת החיסון, ו-91,000 מתוכם עשויים לקבלו, כך מסרה CNBG.

 

פקידי בריאות סינים בכירים הבטיחו חיסון שיהיה זמין לציבור הרחב עד סוף השנה. החיסון של CNBG כבר ניתן לאנשי רפואה ועובדי חברות סיניות שנשלחו לחו"ל, תחת אישור חירום לאנשים בקטגוריות סיכון גבוה. החברה נתנה עד כה את החיסון ל-350,000 איש מחוץ לניסוייה הקליניים, כך אמר פקיד החברה בספטמבר. בניסויי החברה משתתפים כ-40,000 איש.

 

חברות תרופות סיניות עובדות על 5 חיסונים שנמצאים בשלבים האחרונים של הניסוי, אך עד כה אף אחד מהם לא אושר לשימוש ציבורי. הם מהווים חלק ממאמץ עולמי למציאת חיסון, ואם תצליח, הדבר יעלה את יוקרתה של תעשיית התרופות הסינית ואת מכירותיה העולמיות בהתאם.

x