$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

מומחים מזהירים: צפויה עלייה במתקפות הסייבר על חברות מהאמירויות

לפי מומחים מחברת ת'אלס, במהלך השנה החולפת התמקדו מתקפות הסייבר באזור בבנקים, חברות נפט וגז וחברות בתחום הבריאות, שנאלצו לשלם מיליוני דולרים ככופר; לדבריהם התקיפות הפכו מאורגנות ומורכבות יותר

דורון פסקין 13:0418.10.20

מומחים מזהירים: צפויה עלייה במתקפות הסייבר על חברות מובילות מהאמירויות

מומחים מחברת ת'אלס (Thales) הזהירו בסוף השבוע מפני האפשרות לגידול במספר מתקפות הסייבר נגד חברות מובילות באיחוד האמירויות. הם הזכירו כי במהלך השנה החולפת מתקפות הסייבר באזור התמקדו בבנקים, חברות נפט וגז, בנוסף לחברות בתחום בריאות. חברות אלה נדרשו באיחוד האמירויות לשלם מיליוני דולרים כתשלום כופר.

 

 

המומחים הצהירו כי אחד המאפיינים החשובים ביותר של "הפיגועים האלקטרוניים" שבוצעו השנה הוא שהם הפכו מורכבים יותר ומבוצעים על ידי רשתות מאורגנות יותר. השגת רווח כספי נותרה המטרה העיקרית של כנופיות מתקפות סייבר, שבדרך כלל אינן נתמכות על ידי ממשלות זרות, כך על פי המומחים.

 

סייבר באיחוד האמירויות סייבר באיחוד האמירויות צילום: שאטרסטוק

 

 

בטופ העולמי: עלייה של 4% במספר תיירי המרפא המגיעים לדובאי

מחלקת תיירות המרפא ברשות הבריאות של דובאי מסרה כי האמירות רשמה עלייה של 4% במספר תיירי המרפא בשנת 2019, בהשוואה לשנת 2018. בסך הכל, הגיעו בשנה שעברה לדובאי 350,118 תיירים בקטגוריה זו. בכך התייצבה דובאי במקום הראשון בעולם הערבי ובמקום השישי בעולם בתחום זה. רשות הבריאות מקווה כי שנת 2021 צפויה לרשום עלייה נוספת במספר תיירי המרפא לאור ההשקעה בתחום.

 

מחלקת התיירות מסרה גם נתונים לגבי מתקני הבריאות שהם חלק מההיצע של ענף תיירות המרפא באמירות: 20 בתי חולים, 54 מרפאות ו-4 מרכזי התאוששות והבראה, מה שמביא את המספר הכולל של המתקנים ל-78, כולם בעלי הסמכה בינלאומית.

 

צוותי רפואה בדובאי צוותי רפואה בדובאי צילום: שאטרסטוק

 

 

מסימני התקופה: שוק המשחקים המקוונים במפרץ מתרחב

מגבלות קורונה והריחוק הפיזי הביאו להתגברות הביקוש למשחקים מקוונים באיחוד האמירויות כמו גם בשאר מדינות המפרץ. לפי נתונים של גורמים בתעשייה, שווי שוק המשחקים המקוונים בשש מדינות המפרץ צפוי להגיע לכ-820 מיליון דולר בשנת 2021 בהשוואה ל-693 מיליון דולר בשנת 2020. במפרץ כמו בשאר חלקי העולם, שוק המשחקים המקוונים נשלט על ידי פלח המשחקים לטלפון הסלולרי.

 

גורמים בתעשייה באמירויות מעריכים שתעשיית המשחקים המקוונים הולכת להיות "הזדמנות משמעותית" עבור חברות ויזמים באיחוד האמירויות. הם מסבירים כי הערכה זו נובעת מהעובדה שבאחרונה נרשמת צמיחה מהירה של זמן המשתמש הממוצע המופנה למשחקים בנייד.

 

מתחיל להתאושש: גידול במספר הנוסעים בשדה התעופה של בחריין

מחלקת ענייני התעופה האזרחית במשרד התחבורה והתקשורת הבחרייני מסר בסוף השבוע כי מספר הנוסעים בשדה התעופה הבינלאומי של הממלכה גדל ב -21% במהלך החודש שעבר בהשוואה לאוגוסט 2020. מספר הנוסעים שעברו בנמל התעופה הגיע באוגוסט האחרון ל-52,639, ובספטמבר עלה מספרם ל-64,413. הגידול יוחס להגדלת מספר הטיסות היוצאות והנכנסות, בהתאם לתכנית הגברת הפעילות האווירית בצל נגיף קורונה.

 

נכון להיום מתקיימות 20 טיסות ביום, לעומת 10 בחודשים עברו. חלק מהעלייה מוסבר גם בהגדלת מספר היעדים אליה החלה לטוס בהדרגה חברת התעופה הלאומית גולף אייר. עם זאת, הדגישה המחלקה כי למרות העלייה בחודש שעבר מספרי הנוסעים נמוכים בהשוואה לשנה שעברה.

 

שדה התעופה של בחריין שדה התעופה של בחריין צילום: שאטרסטוק

 

 

זה שעולה וזה שיורד: מגמה מעורבת במחירי חומרי הבנייה באבו דאבי

נתונים סטטיסטיים עדכניים שפורסמו באבו דאבי ביחס לחודש אוגוסט, מצביעים על עליית מחירי המלט, החול והבטון מול ירידת מחירי הברזל, העץ והלבנים על בסיס שנתי. לפי הנתונים, מחירי המלט עלו ב-17% בהשוואה לאוגוסט 2019, ומחירי החצץ והחול עלו ב-2.6%, הבטון ב-2.4%, אריחים ושיש ב-0.7% וכבלי חשמל ב-5.4%.

 

לעומת זאת במהלך אוגוסט האחרון ירדו מחירי הברזל ב-5.5% בהשוואה לאוגוסט 2019, מחירי הלבנים צנחו ב-10%, מחירי העץ ירדו ב-2%, חומרי הקירוי ב-1.3%, חומרי הבידוד ב-10%, הצבעים ב-3.3% וזכוכית גם כן ב-3.3%. כמו כן, מחירי הכבלים לבניין ירדו ב-0.1% והכבלים לדירות ב-7.8%. במחירי הצינורות נרשמה מגמה מעורבת; מחירי צינורות PVC עלו ב-3%, ואילו צינורות UPVC ירדו ב-4.7%.

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

x