$
חברה וסביבה

מישהו ממש התגעגע: קווצת שיער של אברהם לינקולן נמכרה ב-81 אלף דולר

מכירה פומבית כזו לא רואים כל יום: ביחד עם שערות של הנשיא ה-16 של ארה"ב שנורה למוות בידי מתנקש באפריל 1865, נמכר גם מברק מוכתם בדם מיום ההתנקשות

שירות כלכליסט 21:1414.09.20

עסקי המכירות הפומביות מספקים לנו לא מעט סיפורים על פריטים מוזרים שמוצאים לשוק, ושבאופן מפתיע אכן מצאו להם קונה. בסוף השבוע האחרון יצאה לפועל עוד אחת מהעסקאות התמוהות הללו, הפעם כזו עם שיק נשיאותי.

 

קווצת שיער של הנשיא האמריקאי אברהם לינקולן, לצד מברק הנוגע להתנקשות בחייו, נמכרה במכירה פומבית בבוסטון בסכום של 81,250 דולר. העסקה המוזרה בוצעה בסוף השבוע במכירה פומבית שארגן בית המכירות RR בוסטון (RR Auction of Boston). קווצת השיער קוצצה בשעתו במהלך ניתוח לאחר המוות שבוצע בשעתו לגופה.

 

לינקולן, הנשיא ה-16 של ארה"ב, נורה ב-14 באפריל 1865 - זמן קצר לאחר כניעת מדינות הדרום - על ידי ג'ון ווילקס בות' (John Wilkes Booth). יום לאחר מכן מת מפצעיו.

קווצת השיער של לינקולן שנמכרה בבוסטון קווצת השיער של לינקולן שנמכרה בבוסטון צילום: AP

 

 

המברק, שבחלקו מוכתם בדם, יועד לד"ר ליימן ביצ'ר טוד (Lyman Beecher Todd), בן דוד של אשת הנשיא (מרי טוד לינקולן) והוא מתוארך ליום ההתנקשות.

 

"כאשר אתה מטפל בקווצת שיער של הנשיא, האמינות של המקור היא הכול – ובמקרה הזה אנחנו יודעים שהיא הגיעה מחבר משפחה שהיה צמוד למיטת הנשיא", אמר בובי ליווינגסטון (Bobby Livingston) מבית המכירות RR. לדברי ליווינגסטון, בבית המכירות ציפו לקבל על המברק והשיער 75 אלף דולר.

x