$
קורונה

ג'ונסון מפשט את שיטת ההגבלות - וסוגר את הפאבים של ליברפול

ראש ממשלת בריטניה הודיע על שיטה חדשה להטלת מגבלות הכוללת חלוקת מחוזות לפי שלוש רמות סיכון - בינונית, גבוהה וגבוהה מאוד. "אנו חייבים לפעול על מנת להציל חיים. אם ניתן לנגיף לקרוע אותנו, נעמוד מול שיעור תמותה בלתי נסבל ועם לחץ עצום על מערכת הבריאות"

שירות כלכליסט 20:3312.10.20

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע היום על שורה של מגבלות בדרג חומרה שונה בהתאם לאזורים שונים במדינה – כולל סגירת פאבים בחלק מהערים.

 

 

ג'ונסון החיל שיטה חדשה להתמודדות מול ההתפשטות המחודשת של הנגיף, שכוללת חלוקת המחוזות לפי שלוש רמות סיכון – בינונית, גבוהה, וגבוהה מאד (“very high”). המגבלות שתטיל הממשלה יהיו כפופות מעתה לחלוקה זו, והחומרה שלהן תיקבע לפי רמת הסיכון של העיר וסביבותיה.

 

 

פאב באנגליה פאב באנגליה צילום: בלומברג

 

מטרת התוכנית היא סטדנרטיזציה ופישוט ההוראות, על מנת לשפר את רמות ההיענות של הציבור להוראות הממשלה – היא תיכנס לתוקף ביום רביעי, לאחר שתקבל את אישור המחוקקים.

 

אישה במנצ'סטר חולפת ליד ציור קיר של אחות אישה במנצ'סטר חולפת ליד ציור קיר של אחות צילום: רויטרס

 

 

התוכנית תיכנס לתוקף ביום רביעי, ולפי המגבלות שנקבעו, באזור עם רמת סיכון 'גבוהה מאד' ייסגרו בין היתר הפאבים, הברים, חנויות ההימורים, מועדוני כושר ופנאי, חנויות הימורים ובתי קזינו.

 

נכון לעכשיו, נקבעה רמת הסיכון המקסימלית רק במחוז מרסייסיד, שבמרכזו העיר ליברפול – בצפון מערב אנגליה. שיעור הנדבקים באזור גבוה באופן חריג משאר המדינה, ברמה של עשרות אחוזים, כך שהתושבים כבר הבינו בימים האחרונים שהתגובה החריפה תגיע.

 

"אנו חייבים לפעול על מנת להציל חיים. אם ניתן לנגיף לקרוע אותנו, המתמטיקה הפשוטה תוביל לכך שנעמוד לא רק מול שיעור תמותה בלתי נסבל מהקוביד – גם נעמיד לחץ עצום על מערכת הבריאות שלנו, עם התפשטות שנייה ובלתי נשלטת", אמר ג'ונסון לחברי הפרלמנט - ראש הממשלה הבהיר כי הוא לא רוצה להגיע למצב של סגר נוסף.

x