$
קורונה

"הבירות קרות": אוסטרליה פותחת שעריה לתיירים מניו זילנד

החל מה-16 באוקטובר, תיירים מהשכנה ממזרח יוכלו לבקר בשתי מדינות באוסטרליה ללא צורך בבידוד - ניו סאות' וויילס והטריטוריה הצפונית. ומה עם כניסת אוסטרלים לניו זילנד? זה כבר יותר מורכב

שירות כלכליסט 13:2602.10.20

תושבי ניו זילנד יוכלו בקרוב לנסוע לאוסטרליה ללא צורך בבידוד, לאחר שמספר מקרי הקוביד 19 החדשים ירד, ובעוד קנברה מעוניינת להחיות את כלכלתה הדואבת, כך אמר סגן ראש ממשלת אוסטרליה מייקל מקורמק היום (שישי). על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.  

 

 

 

אזרחי ותושבי ניו זילנד יורשו לנסוע למדינה המאוכלסת ביותר באוסטרליה – ניו סאות' וויילס, ולטריטוריה הצפונית המרוחקת, החל מה-16 באוקטובר, ללא שיצטרכו לשהות בבידוד של שבועיים שנדרש מתושבי אוסטרליה החוזרים אליה ממדינות אחרות, כך לפי מקורמק.

 

אוסטרליה סגרה את גבולותיה במרץ למי שאינו אזרח בניסיון להאט את התפשטות נגיף הקורונה, שגבה עד כה 890 קורבנות במדינה והביא את כלכלתה לעצירה. "הרגע סיימתי שיחת טלפון עם השר הראשי של הטריטוריה הצפונית מייקל גאנר, שאומר שהדגים נושכים והבירות קרות, והוא רוצה לראות כמה שיותר מבני דודינו וחברינו הניו זילנדים בהקדם", כך אמר מקורמק לכתבים בקנברה.

 

רוכב אופניים עוטה מסכה באוסטרליה רוכב אופניים עוטה מסכה באוסטרליה צילום: רויטרס

 

 

ניו זילנד ביערה למעשה את הקוביד 19, והפחיתה את הסיכון להדבקות חדשות באוסטרליה ע"י מבקרים שמגיעים ממנה. רק 14 מקרים דווחו בניו סאות' וויילס בשבועיים האחרונים – כולם אנשים ששהו במלונות בידוד – בעוד בטריטוריה הצפונית לא נרשמו מקרים חדשים מאז תחילת אוגוסט.

 

ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן אמרה שניו זילנדים הנוסעים לאוסטרליה יצטרכו לשהות בבידוד עם חזרתם, וכן שניו זילנד לא תפתח את גבולותיה למבקרים אוסטרלים לעת עתה. אפשרות הנסיעה לאוסטרליה תהווה חיזוק לכלכלה המקומית, שהתכווצה ב-7% בשלושת החודשים שהסתיימו בסוף יוני, ההתכווצות הגדולה ביותר מאז החל התיעוד ב-1959. תיירים מניו זילנד הוציאו כ-1.86 מיליארד דולר באוסטרליה במהלך 2019, כך על פי אומדני הממשלה. בירת ניו סאות' וויילס, סידני, היא יעד התיירות הגדול באוסטרליה.

x