$
קורונה

התוכנית של ראש העיר ניו יורק לעצור את שיעור ההידבקות הגבוה

ביל דה בלאזיו מציע לסגור בתי ספר ועסקים לא חיוניים באזורים שבהם שיעור הבדיקות החיוביות היה גבוה מ-3% במשך שבוע לפחות. "זה הכרחי לטובת כל העיר ניו יורק"

שירות כלכליסט 23:0004.10.20
ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו מציע לסגור באופן זמני את כל בתי הספר ואת כל העסקים הלא חיוניים בתשעה אזורי מיקוד שבהם נרשם שיעור הידבקות בקורונה הגבוה מ-3% במשך שבעה ימים רצופים לפחות. כך מדווחת רשת CNN.

 

 

"זה יהיה קשה לאנשים שעשו כל כך הרבה להילחם במשבר" - אמר ראש העיר במסיבת עיתונאים היום, ואיפיין את התוכנית כמאמץ "לאחזר" פתיחה מחודשת בתשע שכונות בברוקלין ובקווינס - "אך זה הכרחי לעצור את התפשטות הקורונה בקהילות האלה ומחוצה להן, וזה הכרחי לטובת כל העיר ניו יורק".

 

התוכנית המוצעת, שטעונה את אישור המדינה, כוללת סגירה של כל העסקים שאינם חיוניים, בתי הספר הפרטיים והציבוריים ומעונות יום החל מיום רביעי, אמר דה בלאזיו. מסעדות באזורים המדוברים ייאלצו להפסיק הסעדה בפנים ובחוץ ויוכלו להמשיך בשירות איסוף ארוחות (טייק אוויי).

 

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו צילום: גטי אימג'ס

 

 

עסקים ובתי ספר יורשו להיפתח מחדש לאחר שבועיים, אם אזור המיקוד שבו הם שוכנים ירשום שבעה ימים רצופים של שיעור בדיקות חיוביות הנמוך מ-3%. אם לא, הם יישארו סגורים במשך ארבעה שבועות לפחות.

 

ניו יורק היא אחת הערים הראשונות שנפגעו ממשבר הקורונה. בחודש מרץ היא היתה מרכז התפרצות המגפה בארה"ב, אולם העיר והמדינה הצליחו מאז להכיל את התפשטות הנגיף.

x