$
קורונה

בריטניה מתקשחת: מפרי בידוד סדרתיים ייקנסו ב-10 אלף פאונד

הממשלה הציגה תוכנית שתיכנס לתוקף בשבוע הבא ונועדה לסייע לבלום את הגל השני במדינה. הקנסות יחלו באלף פאונד ויעלו. ראש הממשלה ג'ונסון: "אנשים שבוחרים להתעלם מהחוקים יתמודדו עם קנסות גבוהים"

שירות כלכליסט 14:0020.09.20
קנס של 10 אלף פאונד יוטל על מפרי בידוד באנגליה, כך לפי התוכנית החדשה שהציגה הממשלה ונועדה לסייע לבלום את הגל השני של התפרצות הקורונה במדינה. התוכנית כוללת גם חלוקת מענק של 500 פאונד לאנשים בעלי הכנסה נמוכה שאינם יכולים לעבוד מהבית כדי לפצות אותם על תקופת הבידוד אם ידרשו לו.

 

התוכנית החדשה תיכנס לתוקף החל מה-28 בספטמבר, ולפיה אנשים שבדיקת הקורונה שלהם חיובית או שהתגלה כי היו במגע עם אדם חולה יידרשו לפי חוק להיכנס לבידוד למשך 14 ימים. הקנסות יחלו באלף פאונד ויעלו עד 10 אלף פאונד לעבריינים חוזרים וסדרתיים.

 

הממשלה תקצה גם יותר משאבים למשטרה כדי לעזור בפיקוח על המבודדים ומציאת מפרי בידוד. במשטרה מקווים שהשכנים יסייעו להם במציאת המפרים. "אנשים שבוחרים להתעלם מהחוקים יתמודדו עם קנסות גבוהים", אמר ראש הממשלה בוריס ג'ונסון.

 

"עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להשתלט על התפשטות הנגיף, כדי למנוע מהאנשים בקבוצות סיכון להידבק, כדי להגן על בתי החולים ולהציל חיים", אמר רה"מ. עוד הוסיף כי אף שמרבית האנשים עושים כמיטב יכולתם לציית לחוקים "איני רוצה לראות מצב שבו אנשים חשים שאינם יכולים להרשות לעצמם פיננסית להיכנס לבידוד".

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון באוניברסיטת אוקספורד ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון באוניברסיטת אוקספורד צילום: גטי אימג'ס

 

 

הצעדים החדשים פורסמו בעוד שגוברות הראיות לכך שאנגליה נמצאת בגל שני שמתפשט מצפון המדינה, ושיעורי הדבקה גבוהים בלונדון. בעקבות זאת, ראש העיר סאדיק חאן מפעיל לחץ על הממשלה להטיל מגבלות בבירה, ביניהן סגירת פאבים ומסעדות בשעה עשר בלילה ואיסור על מפגשים בבתים ובגינות.

 

ביום שבת דווח לראשונה על מעל 4,000 נדבקים חדשים ברחבי הממלכה מאז תחילת מאי. עם זאת, ג'ונסון הדגיש כי הוא מנסה בכל כוחו להימנע מהטלת סגר נוסף וממושך, אך הממשלה תתכנס בימים הקרובים לדון בהטלת סגר חלקי למשך שבועיים.

 

לפי דיווח ברויטרס וב-BBC, שר הבריאות הבריטי הנקוק אמר כי סגר כללי שני הוא אופציה כדי להילחם בהתפשטות הנגיף. "אם כולם ימלאו אחר ההנחיות אז נוכל להימנע מסגר ארצי כולל, אבל אנחנו כמובן חייבים להיות מוכנים לנקוט בפעולה אם זה מה שהכרחי. אני לא שולל זאת אבל לא הייתי רוצה לראות זאת".

x