עולם

כוכב "ביסטי בויז" מוכר את אוסף האמנות של אמא שלו. והמחיר?

האוסף שמחזיק מייקל "מייק די" דאימונד, מייסד להקת ההיפ הופ האלמותית, מוערך ב-30 מיליון דולר; לפי סותביז', זהו "אחד מאוספי האמנות המודרנית הגדולים בניו יורק"

שירות כלכליסט 16:5619.10.20

כוכב להקת הביסטי בויז, מייקל "מייק די" דאימונד, מתכוון להעמיד למכירה את אוסף האמנות של אימו ששוויו מוערך ב-30 מיליון דולר, וכולל יצירות אמנות מתקופות שונות, וכן מזכרות שונות ששמרה של להקת ההיפ הופ.

 

 

המכירה תיערך בבית המכירות סות'ביז בניו יורק. לפי הפיינשל טיימס, הוריו של המוזיקאי, סוחר האמנות הרולד דאימונד ומעצבת הפנים הסטר דאימונד, "צברו את אחד מאוספי האמנות המודרנית הגדולים ביותר בניו יורק".  

 

פינת אוכל פינת אוכל צילום: סותבי'ס

 

 

"אמי ואבי היו חלק מעולם האמנות העכשווית בניו יורק סיטי לפני שנולדתי. לא מעט ציורים של רותקו שנמכרים היום בסות'ביז עברו בשלב זה או אחר אצל הוריי", כך אמר דאימונד הבן לבלומברג. הרולד דאימונד, שהיה זה שהביא את עבודותיה של הפסלת הבריטית ברברה האפוורת' לארה"ב, מת ב-1982 בגיל 56. אשתו הסטר הלכה לעולמה בינואר האחרון בגיל 91.

 

אספנות הייתה תשוקתה של הסטר במשך כל חייה הבוגרים, אך לאחר מותו של בעלה היא עברה להתמקד באמנות פרה-מודרנית בזמן שהחליפה את הריהוט העתיק בביתה דווקא לריהוט עכשווי, על מנת ליצור ניגודיות בין השניים.

 

חדרים שונים חדרים שונים צילום: סותבי'ס

 

"אני בטוח שהרבה אנשים שאלו אותה מה היא עושה, ולמה היא מחליפה את האוסף הנהדר שהיה לה בעבודות אחרות, אבל הייתה לה אמונה מוחלטת בנקודת המבט שלה והיא ניהלה את האוסף שלה ללא מורא", כך לדברי בנה. זו גם הסיבה ששם המכירה הפומבית של האוסף שלה הוא "ללא מורא: האוסף של הסטר דאימונד".

 

המכירה תתקיים בינואר ותציע כ-60 עבודות אמנות, מתקופת הרנסנס ועד לאמנות עכשווית, ספרים, רהיטים וחפצים נוספים. בין השאר יועמד למכירה פסל נדיר של האב והבן ברניני, מהאמנים הידועים ביותר של תקופת הבארוק, שכותרתו "סתיו". הפסל הזה לבדו צפוי להכניס בין 8 ל-12 מיליון דולר.

x