$
קורונה

דיווח שוטף

הקורונה בצרפת: לראשונה - יותר מ-30 אלף מאובחנים ביממה

ארגון הבריאות מזהיר: "הקורונה - במקום החמישי בגורמי המוות באירופה". לפי ה-WHO, בתוך כעשרה ימים בלבד עלה מספר המקרים המאומתים ביבשת מ-6 מיליון ליותר מ-7 מיליון. הארגון הזהיר כי אם לא יינקטו צעדים שייבלמו את ההתפשטות, מספר המתים יזנק פי 4 או 5 מכפי שהיה באפריל

כלכליסט ו-ynet 22:1315.10.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:10 - הקורונה בצרפת: לראשונה - יותר מ-30 אלף מאובחנים ביממה

 

משרד הבריאות של צרפת מסר כי 30,621 בני אדם אובחנו כנדבקים בקורונה ביממה האחרונה - שיא יומי מאז פרוץ המגפה. עד כה, יותר מ-809 אלף בני אדם התגלו כנשאי קורונה במדינה, מתוכם 33,125 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף - 88 מהם ביממה האחרונה. נשיא צרפת עמנואל מקרון הורה אתמול על עוצר לילי בפריז וב-8 ערים נוספות בצרפת, בשל העלייה בתחלואה. 

 

 

מחאת מסעדנים בעיר ליל, צרפת, בשבוע שעבר מחאת מסעדנים בעיר ליל, צרפת, בשבוע שעבר צילום: איי פי

 

 

18:40 - טראמפ: "לא דיברתי עם נשיא סין זמן רב, ואני לא רוצה לדבר איתו"

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר שהוא לא דיבר עם נשיא סין שי ג'ינפינג זה זמן רב, ושהוא "לא רוצה לדבר איתו". את הדברים אמר בריאיון לרשת "פוקס ניוז", בו הביע דאגה מהדרך בה סין מתמודדת עם מגפת הקורונה. טראמפ הוסיף כי בייג'ינג ממשיכה להזמין סחורות אמריקניות במסגרת הסכם הסחר בין שתי המדינות שנחתם בינואר. טראמפ סירב לענות על השאלה האם שי ניסה לפנות אליו.

 

17:35 - הבחירות לנשיאות ארה"ב: אנשי צוות מהקמפיין של קמלה האריס נדבקו בקורונה

 

שניים מאנשי צוות קמפיין הבחירות של קמלה האריס, סגניתו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ג'ו ביידן, אובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה. השניים - הדוברת של האריס ואדם נוסף מצוות המטוס שלה. בעקבות כך, האריס תבטל את הנסיעות המתוכננות שלה לצורך קמפיין הבחירות עד ליום ראשון. ממטה הקמפיין של האריס נמסר כי היא לא הייתה לאחרונה במגע עם אנשי הצוות שאומתו לנגיף וכי היא נבדקה אתמול ונמצאה שלילית.

 

15:00 - ארגון הבריאות מזהיר: "הקורונה - במקום החמישי בגורמי המוות באירופה"

 

הקורונה ממשיכה להתפשט באירופה, ולפי ארגון הבריאות הבינלאומי (WHO), ביבשת דיווחו על מספר הנדבקים השבועי הגבוה ביותר עד כה. לפי נתונים שמסר הארגון, בתוך עשרה ימים בלבד מספר המקרים המאומתים ביבשת עלה מ-6 מיליון ליותר מ-7 מיליון. 

 

בארגון המשיכו והזהירו כי אם לא ינקטו צעדים לבלימת ההתפשטות, מספר המתים יטפס בתוך חודשים ספורים לשיעור הגבוה פי 4 או 5 מכפי שהיה באפריל. "המצב האפידמיולוגי המתפתח באירופה מעלה חששות רבים", הודה ד"ר האנס קלוג המנהל האזורי של הארגון באירופה. לדבריו, "מספר הנדבקים היומי עולה, מספר המאושפזים עולה והקורונה נמצאת במקום החמישי בגורמי המוות באירופה". לדבריו, מעל אלף אנשים מתים בכל יום באירופה מקורונה.

 

לפיכך, הוא קרא למדינות ולאזרחים "לא להתפשר" במאמציהם להשתלט על הנגיף, והוסיף כי מרבית ההדבקות מתרחשות בבתים, בחללים סגורים ובקהילות שלא מצייתות להנחיות. "הצעדים הללו נועדו לשטח את העקומה", הסביר. "לכן זה תלוי בנוי לקבל אותם כשהם עוד קלים יחסית לעמוד בהם במקום ללכת בדרך החמורה".

 

הלוויה בספרד הלוויה בספרד צילום: איי פי

 

 

 

13:45 - צרפת: חקירת ההתנהלות בקורונה - חיפוש בביתו של שר הבריאות

 

 

שר הבריאות של צרפת, אוליבייה וראן שר הבריאות של צרפת, אוליבייה וראן צילום: איי פי

 

משטרת צרפת פשטה על בתיהם של בכירים בממשלה ובמערכת הבריאות, במסגרת חקירה בדבר אופן ניהול מגיפת הקורונה. בין הבכירים שר הבריאות אוליבייה וראן ומנהל סוכנות הבריאות הלאומית, ז'רום סלומון

 

החיפושים הם חלק מחקירה שבה החלו הרשויות ביולי בנוגע לדרך שבה ניהלה הממשלה את המשבר. הביקורת העיקרית נוגעת למחסור בציוד רפואי וזמני תגובה איטיים.

 

לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, גם ראש הממשלה ז'אן קסטקס נמצא תחת חקירה, וכך גם קודמו בתפקיד אדואר פיליפ.

 

אמש הטיל נשיא המדינה עמנואל מקרון עוצר בפריז וב-8 ערים נוספות בשעות הלילה, בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. העוצר יהיה בתוקף החל משבת בין השעות תשע בערב ושש בבוקר למשל ארבעה שבועות לפחות.

 

13:00 - דיווחים: ממשלת בריטניה צפויה להחמיר את ההגבלות בלונדון

 

ממשלת בריטניה מתכוונת להטיל בקרוב הגבלות מחמירות יותר בלונדון, כך לפי הדיווחים בבריטניה. מטרת ההגבלות נועדה לבלום את ההתפשטות המהירה של הקורונה בעיר. לפי הדיווחים, בירת אנגליה תעבור לרמה הגבוהה ביותר החל מחצות ביום שישי, עלייה מרמה בינונית שבה היא מוגדרת כעת.

 

פירוש הדבר הוא שתושבי העיר לא יורשו להיפגש בבתים עם אנשים מחוץ למשק הבית שלהם. ההגבלות כוללות גם איסור על התקהלות של מעל שישה אנשים בחוץ, וקריאה לצמצום ככל האפשר של יציאות מהבית.

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון צילום: רויטרס

 

12:00 - ריאנאייר מקצצת בשליש את הטיסות המתכוננות לחורף - ומתכננת פיטורים נוספים

 

חברת התעופה המוזלת ריאנאייר הודיעה כי תקצץ בשליש את הטיסות המתכוננות לחורף בשל ההגבלות הנמשכות המוטלות באירופה לבלימת הקורונה. בחברה אף הזהירו כי בעקבות זאת, ובשל הצניחה במספר הנוסעים, צפויים פיטורים נוספים. 

 

10:55 - אזהרה מפני גל שני בקנדה

 

קאריסה אטיין, מנהלת ארגון הבריאות הפאן אמריקאי (PAHO) מזהירה כי קנדה עומדת בפני גל שני של התפרצות קורונה, זאת לאחר שמרבית המתים מהמחלה מרוכזים במחוזות קוויבק ואונטריו. "קנדה עומדת כעת לפני גל שני, ואזורים שעד כה לא הושפעו מדווחים כעת על נתונים גבוהים מאשר בגל הראשון", אמרה בתדרוך לעיתונאים.

 

בשיא הגל הראשון באפריל, מספר הנדבקים היומי בקנדה עמד על סביבות 1,700, ווהנתון הזה ירד למאות ספורים באמצע יולי. אולם, לאחרונה מספר הנדבקים חוזר ועולה ברחבי המדינה, ועומד על מעל 2,200, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. קרוב ל-80% מכל המקרים בקנדה מקורם באונטריו ובקוויבק – שני המחוזות המאוכלסים ביותר במדינה. בשני המחוזות הללו דיווחו על קרוב ל-9,000 מתים, המייצגים 93% מכלל המתים במדינה.

 

09:30 - פאוצ'י: ניאלץ להקריב את המפגשים החברתיים בחג ההודיה

 

האפידמיולוג הראשי בבית הלבן, ד"ר אנתוני פאוצ'י מזהיר כי האמריקאים עלולים יהיו להצטרך להקריב את המפגשים המשפחתיים והחברתיים בחג ההודיה על מנת שאפשר יהיה לבלום את התפשטות הקורונה.

 

לדבריו, "בהתחשב באופי הדינמי והנזיל של מה שמתרחש עכשיו ביחס להתפשטות ולמספר הנדבקים, אני חושב שאנשים צריכים להיזהר מאוד בכל הקשור למפגשים חברתיים. ייתכן ותצטרכו לבלוע את הגלולה ולהקריב את המפגשים". במקביל, המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC) מזהיר מהסיכונים הנלווים לחגיגות חג ההודיה השנה, במיוחד אם אנשים יסעו כדי לבקר בני משפחה שלא גרים איתם. פאוצ'י אמר כי ילדיו לא יגיעו לחגוג איתו את החג, שיתקיים בסוף נובמבר, כי הם גרים במדינה אחרת בארה"ב.

 

08:30 - צ'כיה: שיא של יותר מ-9,500 נדבקים חדשים ביממה

 

צ'כיה דיווחה על שיא של 9,544 נדבקים חדשים, הגבוה ביותר מאז תחילת מגפת הקורונה. מספר המאומתים בקורונה עודמ כעת על 140 אלף, מתוך אוכלוסיית המדינה המונה 10.7 מיליון בני אדם.

 

7:30 - הודו: יותר מ-67 אלף חולי קורונה התגלו ביממה האחרונה

 

הרשויות בהודו מסרו כי יותר מ-67 אלף חולי קורונה מאומתים התגלו ביממה האחרונה, מה שמביא את מספר הנדבקים במדינה הענקית ל-7.31 מיליון בני אדם. מספר מקרי המוות מהנגיף עלה ב-680 והגיע ליותר מ-11 אלף מתים מפרוץ המגפה.

 

 

7:00 - גרמניה מדווחת על שיא נדבקים יומי בקורונה: 6,638 אובחנו ביממה האחרונה

 

גרמניה רשמה שיא נדבקים יומי בנגיף הקורונה, עם 6,638 חולים מאומתים שאובחנו ביממה האחרונה. כך עולה מנתונים שפרסמו הרשויות במדינה. השיא היומי הקודם שרשמה גרמניה היה 6,294 נדבקים ב-28 במרץ. ביממה האחרונה מתו בגרמניה 33 חולי קורונה, ומספר המתים הכולל במדינה מסיבוכי הנגיף עומד על 9,710.

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הזהירה שמספר הנדבקים עלול להגיע ל-19,200 ביום אם המגמה הנוכחית תמשיך. מרקל אמרה אתמול כי הימים הקרובים יהיו מכריעים עבור גרמניה.

 

אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה צילום: רויטרס

 

 

6:00 - ברזיל: יותר מ-150 אלף חולי קורונה מתו מפרוץ המגפה

 

הרשויות בברזיל הודיעו כי ביממה האחרונה מתו 749 חולי קורונה במדינה. לפי נתוני משרד הבריאות הברזילאי, ביממה החולפת אובחנו עוד 27,235 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. בסך הכול נרשמו בברזיל מפרוץ המגפה 151,747 מתים ויותר מחמישה מיליון נדבקים מאומתים.

x