$
תעשייה ופיננסים

בלאקרוק מחמירה את כללי הרומנטיקה של עובדיה

עד כה, עובדי ענקית ההשקעות נדרשו לעדכן את המנהלים אם הם יוצאים עם עובד אחר, עכשיו עליהם לדווח על כל מערכת יחסים עם אנשים מבחוץ שעשויים להיות קשורים לחברה

שירות כלכליסט 17:1223.09.20

ענקית ההשקעות בלאקרוק פרסמה הנחיות חדשות לגבי החיים הרומנטים של העובדים. בניסיון למנוע ניגודי אינטרסים, ההנחיות הורחבו ולא נוגעות רק לרומנים בתוך המשרד.

 

עד כה, העובדים נדרשו לעדכן את המנהלים אם הם יוצאים עם עובד אחר מתוך 16 אלף עובדי החברה, אך כעת המדיניות החדשה גורסת שיש לעדכן על כל מערכת יחסים עם "שותפים חיצוניים" שעשויים להיות להם קשרים לחברה.

 

 

 צילום: גטי

 

מכיוון שמדובר בחברה גדולה, המנהלת נכסים בשווי מעל 7 טריליון דולר, ובהתחשב במספר הרב של ספקים ולקוחות שיש לה ברחבי העולם, פירוש הדבר שהמדיניות החדשה, שנשלחה במזכר פנימי, תהיה בעלת השלכות נרחבות על חייהם הפרטיים של מאות אלפי עובדים.

 

המהלך מגיע בעקבות הקמת תנועת #Metoo, שיוצאת נגד תרבות של הטרדות מיניות ואפליות מגדריות בשורה של מגזרים, והפנתה זרקור על האסטרטגיות שבהן נוקטות חברות כדי למנוע ניצול יחסי מרות. כך למשל, בשנה שעברה פוטר מנכ"ל מקדונלד'ס סטיב איסטברוק לאחר שנחשפה מערכת יחסים עם עובדת. בדומה, בבלאקרוק פיטרו בסוף השנה שעברה את מארק ויסמן – מנהל בכיר שנחשב כמועמד להחלפת המנכ"ל לארי פינק - לאחר שלא חשף רומן עם עמיתה.

 

 

מטה חברת בלtקרוק בניו יורק מטה חברת בלtקרוק בניו יורק צילום: שאטרסטוק

 

בלאקרוק אינה החברה היחידה שדורשת שקיפות בכל הקשור למערכות יחסים בין עובדים, אבל המדיניות החדשה ייחודית בכך שהיא דורשת גם קבלת מידע על בני זוג שאינם עובדי החברה. לפי המדינות, העובדים חייבים לחשוף כל מערכת אישית שיש להם עם "ספקי שירותים, ספקים או כל צד שלישי (כולל לקוח), כל עוד הבן זוג שאינו עובד של בלאקרוק שייך לקבוצה שיש לה קשר עם בלאקרוק", כך לפי המזכר.

 

המטרה הרשמית היא למנוע ניגודי אינטרסים פוטנציאלים, שכן מנהלי כוח אדם והיועצים המשפטיים הם שידרשו לקבוע האם יש בעיה במערכת היחסים.

 

עוד מדגישים במזכר כי מערכות היחסים עליהן צריך להצהיר הן כאלה "שעלולות ליצור רושם להתנהגות לא הולמת, אפליות, העדפות ו/או ניצול סמכות בסביבת העבודה". תחת הקטגוריה הזו נכללות לא רק מערכות יחסים רומנטיות או מיניות, אלא גם קשרים משפחתיים ואינטרסים עסקיים חיצוניים, וכן "חברות עם עובדים אחרים". עם זאת, ההנחיות לא מבהירות מהו הסף להצהרה, כלומר מה מידת החברות הנדרשת או מספר הדייטים שיש לעשות לפני שחושפים את הקשרים.

 

מבלאקרוק נמסר כי יתייחסו לחשיפות בדיסקרטיות, ובמידת הצורך ימצאו "הסדרי עבודה חלופיים".

 

x