$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

החלה הספירה לאחור: שנה בדיוק לפתיחת אקספו 2020 בדובאי

המארגנים טוענים כי הם מוכנים לאירוח משלחות מ-190 מדינות (כולל ישראל) ולקבלת מיליוני מבקרים. וגם: חברת טכנולוגיה אמירותית ראשונה מונפקת בבורסת ניו יורק, חברת התעופה של בחריין מחפשת עובדים למשרות בכירות וענקית הטכנולוגיה האמריקאית אורקל פותחת מרכז נתונים בדובאי

דורון פסקין 13:2101.10.20

היסטוריה: חברת טכנולוגיה אמירותית ראשונה בבורסת ניו יורק

שיח' מוחמד בן ראשד אלמכתום, ראש ממשלת מדינת איחוד האמירויות ושליט דובאי, פרסם אמש הודעה מיוחדת ובה בירך את "ילא" (Yala), חברת הטכנולוגיה הראשונה מהאמירויות שמונפקת בבורסה של ניו יורק. בן ראשד הדגיש כי מגזר הטכנולוגיה באמירויות נמצא בצמיחה מתמדת ובעתיד יהפוך לחלק משמעותי בייצוא של המדינה לשווקים בחו"ל.

 

ילא הפועלת מ"עיר האינטרנט של דובאי" מפעילה פלטפורמת רשת חברתית המבוססת על קול שמותאמת לתרבות באזור. האטרקציה העיקרית שלה הן "חדרי ילא", שהם בעצם הגרסה המקוונת של המועצות השבטיות או בתי הקפה בהם אנשים מבלים את שעות הפנאי שלהם בצ'אטים מזדמנים. ילא גם מפעילה אפליקציה פופולארית למשחקים. החברה הודיעה על הנפקה של 18.6 מיליון ממניותיה במחיר התחלתי של 7.5 דולר ויעד גיוס של 139.5 מיליון דולר. מניית החברה החלה להיסחר במחיר של 9.75 דולר, כשההנפקה תימשך עד 2 באוקטובר.

 

הנפקת yalla הנפקת yalla צילום: NYSE

 

החלה הספירה לאחור: שנה בדיוק לפתיחת אקספו 2020 בדובאי

באמירויות מציינים היום בדיוק שנה לפתיחת תערוכת אקספו 2020 בדובאי. המארגנים טוענים כי הם מוכנים לחלוטין לאירוע, לאירוח משלחות מ-190 מדינות (כולל ישראל) ולקבלת מיליוני מבקרים במה שמוגדר כאירוע ייחודי שידון בדרכים ל"יצירת העתיד". האירוע הבינלאומי יתקיים על שטח של 4.38 קמ"ר והוא יהיה הגדול ביותר שמדינה ערבית אירחה עד כה. בדובאי טוענים כי יהיה זה האירוע העסקי הגדול ביותר שייערך בעולם ויציין את היציאה ממשבר קורונה.

 

המארגנים טוענים כי למרות האתגרים הלא פשוטים העבודות לקראת האירוע נמשכו במלוא הקצב עם 210 מיליון שעות עבודה והקמת כל המתקנים הקבועים בהם ייעשה שימוש. שאר הגימורים והשלמת אספקת הציוד יסתיימו עד סוף השנה הנוכחית, כך הבטיחו אמש המארגנים.

 

מתכוננים לאקספו דובאי מתכוננים לאקספו דובאי

 

חשופים ברשת: התגברות התקפות הסייבר על משתמשים באמירויות

מגפת קורונה הגבירה את חשיפת המשתמשים להתקפות סייבר מאחר שיותר אנשים עובדים מרחוק ונשארים מקוונים לזמן ממושך יותר, כך אמר בכיר בממשלת איחוד האמירויות האחראי על תחום הסייבר במהלך כנס ווירטואלי שנערך אתמול. לפי מוחמד אלכוויתי, ראש אבטחת מערך הסייבר בממשלת איחוד האמירויות, כשם שנוקטים צעדים כדי להתגון ממגפה ביולוגית, המשתמשים צריכים לבודד את הרשת שנפגעה, לבודד את כל הפלטפורמות המקושרות אליה ולמצוא מיד את הסיבה הבסיסית במקרה של מתקפת סייבר.

 

צרכנים ועסקים באיחוד האמירויות סבלו מיותר מ -600,000 התקפות פישינג בשיא מגבלות התנועה עקב התפשטות הנגיף, זאת על פי ממצאים שפרסמה חברת קספרסקי.

 

בין עבודות? חברת התעופה של בחריין מציעה משרות בכירות

"גוף אייר" Gulf Air, חברת התעופה הלאומית של ממלכת בחריין, מציעה מספר משרות פנויות בהנהלה הבכירה של החברה. בין המשרדות הפנויות  - מנהל החטיבה פיננסית בחברה, בנוסף למנהל בכיר לענייני כספים ומנהל בכיר למשאבי אנוש. בנוסף לניסיון קודם בתחומים הנדרשים, החברה ציינה כי כל התפקידים שפורסמו דורשים אנשים בעלי כישורי תקשורת מצוינים, המסוגלים להשיג את התוצאות הרצויות. יוזכר כי לפני כשבועיים הודיעה החברה כי המנהל שלה קרסימיר קוקו מסיים את תפקידו לאחר שלוש שנים בתפקידו. ובתוך כך הודיעה החברה הבחרינית השבוע כי היא מחדשת את טיסותיה לעיר ג'דה הסעודית. בכך מגיעה החברה לרמת פעילות של 40% בכל האמור לטיסות ליעדים באזור.

 

רוצים לעבוד בגולף אייר? רוצים לעבוד בגולף אייר? צילום: שאטרסטוק

 

האמירויות יעד מוביל לסופר עשירים אבל עדיין אחרי ישראל

איחוד האמירויות צפויה להיות בטווח הארוך אחד היעדים המועדפים ביותר בעולם עבור האולטרה עשירים, כך על פי דו"ח חדש שפורסם השבוע וצוטט בתקשורת באבו דאבי. כ -1,300 סופר עשירים היגרו למדינה המפרצית בשנת 2019, עלייה של 2% לעומת שנה קודם לכן, כך עולה מדו"ח שפורסם על ידי New World Wealth ביום שלישי.

 

הגעת האולטרה העשירים החדשים הפכה את איחוד האמירויות לאחד מעשרת היעדים המובילים עבור עשירי העולם בשנת 2019, ממש מאחורי ניו זילנד, ישראל, סינגפור, קנדה ושוויץ. עם זאת, הדו"ח הזהיר כי השנה ייתכן שהמספרים יהיו נמוכים יותר עקב הקשיים שמערימה מגפת קורונה גם על העשירים ביותר כדי לבצע את המעבר בין המדינות.

 

מרגישים בענן: אורקל פותחת מרכז נתונים בדובאי

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אורקל הודיעה על פתיחת מרכז הנתונים השני שלה באיחוד האמירויות, תוך שהיא מציינת ביקוש הולך וגובר למחשוב ענן מאז פרוץ מגפת קורונה. אורקל פתחה את מרכז הנתונים הראשון שלה במזרח התיכון באבו דאבי בשנה שעברה ואחת בסעודיה השנה והיום הודיעה על המרכז החדש בדובאי. מאורקל נמסר כי המרכז בדובאי "יסייע להאיץ את יוזמות השינוי הדיגיטלי של ארגונים ממשלתיים באמירויות, ארגונים גדולים וחברות קטנות ובינוניות". חוץ מאורקל, אמזון ומיקרוסופט כבר השקיעו בפתיחת מרכזי נתונים מבוססי ענן באמירויות.

 

"מפרץ תיכון חדש" הוא פרויקט משותף לעיתון "כלכליסט" ולחברת קונקורד MENA בעריכת דורון פסקין

x