$
קורונה

ראש עיריית ניו יורק ולשכתו יוצאים לחל"ת, כדי "לסייע בסגירת הגירעון התקציבי"

ביל דה בלאזיו הודיע כי החל"ת לו ול-495 עובדי הלשכה יימשך שבוע, אולם בכוונתו להמשיך לעבוד; עוד הזהיר כי ייאלץ לפטר 22 אלף עובדי עירייה, אם לא יגיעו להסכמות עם האיגודים על חיסכון בעלויות

שירות כלכליסט 11:2717.09.20

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הודיע כי הוא וכל עובדי לשכתו יוצאים לחופשה ללא תשלום של שבוע אחד, על מנת לעזור לסגור את הגירעון התקציבי שנוצר בשל מגיפת הקורונה.

 

לפי הודעתו של דה בלאזיו, החל"ת ייערך החל מה-1 באוקטובר לשבוע. בניו יורק טיימס דיווחו כי דה בלאזיו מתכוון להמשיך ולעבוד בשבוע בו לא יקבל שכר.

 

 

לדבריו, התפרצות הקורונה גרמה לעיר הפסד של 9 מיליארד דולר בהכנסות וחייבה ביצוע קיצוץ של 7 מיליארד דולר בתקציב השנתי. עם זאת, דה בלאזיו ציין כי החל"ת יחסוך רק מיליון דולר. מדובר בעיקר בצעד סמלי שנועד לסייע במו"מ מול איגודי העובדים.

 

"זו לא הייתה החלטה שקיבלתי בקלות", אמר לעיתונאים. "זה צעד שכואב לעובדים ולבני המשפחה שלהם, אך זה הדבר הנכון לעשות ברגע הזה בהיסטוריה".

ביל דה בלאזיו ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו ראש עיריית ניו יורק צילום: איי פי

 

 

ההחלטה תשפיע על 495 עובדים, ובכל שבוע ייצאו עובדים אחרים לחל"ת כך עד מרץ 2021. בנוסף, דה בלאזיו הזהיר כי ייאלץ לפטר 22 אלף עובדי עירייה, אם לא יצליחו להגיע להסכמות עם האיגודים על חסכון בעלויות. "אין תכניות לקיצוצי שכר בשלב זה לעובדי העירייה...אבל אי אפשר לדעת מה טומן העתיד", אמר, "אנחנו נהיה במצב נואי מבחינת התקציב עוד כמה שנים".

 

המשכורת של דה בלאזיו עומדת על 258,750 דולר בשנה, כך ששבוע חל"ת יעלה לו בסביבות 5,000 דולר. "עלינו לקבל החלטות קשות כדי לקדם את העיר ולשמור על התקציב מאוזן", סיכם.

x