$
קורונה

דיווח שוטף

קורונה בעולם: בהודו אובחנו 92 אלף נשאים חדשים ביממה

מספר המאובחנים הכולל בהודו הגיע ל-5.4 מיליון ויותר מ-86 אלף כבר מתו. באוסטרליה דווח על 6 מקרי מוות נוספים. ארגון הבריאות העולמי תומך בפרוטוקול לבדיקת תרופות עשבים אפריקאיות כטיפול פוטנציאלי לקורונה

כלכליסט ו-ynet 13:4120.09.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

13:41 - שר הבריאות הבריטי: סגר שני הוא אופציה אם לא ימלאו הנחיות

 

שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק אמר כי סגר כללי שני הוא אופציה כדי להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה. "אם כולם ימלאו אחר ההנחיות אז נוכל להימנע מסגר ארצי כולל, אבל אנחנו כמובן חייבים להיות מוכנים לנקוט בפעולה אם זה מה שהכרחי. אני לא שולל זאת אבל לא הייתי רוצה לראות זאת".

 

11:20 - מאוסטרליה ועד ליטא - הקורונה ממשיכה להכות בעולם

 

הרשויות בהודו מסרו כי יותר מ-92 אלף בני אדם אובחנו ביממה האחרונה עם קורונה, מה שמביא את מספר המאובחנים הכולל במדינה ל-5.4 מיליון מאז פרוץ המגפה. 1.113 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה ויותר מ-86 אלף מתו מאז פרוץ המגפה - שיעור של 1.6% מכלל החולים.

 

בדיקת קורונה באמריצר, הודו בדיקת קורונה באמריצר, הודו צילום: אי אף פי

 

 

באוסטרליה דיווחו על שישה מקרי מוות נוספים מקורונה, מתוכם חמישה במדינת ויקטוריה – מוקד ההתפרצות העיקרי באוסטרליה. עם זאת, בוויקטוריה דיווחו על 14 נדבקים חדשים בלבד, ירידה משמעותית מיותר מ-700 נדבקים ביום לפני מספר חודשים. במדינה הכריזו גם כי יעבירו 13 מיליון דולר לקרן להצלת סצנת ההופעות החיות במלבורן.

 

בניו זילנד דיווחו על שלושה נדבקים חדשים, כולם בני המשפחה של אדם שחזר מחו"ל והיה בבידוד במשך 14 ימים. בדיקת הקורונה שלו יצאה שלילית.

 

הצוות המיוחד שאמון על הרחבת מאגרי הגז בניסיון לסייע לאוסטרליה להתאושש ממשבר הקורונה, מקבל עצות "בחינם" מחברת לוביסטים עם קשרים לממשלה הסעודית ולחברות הגז במדינה.

 

בברזיל דיווחו על 33,057 נדבקים חדשים של קורונה בתוך 24 שעות ו-739 מתים.

 

משרד הבריאות במקסיקו דיווח על 5,167 נדבקים חדשים, כך שהמספר הכולל של נדבקים בקורונה במדינה עומד על 694,121. עוד דווח על 455 מתים חדשים, כך שהמספר הכולל עומד על 73,258.

 

מספר הנדבקים בקורונה בגרמניה עלה ב-1,345 ועומד על 271,415, כך לפי נתונים שאספו במכון רוברט קוך למחלות מדבקות. במדינה דיווחו על שני מתים נוספים מקורונה כך שהמספר הכולל עומד על 9,386.

 

בדיקת קורונה בשדה תעופה בברלין בדיקת קורונה בשדה תעופה בברלין צילום: גטי אימג'ס

 

 

ארגון הבריאות העולמי (WHO) תומך בפרוטוקול לבדיקת תרופות עשבים אפריקאיות כטיפול פוטנציאלי לקורונה ומגיפות אחרות.

 

סאדיק חאן, ראש עיריית לונדון, מזהיר כי יש להטיל מגבלות חדשות בעיר כבר מחר על מנת להימנע מעלייה חדה בנדבקים. במקביל, רופאים ברחבי אנגליה קוראים לממשלה להחמיר את ההגבלות בכל המדינה כדי להוריד את מספר החולים ולהימנע מסגר כללי נוסף.

 

הרשויות באונטריו, המחוז המאוכלס ביותר ביותר בקנדה, מגבירות את המאמצים לפזר התקהלויות אסורות, על רקע העלייה במספר הנדבקים.

 

לאחר שאתמול דיווחו בפולין על מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר, גם השכנות ליטא וסלובקיה דיווחו על העלייה הגדולה ביותר בנדבקים מאז פרצה המגיפה.

 

מדריד - סגר חלקי יוטל השבוע בשכונות העניות ביותר בעיר, אולם תושבי אחת השכונות שנפגעה בצורה הקשה ביות מפקפקים ביעילות הסגר. "ההגבלות האלה מיותרות לגמרי כי אנחנו עוברים מאזור שיש בו תחלואה גבוהה לאזור אחר עם פחות תחלואה ונפיץ את המגפה", הסביר עובד ציבור המתגורר באחת השכונות עם שיעור הדבקה גבוה. ההגבלות יחולו החל ממחר על כ-850 אלף אנשים, אך הם עדיין יורשו ללכת לעבודה.  

x