$
עולם

שערוריה בבריטניה: רבע מהצוות בצוללת גרעינית נדבק בקורונה לאחר ביקור במועדוני חשפנות

התפרצות הנגיף אובחנה בקרב 35 אנשי צוות של הצוללת בשווי 3 מיליארד פאונד, לאחר שכמה מהם הפרו פקודות ועזבו את בסיס חיל הים האמריקאי בג'ורג'יה; בין הנדבקים: אחד מבין שני האנשים שיודע את הקוד להפעלת הנשק הגרעיני בצוללת

שירות כלכליסט 10:4914.10.20

התפרצות קורונה אובחנה בקרב הצוות בצוללת גרעינית בריטית בשווי 3 מיליארד פאונד. לפי הדיווחים, מעל 35 מאנשי הצוות בצוללת הסודית HMS Vigilant אובחנו עם קורונה, זאת לאחר שכמה מהם עזבו את בסיס חיל הים האמריקאי קינגס ביי בג'ורג'יה.

 

 

בין הנדבקים, המייצגים כרבע מכלל אנשי הצוות, היו גם רופא וקצין בכיר שהוא אחד משני האנשים היחידים על הסיפון שיודע את הקוד להפעלת הנשק הגרעיני בצוללת.

 

 

צוללת גרעינית בריטית צוללת גרעינית בריטית צילום: גטי

 

לפי הדיווחים, החיילים הפרו פקודות וביקרו במועדוני חשפנות, ברים ובמסעדות בג'ורג'יה, שם דווח על 318 אלף נדבקים בקורונה ו-7,282 מתים. באחת היציאות שלהם הם אפילו נסעו במרחק של 320 ק"מ לחוף בפלורידה.

 

"הם רחוקים מהבית שבועות, ומלחים עושים מה שמלחים עושים", הגיב מקורב. מחיל הים הבריטי נמסר כי אינם מגיבים על נושאים הקשורים לפעולות הצוללות. "כשהתנהלותו של חייל אינה עומדת בסטנדרטים הגבוהים להם אנחנו מצפים, לא נהסס לפעול בהתאם", נמסר עוד.

 

זו לא הפעם הראשונה שהצוללת עומדת במרכז שערורייה. ב-2017 נחשף כי 9 חיילים הודחו לאחר שבדיקת דם גילתה שהשתמשו בקוקאין, ואף ערכו בצוללת מסיבות פרועות. אחד החיילים אף מואשם ששכב עם זונה וגנב ממנה בחזרה את הכסף ששילם לה.

x