$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

באמירויות מעריכים: 750 אלף תיירים בשנה יגיעו לישראל - בעיקר למקומות הקדושים

מומחים במדינה צופים תנועת תיירות דו-כיוונית ערה עם ישראל, 3-4 חודשים מרגע התנעת התהליכים הנדרשים; ממשלת בחריין מאיצה תוכניות לטרנספורמציה דיגיטלית; ומוצרי היוקרה של דובאי ואבו דאבי הופכים את האמירויות למרכז מוביל בשימוש במציאות רבודה בענף הפרסום

דורון פסקין 13:0913.09.20

מומחים באיחוד האמירויות: 750 אלף תיירים בשנה יגיעו לישראל

 

מומחים באיחוד האמירויות צופים תנועת תיירות דו-כיוונית ערה בין ישראל לבין האמירויות, בעקבות כינון היחסים בין שתי המדינות. לפי אותם מומחים, מרגע התנעת התהליך ייקח בין שלושה לארבעה חודשים עד שתנועת התיירות תתחיל לממש את הפוטנציאל שלה. באמירויות מעריכים כי בכל שנה כ-750 אלף תיירים יגיעו לישראל מהאמירויות. מרביתם יגיעו במסגרת תיירות דתית, קרי ביקור במקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים. כמו כן תושבים נוצרים ינצלו את הטיסות הישירות כדי לבקר במקומות הקדושים לנצרות. נתח נוסף של תיירים יהיה במסגרת התיירות העסקית.

 

 

דגל איחוד האמירויות על בניין עיריית ת"א דגל איחוד האמירויות על בניין עיריית ת"א צילום: איי פי

 

מחוברת: שווי שוק הטלקומוניקציה של האמירויות עלה ל-17 מיליארד דולר

 

שוק הטלקומוניקציה וטכנולוגיית המידע באיחוד האמירויות ממשיך לצמוח למרות האתגרים העולמיים הנוכחיים, ושוויו יגיע בסוף שנת 2020 ל-17 מיליארד דולר - כך על פי חברת המחקר הבינלאומית IDC. החברה הגדירה בדו"ח האחרון שלה כי איחוד האמירויות הפכה למעצמה טכנולוגית אזורית באמצעות התמקדותה בחדשנות, חברות הזנק, כלכלה דיגיטלית, טכנולוגיות בינה מלאכותית, ערים חכמות וטכנולוגיית חלל.

 

קצב הצמיחה השנתי של שוק התקשורת וטכנולוגיית המידע באיחוד האמירויות בעשר השנים האחרונות הסתכם ב-6.6%, שכן שוויו עמד על כ-12 מיליארד דולר בשנת 2010. איחוד האמירויות שולטת כיום ב-20% מסך כל ההוצאות במזרח התיכון על מערכות בינה מלאכותית, כך לפי IDC.

 

אפקט הקורונה: ממשלת בחריין מאיצה תוכניות לטרנספורמציה דיגיטלית

 

שר התעשייה, המסחר והתיירות של בחריין, זאיד אלזיאני, גילה כי 200 גופים הצטרפו עד עתה לפלטפורמה המקוונת "Mall.bh" שהושקה בסוף חודש מרץ ומספקת שירותי תשלום אלקטרוניים לסוחרים. בהקשר זה אישר השר את כוונת המשרד להכין תוכנית לאומית למסחר אלקטרוני עוד לפני סוף השנה, כדי שזו תוגש לאישור הממשלה.

 

במהלך דיון וירטואלי שערך המשרד בנושא עתיד הטרנספורמציה הדיגיטלית במסגרת החזון הכלכלי 2030 של הממלכה, הצהיר אלזיאני כי בתוכנית ישתתפו לפחות שבעה גופים רשמיים, כמו משרד התחבורה והתקשורת, הבנק המרכזי של בחריין ומשרד המשפטים, האסלאם וההקדשים, שיעבדו על חקיקה שתבטיח את זכויות הרוכש והספק, והיא תעבוד תחת מטריית הממשלה כפרויקט לאומי.

 

זה לא דמיוני: איחוד האמירויות מובילה בשימוש במציאות רבודה בענף הפרסום

 

איחוד האמירויות הפכה לכוח המוביל באזור בשימוש בטכנולוגיית מציאות רבודה בענף הפרסום, בזכות התשתית הטכנולוגית המתקדמת ויכולתה למשוך כישרונות וחברות בתחומי החדשנות - בנוסף לקלות עשיית עסקים; זו המסקנה הבולטת של מומחים שהשתתפו בסוף השבוע בשיח ווירטואלי בנושא זה.

 

במהלך הדיון נמסר כי שווי הפרסומות המשתמשות במציאות רבודה בטלפונים ניידים צפוי לגדול ברחבי העולם מ-1.4 מיליארד דולר בשנת 2020 ל-8 מיליארד דולר עד שנת 2024. המומחים ציינו כי מפרסמים שמשקיעים בטכנולוגיה זו במזרח התיכון ובצפון אפריקה הצליחו לקצור הצלחה מוחשית.

 

לפי אחד המומחים, טכנולוגיית מציאות רבודה אינה מסובכת כפי שאולי ניתן לחשוב. זו הסיבה שמפרסמים באזור משתמשים בה יותר ויותר, במיוחד בנסיבות קורונה. המומחים הדגישו גם שמוצרי יוקרה שהפכו לסמל של אמירויות דובאי ואבו דאבי - כמו מכוניות, קוסמטיקה ואיפור - מהווים הזדמנות ייחודית בתחום.

 

בדיקת קורונה באיחוד האמירויות בדיקת קורונה באיחוד האמירויות צילום: wam.ae

 

צרת רבים: דאגה גוברת ממספר המקרים המאומתים

 

מספר המקרים המאומתים של נגיף קורונה באמירויות גדל ב-29.8% במהלך השבוע שעבר בהשוואה לשבוע הקודם. כך, בין 6 בספטמבר ועד יום שבת הגיע מספר המקרים ל-5,378. בשבוע שלפני כן דיווחו רשויות הבריאות 4,143 מקרים (בתקופה שבין 30 באוגוסט ל-5 בספטמבר). 1,007 המקרים עליהם הודיע משרד הבריאות והגנת הקהילה ביום שבת הוא הגבוה ביותר מאז תחילת המגיפה באיחוד האמירויות ב-29 בינואר. מומחים באמירויות מייחסים את העלייה במספר המקרים המאומתים לפתיחת בתי ספר, מסעדות, בתי קפה, חופים ועבודות משרדיות, וכן לכך שהתושבים אינם מקפידים על ההנחיות.  

מלון וולדורף אסטוריה ראס אלח'ימה וג'ירוקרופטר מלון וולדורף אסטוריה ראס אלח'ימה וג'ירוקרופטר צילום: Waldorf Astoria

 

חופשה מעופפת: טיסת ג'ירוקופטר מעל המפרץ

 

מלון היוקרה אלח'ימה (Ras Al Khaimah) מציע עתה אטרקציה חדשה לנופשים עד ה-30 בדצמבר; מלון וולדורף אסטוריה Waldorf Astoria מציע למי שמזמין חופשה בסוויטות המפוארות שלו חוויה מעופפת מעל נופיו של המפרץ, וזאת באמצעות טיסב בג'ירוקופטר.

 

כלי הטיס הזה כולל שני מושבים - עבור הטייס והאורח. גובה הטיסה 1,500 רגל, משך הטיסה 20 דקות והיא באחריות חברת התעופה "אל ג'זירה". האורח יוכל להתרשם מנופי האמירויות ממעוף הציפור. לחלופין, האורחים יכולים להגביר את האדרנלין שלהם באמצעות שימוש ב"מצנח מונע" שהוא בעצם כלי טיס אישי ובו "תא הנוסע" מונע על ידי מדחף ומחובר למצנח. ריחוף זה מבוצע בליווי איש מקצוע מיומן. מהירות הטיסה של המצנח הממונע - כ-35 קמ"ש.

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד , בעריכת דורון פסקין

x