שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

איש עסקים בכיר באמירויות: "התיירים מישראל כבר כאן, ממתינים להשקעות בנדל"ן"

בשדה התעופה בדובאי נרשם זינוק של 76% במספר הנוסעים באוגוסט; מרכז היזמות של אמירות שארג'ה יעניק מענקים לסטארט-פים רפואיים; אבו דאבי מקצה כ-30 מיליון דולר לחברות טכנולוגיה חקלאית ובחריין העלתה אתהקנס על אי עטית מסכה במרחב הציבורי לכ-50 דולר

דורון פסקין 14:5724.09.20

איש העסקים האמירתי ח'לף אל חבתור, אחד מעשירי המדינה שגם בולט בתחום קידום היחסים עם ישראל, התראיין אתמול לערוץ טלוויזיה ונשמע אופטימי לגבי עתיד היחסים הכלכליים עם ישראל.

 

 

 

 

לדבריו, בעקבות ההסכם כבר החלה זרימה של תיירים ישראלים לדובאי. אל חבתור, העומדת בראש קבוצה גדולה הכוללת אינטרסים בתחום התיירות, הנדל"ן והמסחר כבר הודיע שרשת המלונות שלו בדובאי תספק אוכל כשר. לגבי עתיד התיירות עם ישראל הוא הוסיף: "הקצנו (בבתי המלון שלנו) מקומות מיוחדים לתפילה עבור התיירים מישראל, ובקרוב יהיו קבוצות גדולות יותר של תיירים משם."

 

עם זאת, אל חבתור נשמע מעט מסויג לגבי השפעת הישראלים על ההשקעות בענף הנדל"ן ואמר שמוקדם עדיין לקבוע מה היכולות של המשקיעים הישראלים בתחום הנדל"ן באמירות.

 

 

 

אמנון שעשוע וח'לף אל חבתור אמנון שעשוע וח'לף אל חבתור צילום: רויטרס
באשר למצב הכלכלי באמירויות העריך אל חבתור כי המצב ישתפר בתוך כחודשיים וזאת בהנחה שתהיה הקלה בתנועה האווירית בעיקר מצד שדות התעופה באירופה.

 

ממריא מחדש: זינוק של 76% במספר הנוסעים בשדה התעופה בדובאי

 

נתוני רשות התעופה האזרחית בדובאי הצביעו על כך שמספר הנוסעים הכולל דרך שדה התעופה הבינלאומי של האמירות הגיע באוגוסט האחרון ל-930 אלף נוסעים, לעומת 528 אלף ביולי האחרון - עלייה של 76%. על פי הנתונים, מספר הנוסעים הכולל, בתקופה שבין ינואר לאוגוסט השנה הגיע לכ-19.9 מיליון. תעבורת המטען, דרך שדה התעופה הבינלאומי של דובאי, עלה באוגוסט האחרון ל-149,326 טונות, לעומת 138,986 טונות ביולי - עלייה של 7.4%.

 

 

שדה התעופה של דובאי שדה התעופה של דובאי צילום: שאטרסטוק

 

 

שנהיה בריאים: מענקים לסטארט-פים רפואיים בשארג'ה

 

מרכז היזמות של אמירות שארג'ה (שראע Sheraa) השיק את יוזמת "UCAN" במטרה לתמוך בחברות סטארט-אפ המתמחות בתחום טכנולוגיות הבריאות והמזון באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה. המרכז מציע לחברות מענק של עד 250 אלף דולר כחלק מהמאמץ להתמודד עם האתגרים הגלובליים שמציבה התפשטות נגיף קורונה.

 

שראע מתמקד ביזמים ויזמות אשר פיתחו חידושים חברתיים בשתי הקטגוריות של טכנולוגיית בריאות וטכנולוגיית מזון, כאשר הקריטריונים לקבלת מענקים מחייבים כי חברות הסטארט-אפ יחזיקו במוצר שפותח על ידם, כי הם מתאימים לשימוש שוטף ופיתוח עתידי, בנוסף להוכחת יכולת החברה לצמוח ולהתרחב בשווקי אזור התיכון.

 

לאחר בחירת הסטארט-אפים שיעפילו לשלב הסופי, על המועמדים להציג את הפרויקטים שלהם בפני חבר שופטים שיכלול מומחים בתחום טכנולוגיות הבריאות והמזון. החברה הזוכה בכל קטגוריה תקבל מענק של 100 אלף דולר, בעוד שהחברה במקום השני בכל קטגוריה תקבל 25 אלף דולר.

 

אבו דאבי מקצה כ-30 מיליון דולר לחברות טכנולוגיה חקלאית

 

רשויות ההשקעה של אבו דאבי הודיעו כי במהלך החודשים הקרובים יינתנו תמריצים כספיים בשווי של יותר מ -110 מיליון דירהם (כ-30 מיליון דולר) לחברות טכנולוגיה חקלאיות המעוניינות להקים או לפתח את עסקיהן באמירות.

 

החבילה החדשה מגיעה כחלק מתוכנית התמריצים שהושקה על ידי רשות ההשקעות באבו דאבי תחת המטריה של תכנית להאצת הפיתוח הנקראת "מחר 21". היא כוללת חבילות תמיכה כספית ולא כספית עבור חברות הפועלות לפיתוח ושיווק פתרונות חדשים לחקלאות בארצות מדבריות וצחיחות, וזאת בהתבסס על קריטריונים ספציפיים.

 

 

חקלאות באמירויות חקלאות באמירויות צילום: שאטרסטוק

 

פשיעה אלקטרונית: היעד העיקרי נשים

 

מאז תחילת השנה הנוכחית נפתחו באמירות אבו דאבי 430 תיקים על פשעים אלקטרוניים, מתוכם 208 תיקים של סחיטה. בכנס וירטואלי שנערך אתמול נמסר כי רוב הקורבנות של מקרי הסחיטה האלקטרונית הם נשים, שנחשפו לאיומים מיניים ואיומים לפגיעה פיזית.

 

החשודים בסחיטה מאיימים על קורבנותיהם לאחר שהם מצליחים להשיג את התמונות האישיות שלהם, הקלטות שמע שלהם, או סרטונים מיניים, מיילים ויישומי מדיה חברתית. עד כה מתחילת השנה נעצרו בתיקים הקשורים בפשעים אלקטרוניים באבו דאבי 424 חשודים. מבחינת גיל החשודים הם בני 25-18 בעוד מרבית הקורבנות הם בגילאי 18-7, כך נמסר על ידי הרשויות באבו דאבי שהביעו דאגה כי מספר הפשעים גדול יותר אך חלק גדול לא מדווח עקב חשש הקורבנות.

 

בחריין מציגה: נקנסת, שלם מידית

 

בחריין הודיעה כי היא מעלה את הקנס על אי עטית מסכה במרחב הציבורי ל-20 דינאר (53 דולר). עד כה הקנס הגיע ל-5 דינאר (כ-13 דולר) בלבד. משטרת בחריין הודיעה כי מי שמפר את הנחייה יצטרך לשלם את הקנס במקום ולא יינקטו כנגדו צעדים משפטיים נוספים.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: ViroMasks

 

 

באמירויות מודאגים מהערפל

 

הרשויות באמירויות פרסמו אתמול אזהרות חמורות לנהגים עקב גל של ערפל סמיך בעיקר בשעות הלילה המכסה חלקים נרחבים במדינה. לפי החזאים הערפל הוא בין השאר תוצאה של היעדר רוחות ולחות גבוהה. הערפל צפוי להימשך לפחות עד שבת והוא מגביל את הראות בעיקר באזורי החוף ומערב המדינה.

 

הרשויות פרסמו כללי זהירות עבור הנהגים ובכלל זה הפחתת המהירות ואיסור על משאיות לעצור בשולי הכביש. בימים האחרונים מדווח על עלייה במספר תאונות הדרכים במדינה עקב הערפל כולל תאונת שרשרת בין 21 רכבים שגרמה למותו של אדם אחד.

 

הכותב הוא מנהל חברת קונקורד Mena

x