שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

היוזמה החדשה של בזוס: רשת גני ילדים בחינם

מדובר ברשת גנים המיועדת לילדים בגילאי 3-5 שתפעל בשיטת החינוך המונטסורי ותפעל בקהילות נחלשות. "הכיתה הזו היא רק ההתחלה", נכתב בכיתוב לתמונה שהועלתה לחשבון האינסטגרם של מייסד ומנכ"ל אמזון

שירות כלכליסט 17:2924.09.20

ג'ף בזוס משיק יוזמה חדשה: בזוס אקדמי, גנים המיועדים לילדים מעוטי יכולת. מייסד ומנכ"ל אמזון חשף את הפרטים בפוסט שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו ביום שלישי, ומהם עולה כי עומד להיפתח הסניף הראשון ברשת המתוכננת שלא תגבה שכר לימוד ותפעל בקהילות נחלשות.

 

מאחורי הרשת עומדת העמותה של בזוס, דיי וון פאנד (Day One Fund). "הכיתה הזו היא רק ההתחלה", נכתב בכיתוב לתמונה שהועלתה לחשבון האינסטגרם.

 

הסניף הראשון של רשת הגנים החדשה, המיועדת לילדים בגילי 3-5, ייפתח בדה מוינס, וושינגטון דרומית לסיאטל ב-17 באוקטובר. בחירת המיקומים לפתיחת הסניפים הבאים תתבסס על מגוון רחב של נתונים, ביניהם רמות הכנסה ומחסור בגנים בקהילות השונות. 

 

הגן יפעל בשיטת החינוך המונטסורי ויהיה פתוח כל השנה במשך חמישה ימים בשבוע. המוטו הוא ש"הילד הוא הלקוח". בזוס עצמו למד בגן מונטסורי כשהיה בן שנתיים באלבקרקי, ניו מקסיקו. "אני חושב שזו הייתה חוויה מפתחת מאד עבורי להשתתף בשיעורים האלה, בסביבה הזו, ולהיות מוקף בגירויים בגיל כל כך צעיר", סיפר בזוס ב-2000 בריאיון למגזין מונטסורי לייף. "איני יודע מה המחקר המדעי מוכיח, אבל אינטואיטיבית אני מניח שזה טוב לילדים".

 

בזוס הכריז לראשונה על כניסתו לתחום החינוך ב-2018, אז השיק את הקרן ביחד עם אשתו דאז מקנזי סקוט. הקרן בשווי 2 מיליארד דולר הוקמה על מנת להעניק מימון למלכ"רים קיימים הפועלים לסייע למשפחות חסרות בית ולרשתות בתי ספר הפועלות בשכונות עניות.

 

 

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x