שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

באמירויות חוגגים את הניצחון בטור דה פראנס; מיקרוסופט בשת"פ עם בחריין בתחום החינוך

10 מפעלי תרופות ותכשירים רפואיים יתווספו למגזר התעשייתי באבו דאבי; מסלול מהיר לנוסעי טרנזיט בשדה התעופה אבו דאבי ומחירי ביטוח הרכב באמירויות בצניחה בגלל הקורונה

דורון פסקין 13:1821.09.20

מיקרוסופט בחרה במכון בחרייני כשותף עולמי בתחום החינוך

מכון Think Smart להכשרה ופיתוח בבחריין הודיע כי הוא נבחר על ידי מיקרוסופט כשותף להכשרה עולמי עבור מגזר החינוך. זה קרה לאחר שמיקרוסופט הודיעה על יוזמה חדשה שמטרתה לספק למגזר החינוך בבחריין וברחבי האזור קורסי הכשרה שנועדו לשפר את מוכנותם של מורים בתחום החדשנות והטכנולוגיה בחינוך.

 

יוזמה זו כוללת, אך אינה מוגבלת, לקורסים מקצועיים של מיקרוסופט העוסקים במסגרת הטרנספורמציה החינוכית, אופיס 365, קידוד ומערכת ה- STEM החינוכית החדשה שמטרתה לשלב בין ארבעת תחומי החינוך הבסיסיים: מתמטיקה, הנדסה, מדע וטכנולוגיה. כמו כן היא כוללת את האקדמיה לדמיון של מיקרוסופט Microsoft Imagine Academy העוסקת בכלכלה מבוססת טכנולוגיה, וכן Windows ו- Minecraft.  

 

מכון Think Smart מסר כי אחד התפקידים המרכזיים יהיה לסייע למגזר החינוך בבחריין להבין את הערך והחשיבות של השקעה בטרנספורמציה דיגיטלית, כמו גם לעזור למורים לשלב ביעילות טכנולוגיה בהוראה ולמידה, דבר שיסייע לחוויית הלימודים מצד התלמידים.  

מיקרוסופט מיקרוסופט צילום: microsoftproductreviews.com

 

תרבות הדיווש: האמירויות חוגגת את הניצחון בטור דה פראנס

 

במדינת האמירויות חוגגים את ניצחונו בטור דה פראנס של הסלובני טאדיי פוגצ'אר ששייך לנבחרת האמירויות. בעיתונות המקומית נכתב כי הניצחון הוא ההוכחה לפופולאריות הגואה של ענף רכיבת האופניים במדינה. באותו הקשר, הוזכרה הנחייתו של ראש הממשלה שיח' מוחמד בן ראשד לפני מספר שבועות לרשויות הרלבנטיות לשפר את התשתיות עבור הרוכבים.

 

מנצח טור דה פראנס, טאדיי פוגצ'אר, נבחרת האמירויות מנצח טור דה פראנס, טאדיי פוגצ'אר, נבחרת האמירויות צילום: איי אף פי

 

דובאי מתכננת להרחיב את רשת מסלולי הרכיבה שתגיע לכ- 650 ק"מ עד שנת 2025. כבר כיום ישנם מספר מסלולים אטרקטיביים כמו מסלול אל-קודרה שאורכו 86 ק"מ ומעביר את הרוכבים במדבר אל-קודרה Al Qudra. אטרקציה נוספת היא מסלול מושרף Mushrif למשפחות באורך 32 ק"מ.

 

פארק מושרף בדובאי. משפחות רוכבות על אופניים פארק מושרף בדובאי. משפחות רוכבות על אופניים צילום: TimeOut Dubai

 

היעד החדש של חברות התרופות: אבו דאבי

 

10 מפעלי תרופות ותכשירים רפואיים יתווספו למגזר התעשייתי באבו דאבי, עד תחילת 2022. שווי ההשקעה בהם יגיע לכ-245 מיליון דולר, נתון שיגדיל את ההשקעה הכוללת בתחום זה באמירות לכ-550 מיליון דולר. לפי גורמים ממשלתיים, אבו דאבי החלה בתוכנית שיתוף פעולה עם יצרנים בינלאומיים כך שייצרו את מוצריהם בשטחה כבר בתקופה הקרובה. המחלקה לפיתוח כלכלי באבו דאבי הסבירה כי עשרת המפעלים החדשים כבר נמצאים בשלב עבודות הבנייה.

 

נכון להיום, יש באבו דאבי 13 מפעלים בתחום הרפואי עם השקעות של כ -300 מיליון דולר, כולל חמישה מפעלים לייצור ציוד להגנה רפואית, ארבעה מפעלים לייצור תרופות ועוד ארבעה מפעלים לייצור מכשירים וציוד.

 

מסלול מהיר לנוסעי טרנזיט בשדה התעופה אבו דאבי

 

שדה התעופה הבינלאומי באבו דאבי השיק יוזמה חדשה שאמורה להקל על נוסעי טרנזיט בינלאומיים ולחסוך להם זמן יקר. היוזמה החדשה הנקראת "המסלול המהיר למעבר טיסות" מאפשרת לנוסעי טרנזיט בטיסות המגיעות מיעדים ספציפיים באירופה, ארצות הברית וקנדה לנצל את הבדיקות הביטחוניות החדשות והפשוטות יותר בשדה התעופה הבינלאומי בדרכם ליעדיהם הבאים. 

 

נמל תעופה של אבו דאבי נמל תעופה של אבו דאבי צילום: גטי אימג'ס

 

ובתוך כך חברת התעופה של אבו דאבי "איתיחאד" הודיעה שנוסעים בינלאומיים המגיעים דרך שדה התעופה באבו דאבי יצטרכו מעתה להשתמש במכשיר מעקב בזמן שהם נתונים בבידוד ביתי שנמשך 14 יום. נוסעים שמגיעים ממדינות המוגדרות אדומות יצטרכו להיות בבידוד במתקנים ממשלתיים, הוסיפה החברה. מאבו דאבי נמסר שבשבועיים האחרונים 12% ממקרי

 

הנהגים מרוצים: מחירי ביטוח הרכב באמירויות בצניחה

 

מחירי פוליסות ביטוח הרכב פחתו במדינת האמירויות בצורה ניכרת מתחילת 2020, וזאת כתוצאה מירידה בביקוש מצד המבוטחים עקב התפשטות מגפת קורונה. לפי דיווח בעיתון מקומי, הלקוחות העדיפו לחדש את ביטוח הרכב החדש שלהם על פני רכישת רכב חדש וקניית ביטוח שהוא בדרך כלל יקר יותר.  

 

דובאי דובאי צילום: שאטרסטוק
לפי גורמי שוק, מחירי פוליסות הביטוח לרכב רשמו ירידה בין 20%-30%, עקב מספר גורמים, שהחשוב שבהם הוא ירידה במכירת כלי רכב חדשים. גורם נוסף הוא התפתחות "מלחמת מחירים" בין החברות השונות במטרה לשמור על נתח שוק בתנאים החדשים שנוצרו. בחברות הביטוח צופים כי עם החזרה ההדרגתית של הפעילות הכלכלית תחול עלייה גם בביקוש לביטוח רכב, בייחוד לאור חזרת תושבי המדינה, שהם אזרחים זרים עם חידוש הטיסות.

 

מחווה לאיראן? אחרי שש שנים יבוא הכבש הג'זירי חוזר לאמירויות

 

הרשויות באיחוד האמירויות ביטלו איסור של שש שנים על זן פופולרי של כבשים ועזים שמקורם באיראן. הכבש הג'זירי היה בעבר אחד הזנים הפופולאריים ביותר בשוק האמירותי וצריכתו עלתה בצורה ניכרת במהלך חג הקורבן. אבל היבוא הופסק בשנת 2014 בעקבות חששות לגבי היותו בטוח לאכילה.

 

בסוף השבוע ביטל המשרד לשינויי אקלים ואיכות הסביבה באמירויות את האיסור אך קבע שורה של אמצעי בטיחות מחמירים להסדרת ייבוא הכבש הזה מאיראן. בין השאר נקבע כי יבוצעו בדיקות מעבדה וכן שהכבשים יקבלו טיפול מונע נגד טפילים חיצוניים ופנימיים בארץ מוצאם.

 

הכותב הוא מנהל חברת קונקורד Mena

 

x