$
קורונה

דיווח שוטף

מחאה בניו זילנד נגד מגבלות הקורונה החדשות

בני אדם רבים מתקהלים באוקלנד ומוחים על המגבלות - "רוצים את חירותנו בחזרה"; מעל 23 אלף מתים מקורונה באיראן; בניגוד לנשיא טראמפ, יועץ הבית הלבן אינו סבור שארה"ב "תצא בקרוב" ממצב התחלואה הקשה

כלכליסט ו-ynet 15:0212.09.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

15:05 - כבר מעל 23 אלף מתים מקורונה באיראן

 

116 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה באיראן ובכך עלה מניין קורבנות הנגיף במדינה ל-23,029. מניין החולים הכולל באיראן עומד על 399,940 בני אדם.

 

14:00 - הפגנות בניו זילנד נגד מגבלות הקורונה

 

בני אדם רבים התאספו באוקלנד שבניו זילנד היום כדי למחות נגד מגבלות הריחוק החברתי שהטילה הממשלה בעקבות התפרצות  הקורונה בעיר הגדולה במדינה בחודש שעבר. שידורי הטלויזיה המקומית הראו התקהלויות צפופות של אנשים שרובם אינם עוטים מסכות. האומדנים לגבי היקף ההתקהלויות עומדים על אלפים ועד עשרות אלפים. "כולנו כאן היום כי אנחנו מאמינים שעלינו להיאבק למען זכויותינו",  כך צוטט כאומר לי רוס, מנהיג מפלגת הקדמה של ניו זילנד, ואחד ממארגני המחאה, "כולנו כאן היום כי אנחנו מאמינים שזה הזמן לעמוד ולומר: אנחנו רוצים את זכויותינו ואת חירותנו בחזרה".

 

 

רה"מ ארדרן רה"מ ארדרן צילום: אי פי איי

 

דומה היה שניו זילנד, אומה בת חמישה מיליון תושבים, כבר הצליחה לעצור לגמרי את התפשטות הקוביד 19, אך התפרצות חדשה בעיר אוקלנד באוגוסט הביאה את הממשלה להחזיר את העיר למצב של הסגר. ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן, שתתמודד בבחירות הכלליות ב-17 באוקטובר, צמצמה חלק מהמגבלות מוקדם יותר החודש, אך העיר עדיין נמצאת תחת התרעה בדרגה 2.5, כלומר שהתקהלויות חברתיות של יותר מעשרה אנשים אינן מותרות בה. עטיית מסכות היא חובה בתחבורה הציבורית בכל המדינה.

 

היום דיווחה ניו זילנד על שני מקרי הידבקות, שהעלו את סך הנדבקים במדינה מתחילת השנה ל-1,444. 24 אנשים מתו מהנגיף.

 

12:00 - רוסיה: כמעט 5,500 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה

 

 5,488 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה ברוסיה, בכך עלה מניין החולים הכולל במדינה ל-1,057,362 בני אדם. מניין קורבנות הקורונה ברוסיה עומד על 18,484.

 

11:00 - מחקר חדש: גם ילדים צעירים יכולים להפיץ קורונה

 

12 ילדים שנדבקו בקוביד 19 בשלושה פעוטונים במדינת יוטה העבירו את הנגיף לבני משפחה, כך על פי מחקר חדש שפורסם אתמול ע"י המרכז האמריקאי למניעת התפשטות מחלות (CDC). המחקר החדש מראה שילדים צעירים מאוד, כולל תינוק בן שמונה חודשים, עדיין יכולים להפיץ את הקורונה למרות שאינם מציגים תסמינים.

 

המחקר בדק שלוש התפרצויות שאירעו בפעוטונים בסולט לייק סיטי בין אפריל ויולי. באמצעות מידע אפידמיולוגי שנאסף בזמן ההתפרצות, החוקרים שחזרו את שרשראות ההדבקה וקבעו בדיוק כיצד הנגיף התפשט. שלושה מתוך 12 הילדים שנדבקו לא פיתחו תסמינים, ותשעה פיתחו תסמינים קלים. 12 הילדים האלה באו במגע עם 46 אנשים שלא קשורים לפעוטונים והדביקו 12 מתוכם, כלומר יותר מרבע. אלו שנדבקו מהילדים כללו שש אמהות, שאחת מהן אושפזה, שלושה אחים ושלושה אחרים.

 

08:55 - טראמפ רגוע? פאוצ'י פחות

 

התפרצות הקוביד 19 בארה"ב עדיין נמצאת במצב מדאיג, כך אמר יועץ הבית הלבן ד"ר אנתוני פאוצ'י אתמול, כשסתר את דבריו של הנשיא דונלד טראמפ, לפיהם ארה"ב "תצא מזה בקרוב".

 

 

אנתוני פאוצ'י אנתוני פאוצ'י צילום: גטי אימג'ס

 

טראמפ אמר את הדברים ביום חמישי, והוסיף שמספר מקרי ההידבקות השבועי ירד ב-44% מאז יולי. כשנשאל על הדברים אמר פאוצ'י: "לצערי עליי לסתור זאת כי אם מסתכלים על הסטטיסטיקה, היא מטרידה. התייצבנו סביב 40 אלף מקרים חדשים וכאלף מקרי מוות - ביממה".

 

08:15 - מעל 258 אלף חולים בגרמניה

 

1,630 חולי קורונה חדשים אובחנו בגרמניה, ובכך עלה מניין החולים הכולל בנגיף במדינה ל-258,480 בני אדם. מניין קורבנות הקורונה בגרמניה עומד על 9,347.

 

07:40 - קנדה: לראשונה מאז מרץ - לא נרשמו מקרי מוות מקורונה

 

רשויות הבריאות בקנדה מסרו כי ביממה האחרונה לא נרשמו מקרי מוות כתוצאה מנגיף הקורונה. זאת לראשונה מאז אמצע חודש מרץ. מפרוץ המגפה ועד כה מתו 9,163 בני אדם ברחבי המדינה. מספר הנדבקים המאומתים עומד כעת על יותר מ-135 אלף, לאחר שביממה זו אובחנו עוד 702 נשאים חדשים.

 

 

מקסיקו מקסיקו צילום: רויטרס

 

בתוך כך לפי נתוני משרד הבריאות במקסיקו, 70,183 חולים בנגיף הקורונה מתוו במדינה מאז פרוץ המגפה. מספר הנדבקים המאומתים עד כה עומד על יותר מ-650 אלף בני אדם. ביממה האחרונה מתו 500 חולים נוספים, ואובחנו עוד 5,935 נדבקים.

 

לפי נתוני משרד הבריאות בברזיל, יותר מ-130 אלף בני אדם מתו מנגיף הקורונה מאז פרוץ המגפה. ביממה האחרונה מתו 874 חולים, כאשר שיעור התמותה היומי בשבוע האחרון עמד בממוצע על 696. עוד עולה מהנתונים כי ביממה זו אובחנו יותר מ-43 אלף נשאים חדשים - מה שמעלה את מספר הנדבקים שהתגלו עד כה ליותר מ-4.2 מיליון.

x