$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

מהן המשרות המבוקשות ביותר באמירויות?

"כולם יודעים שישראל היא אחת המדינות המפותחות בעולם מבחינת מחקר מדעי וטכנולוגיה, ולכן ההסכם יחזק את שני ההיבטים הללו עבור כלכלת האמירויות", כך לפי ד"ר עבדאללה אל-עוודי; סקר עדכני מגלה מהן המשרות הצפויות להיות המבוקשות ביותר מבחינת בעלי העסקים המקומיים באמירויות ואם אתם חולמים על דירות יוקרה באבו דאבי? עכשיו זה אפשרי מבחינת המחיר

דורון פסקין 13:0415.09.20

כלכלן אמירתי: ישראל תפתח לנו שווקים חדשים

ד"ר עבדאללה אל-עוודי, כלכלן ומרצה במכללת מוחמד בן ראשד לממשל צופה עתיד כלכלי מבטיח להסכם בין ישראל לבין האמירויות. הוא מעריך כי בעתיד הקרוב ייחתמו הסכמי שיתוף פעולה בתחומים שונים, החל מהתחום הטכנולוגי, דרך אבטחת המידע, תעשיית התרופות והמחקר מדעי, וכלה בשיתוף פעולה בתחום המחקר התעשייתי ובמגזר החקלאי. ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות ייחתם היום בארה"ב. אל עוודי הדגיש שאיחוד האמירויות תוכל לחזק את ביטחון המזון שלה באמצעות שיתוף פעולה בתחום הטכנולוגיה החקלאית ותחומי תעשייה מתקדמים אחרים עם הצד הישראלי.

 

"כולם יודעים שישראל היא אחת המדינות המפותחות בעולם מבחינת מחקר מדעי וטכנולוגיה, ולכן ההסכם יחזק את שני ההיבטים הללו עבור כלכלת האמירויות", הוא אמר. אל-עוודי אף הוסיף כי ישראל יכולה להיות שער להגדלת תנועת הייצוא מהאמירויות לשווקים מערביים, בעוד איחוד האמירויות יכולה להיות השער עבור המוצר הישראלי בכניסה לשווקים חדשים באסיה ובאזורים נוספים. כמו כן הכלכלן הזכיר הזדמנויות רבות עבור שתי המדינות בתחום התיירות והתחבורה האווירית.

 

נמל תעופה באבו דאבי נמל תעופה באבו דאבי צילום: רויטרס

 

המשרות המבוקשות ביותר בשוק האמירתי

סקר עדכני שבוצע לאחרונה בשוק האמירתי מגלה מהן המשרות הצפויות להיות המבוקשות ביותר מבחינת בעלי העסקים המקומיים בתקופה הקרובה. לפי הסקר, משרת מנהל מכירות עם 18% מסך כל המשרות המוצעות, פקיד קבלה 16% ועובד שירות לקוחות 14% הם אלה שמובילים את רשימת המשרות שמעסיקים צפויים לחפש באיחוד במהלך שלושת החודשים הבאים.

 

מעניין שרוב החברות באיחוד האמירויות מחפשות כישורי תקשורת טובים באנגלית ובערבית (55%), ויכולת לעבוד בצוות (41%). רוב החברות באיחוד מציעות משרות בדרג נמוך יחסית: מנהל זוטר (38% מכלל המשרות), מנהל (36%) ורכז (26%).

 

חולמים על דירות יוקרה באבו דאבי? עכשיו זה אפשרי מבחינת המחיר

מחירי השכירות ביחידות הדיור בפרברי אבו דאבי היו עדים לירידה קלה בשבועות האחרונים בעוד שבאזורי היוקרה בבירה האמירתית נרשמו ירידות חדות יותר, עד ל -20%. לעומת זאת, מחיר השכירות של דירות קטנות באזורים הזולים יותר בעיר רשמו עלייה ממוצעת של 10% כיום בהשוואה לרמות ששררו בתקופת סגר קורונה.

 

מומחי השוק צופים כי מחירי השכירות הנמוכים יימשכו עד סוף 2020 בהשוואה לדמי השכירות שהיו מקובלים בענף המגורים בתקופה המקבילה בשנת 2019. מומחה הנדל"ן, אחמד אל-ג'נייבי הסביר כי עליית המחירים דווקא באזורים הזולים יותר נובעת מהעדפתן של מרבית המשפחות במדינה לבלות את חופשותיהן בה ולא לנסוע לחו"ל.

 

דירות יוקרה באי אל רים דירות יוקרה באי אל רים צילום: atlas.etihad

 

המשקיעים הזרים לא נוטשים את דובאי גם בעידן קורונה

למרות המשבר העולמי שנגרם על ידי מגפת הקורונה, הצליחה אמירות דובאי לשמור על מעמדה כמגנט למשיכת השקעות זרות. במהלך המחצית הראשונה של השנה, שווי ההשקעות הישירות הזרות בדובאי הגיע לכ-3.3 מיליארד דולר, באמצעות 190 פרויקטים.

 

לפי הנתונים הרשמיים, כ -25% משווי ההשקעה הזרה הישירה הגיע מארצות הברית, לאחר מכן צרפת (18%), בלגיה (9%), בריטניה וסין (8% כל אחת), והשאר התחלק בין עוד מדינות. על פי הודעה שפורסמה אתמול, דובאי מדורגת במקום הראשון באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה, והשלישית בעולם במספר פרויקטי השקעות זרות ישירות. היא גם הראשונה במזרח התיכון ובצפון אפריקה והשישית בעולם מבחינת שווי הזרמת ההון במסגרת השקעות זרות ישירות אחרי סינגפור, שנחאי, לונדון, ניו יורק והונג קונג.

 

בית הקפה הפריזאי המפורסם מתרחב בבחריין

מגדל קאנוTower Kanoo בבירה הבחריינית מנאמה, נכס רב קומות בבעלות קבוצת יוסף בן אחמד קאנו, יהפוך בית חדש לבית הקפה הפריזאי המפורסם "אנג'לינה פריז". בית הקפה צפוי להתחיל את פעילותו באוקטובר 2020 בלובי המרכזי של המגדל, הממוקם באזור הדיפלומטי, וזאת לאחר שנחתם הסכם השכירות בין Kanoo Real Estate, זרוע הנדל"ן של קבוצת יוסף בן אחמד קאנו, לבין Kingdom Gourmet שבבעלותה הזכויות להפעלת בית קפה בבחריין. סניף זה במגדל יהיה הרביעי של אנג'לינה בממלכה.

 

קפה אנג'לינה פריז קפה אנג'לינה פריז צילום: Angelina

 

טלאל קאנו, סגן נשיא Kanoo Real Estate הצהיר כי מגדל קאנו מהווה מיקום אידיאלי עבור בית הקפה המפורסם באיכות מוצריו, וזאת בזכות קרבתו של המגדל לבנקים, משרדים, שגרירויות ומשרדי עורכי דין באזור הדיפלומטי. קאנו בירך את בית הקפה וציין כי יהווה תוספת חשובה לאזור שכבר היום מארח מגוון של מסעדות ובתי קפה. במהלך טקס החתימה, התחייבו מפעילי אנג'לינה פריז כי הסניף החדש יציע את מוצרי המאפה הידועים וכריכי הגורמה שלו, בנוסף למשקה הקקאו החם שלה, המכונה La African.

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד , בעריכת דורון פסקין

x