$
קורונה

נמל התעופה ברומא - הטוב ביותר באירופה בהיערכות לקורונה

חברת סקייטרקס (Skytrax) המדרגת מדי שנה את נמלי התעופה המובילים בעולם, פרסמה דירוג חדש הבוחן את התנהלותם מול הנגיף; הנמל ברומא שפתח בתחילת החודש אזור בדיקות נרחב בשיתוף הצלב האדום האיטלקי, קיבל דירוג של חמישה כוכבים; לנמלי הית'רו, מלאגה וניס הוענקו 3 כוכבים; בסקייטרקס יעברו עתה מאירופה לבדיקת הנמלים בצפון אמריקה ובמזרח התיכון

שירות כלכליסט 09:2116.09.20
חברת סקייטרקס (Skytrax) המדרגת מדי שנה את נמלי התעופה המובילים בעולם מוציאה דירוג חדש – נמלי התעופה המותאמים לקורונה הטובים בעולם.

 

במקום הראשון בדירוג, עם חמישה כוכבים – נמל התעופה של פיומיצינו של רומא (Fiumicino), המוכר גם בשמו 'נמל לאונרדו דה וינצ'י'.

 

הנמל ברומא פתח ב-1 בספטמבר אזור בדיקה נרחב המנוהל ע"י הצלב האדום האיטלקי, על שטח של 600 מ"ר (כאן בתמונה). הניקוד בדירוג ניתן גם עבור שלטי הסימון הנוחים המוצגים בשפות רבות; האכיפה ההדוקה של שימוש במסיכות פנים; שירותי ניקיון מוקפדים ויעילות כוללת של הוצאה וקבלת נוסעים וטיסות.

 

נמל התעופה ברומא  נמל התעופה ברומא צילום: גטי

 

 

שלושה כוכבים הוענקו לנמל הית'רו בלונדון, נמל התעופה הספרדי במלאגה (Málaga-Costa del Sol) והנמל הצרפתי בניס (Nice Côte d'Azur). בשלב זה הדירוג כולל רק נמלים באירופה אך בסקייטרקס מתחילים לבחון גם נמלים בצפון אמריקה ובמזרח התיכון.

 

לפי שיטת הדירוג שפרסמה סקייטרקס, חמישה כוכבים משקפים "סטנדרט גבוה מאד" של פרוטוקול קורונה ושל "הליכי ניקיון ותחזוקה"; ארבעה כוכבים משקפים "סטנדרט טוב" ושלושה כוכבים "ממוצע". במקרה הפחות מרשים של שני כוכבים, מדובר בנמל שהפרוטוקולים שלו בכל הנוגעה לקורונה "נדרשים עבודה" 

 

נמל התעופה ברומא נמל התעופה ברומא צילום: גטי

 

x