$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

מחכים לישראלים? רשת מלונות ראשונה באמירויות שמציעה ארוחות כשרות

קבוצת "חבתור הוספיטליטי" הכריזה על שותפות עם "אליס כושר קיצ'ן" ובכך הפכה לקבוצת המלונות הראשונה באמירויות שתציע שירותי מזון ומשקאות כשרים; זינוק של 30% במכירת תכשיטי הזהב במסגרת "הפתעות הקיץ של דובאי"; דובאי מגדילה את צי המכוניות החשמליות ויוזמה חדשה של אמזון לתמוך בעסקים באבו דאבי

דורון פסקין 13:1610.09.20

רשת אירוח ראשונה באמירויות שמציעה ארוחות כשרות

קבוצת "חבתור הוספיטליטי" Habtoor Hospitality הכריזה על שותפות עם "אליס כושר קיצ'ן" Ellis Kosher Kitchen ובכך הפכה לקבוצת המלונות הראשונה באמירויות שתציע שירותי מזון ומשקאות כשרים. כל הארוחות שיוגשו במלונות השייכים לקבוצת חבתור יהיו מוכנות בהתאם בהשגחת הכשרות של OU, אחת הידועות בכל הנוגע לטיפול בארוחות כשרות ברחבי העולם. אורחים עם העדפה לארוחות כשרות יוכלו לבחור מתוך מבחר תפריטים מותאמים אליהם שייארזו וייחתמו עם על ידי OU. הארוחות הכשרות הללו יהיו זמינות בכל בתי המלון השייכים לחבתור כולל הילטון דובאי, מלון מטרופוליטן וחבתור גראנד ריזורט.

 

מלון חבתור פאלאס מלון חבתור פאלאס צילום: alhabtoorcity

 

זינוק של 30% במכירת תכשיטי הזהב

המבצעים וההנחות במסגרת "הפתעות הקיץ של דובאי" תרמו להגדלת המכירות של תכשיטי זהב בשיעור של עד 30% בהשוואה לתקופות הרגילות, כך לפי גורמי שוק. הנתח המשמעותי של המכירות במסגרת "הפתעות הקיץ" נרשם דווקא בקניונים. מדובר בתקופה שבין השבוע השני של יולי ועד סוף אוגוסט 2020. עתה ממתינים הסוחרים לגידול במכירות במהלך אוקטובר עם תחילת עונת תיירות החורף, ונטייתם של קניינים בעלי אזרחות אסיאתית לחגוג את פסטיבל האורות "דיוואלי", באמצעות קניית תכשיטי זהב. החזרה ההדרגתית של הטיסות ליעדים רבים החסירה את תנועת התיירים לשווקים המקומיים, מה שהוביל לשיפור במכירות. עם השתפרות מזג האוויר בחודש הבא הצפי הוא להמשך המגמה.

 

לפי גורמי השוק, המבצעים שהוצעו לצרכנים היו מגוונים. בין השאר ניתנו הטבות לכל מי שרכש תכשיטים במחיר של למעלה מ-300 דולר. כמו כן ניתנו הנחות של עד 75% לתכשיטים משובי יהלומים ופנינים.

 

שוק זהב בדובאי שוק זהב בדובאי צילום: שאטרסטוק

 

עזרה לקטנים: יוזמה חדשה של אמזון לתמוך בעסקים באבו דאבי

"קרן ח'ליפה לפיתוח ארגוני" השיקה ביום רביעי יוזמה משותפת עם אמזון שמטרתה לתמוך ולפתח ארגונים קטנים ובינוניים באבו דאבי. במסגרת התוכנית, תציע אמזון לאלפי עסקים באמירות גישה ליותר מ -50 שעות של תכני למידה, בנוסף לארבעה חודשים של תמיכה ייעודית למוכרים כחלק מתוכנית ההעצמה האלקטרונית. מקרן ח'ליפה נמסר כי השותפות החדשה עם אמזון היא חלק מהמאמץ לקדם חדשנות ולתמוך בקהילת העסקים הקטנים והבינוניים.

 

דובאי מגדילה את צי המכוניות החשמליות

המועצה העליונה לאנרגיה בדובאי הוציאה אתמול (יום רביעי) הנחיה חדשה שמעדכנת את יעדי "יוזמת הניידות הירוקה" כך שיוגדל מספר כלי הרכב הממשלתיים החשמליים וההיברידיים. על פי ההנחיה החדשה, על סוכנויות ממשלתיות בדובאי להעלות את אחוז כלי הרכב החשמליים וההיברידיים מכלל רכישותיהן השנתיות ל -10% לפחות עד סוף 2024. אחוז זה יגיע ל -20% מתחילת 2025 ועד סוף 2029, ו -30% מתחילת שנת 2030. יישום שיעורים אלה חל על מכוניות שנרכשו וגם הושכרו, כך קובעת ההנחיה.

 

מכונית חשמלית (ארכיון) מכונית חשמלית (ארכיון) צילום: גטי אימג'ס

 

מלחמה דרך הכיס: הורדה ניכרת במחיר בדיקת קורונה

חברת שירותי הבריאות באבו דאבי, "סחה", SEHA הודיעה על הורדת מחיר בדיקה לאיתור וירוס קורונה דרך האף מ -370 דירהם (כ-100 דולר) ל -250 דירהם (כ-68 דולר). החברה מסרה שהמחיר החדש תקף בכל מרכזי הבדיקה שלה. במקביל, בתי חולים הפרטיים ומרכזי בדיקה לקוביד -19 באבו דאבי אישרו כי מחיר ביצוע בדיקת PCR ירד ב -33%, וזאת כל פי הנחיות רשויות הבריאות המוסמכות.

 

להאכיל חתולי רחוב או לשלם קנס?

תושבי קהילת יוקרה בדובאי קיבלו הודעה המזהירה כי תשלום קנס יוטל על כל אלה שייתפסו מאכילים חתולי רחוב. לדיירים ובעלי הבתים בשכונת "אמירייטס ליבינג" Emirates Living נמסר כי חל איסור חמור על השארת מזון לבעלי חיים ברחוב. בהודעה לתושבים מטעם חברת אעמאר, יזמית הפרויקט נכתב שמי שייתפס ייקנס בסכום של כ-130 דולר, וזאת בהתאם להנחיות עיריית דובאי. לתושבים הוסבר כי השארת מזון ברחוב תמשוך חתולים משכונות סמוכות דבר שעלול להוביל לרעש וכן תוביל למשיכת רמסים וליצירת לכלכוך.

 

 

שכונת אמירייטס ליווינג שכונת אמירייטס ליווינג צילום: emiratesliving

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

x