$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

אחרי ישראל: שיתוף פעולה כלכלי נרחב בין האמירויות לדרום קוריאה

מדינת איחוד האמירויות ודרום קוריאה הסכימו על חיזוק שיתוף הפעולה ב-10 מגזרים אסטרטגיים, בינהם מדע, טכנולוגיית המידע ותקשורת, טכנולוגיה חקלאית, אנרגיה חלופית ונקייה, ופיתוח מערכות תחבורה ציבורית חכמות. בין התוכניות נכללת תוכנית שתבקש לתת מענה למגפת הקורונה; שווי הסחר בין המדינות עומד כיום על כ-5 מיליארד דולר

דורון פסקין 13:0009.09.20

משחקת אותה בגדול: האמירויות תהפוך מרכז לפיתוח משחקים אלקטרוניים

twofour54 אבו דאבי, אזור חופשי בו פועלות למעלה מ-600 חברות מדיה, הודיע אמש על שותפות שתימשך 10 שנים עם יוניטי טכנולוגיז Unity Technologies, חברה לפיתוח תוכנות משחקי וידאו. בהתאם להסכם שני הצדדים הסכימו להקים מרכז אזורי למצוינות עבור תעשיית פיתוח המשחקים.

 

 

twofour54 ו-יוניטי יפתחו גם מרכז משחקים פיזי בו חברות סטארט-אפ מקומיות וסטודנטים יוכלו ללמוד את הכישורים הדרושים להצלחה בתעשיית המשחקים. יוזמת ההדרכה הזו תלווה גם בחבילת סבסוד ותמריצים שתוצע למפתחים. לפי twofour54, מרכז המצוינות שואף למצב עצמו כבית של החברות לפיתוח משחקים, קטנות, בינוניות או גדולות. בנוסף לשירותים שיוצעו למפתחי המשחקים, תמיכה בפיתוח עסקי והכשרה אקדמית, מרכז המצוינות מקווה להפוך גם הזרז להקמת אקדמיה מקומית שתשמש כפלטפורמה להכשרה, ליזמות, לטיפוח כישרונות ולהשקת קריירה חדשה.
משרדי twofour54 באבו דאבי משרדי twofour54 באבו דאבי צילום: twofour54

 

אחרי ישראל: שיתוף פעולה כלכלי רחב בין האמירויות לדרום קוריאה

למרות הפוטנציאל העסקי הגדול בין ישראל לבין האמירויות, חשוב לזכור כי התחרות בשוק שם לא תהיה פשוטה. אתמול הסכימו מדינת איחוד האמירויות ודרום קוריאה על חיזוק שיתוף הפעולה ב-10 מגזרים אסטרטגיים. משרד הכלכלה באבו דאבי מסר שתוכניות הפיתוח המוסכמות בין הצדדים כוללות את התחומים הבאים: מדע, טכנולוגיית המידע ותקשורת, בנוסף לטכנולוגיה חקלאית, כולל חקלאות חכמה, כמו גם אנרגיה מתחדשת, כולל השקעה בפרויקטים של אנרגיה חלופית ונקייה, ופיתוח מערכות תחבורה ציבורית שתואמות את המודל של "ערי מימן".

 

תוכניות שיתוף הפעולה הנוספות הן בתחום מיחזור המשאבים, ארגונים קטנים ובינוניים וחברות הזנק, נפט וגז, בנוסף לתשתיות, כולל טכנולוגיית התפלה, כמו גם שירותי בריאות ורפואה, כולל מענה למגיפת Covid-19, וכן חילופי ידע ומומחים בתחום הרפואי, החינוך, התיירות וקניין רוחני, ובמיוחד פטנטים. שווי הסחר בין המדינות עומד כיום על כ-5 מיליארד דולר.

 

 

אוטוסטרדה בדובאי אוטוסטרדה בדובאי צילום: שאטרסטוק

 

בקרוב בישראל? חברת מזון אמירתית מובילה מחפשת שווקים חדשים לייצוא

החברה הלאומית למוצרי מזון National Food Products Company מאבו דאבי מחפשת שווקים חדשים ליצוא. החברה מייצאת כיום ל-40 מדינות ולמרות שהיא מדגישה שההתמקדות שלה בשוק המקומי היא עדיין לוטשת עיניים לשווקים חדשים, בייחוד לאור העובדה שבשבועות הקרובים היא צפויה להציע מוצרים חדשים בשוק.

 

החברה הלאומית היא חברה מובילה בשוק המקומי ומספקת מיצים, דברי מאפה, גבינות ומים לשתייה. לחברה מתקן ייצור בשטח של 750 אלף מ"ר באבו דאבי בו הושקעו כ-400 מיליון דולר.

 

החברה מסרה כי לאחר התפרצות מגפת קורונה היא הבחינה בשלושה שינויים בדפוסי הצרכנות של מוצריה: התמקדות ברכישת מוצרים בסיסיים, מעבר לקנייה מקוונת ושימת דגש על איכות המוצרים ובטיחותם.

 

החברה הלאומית למוצרי מזון באבן דאבי - National Food Products Company החברה הלאומית למוצרי מזון באבן דאבי - National Food Products Company צילום: dubaiprnetwork

 

 

חברת התקשורת מחשבת מסלול מחדש

הדירקטוריון של "דו" (du) חברת הטלקומוניקציה המשולבת שבסיסה בדובאי, אישר אתמול למכור 26% מאחזקותיה העקיפות ב"חאזנה דטה סנטר" (Khazna Data Center), כך הודיעה החברה ביום שלישי. חאזנה הוקם בשנת 2012, והפך במהרה למותג מוביל בתחום מרכז הנתונים בענף הסיטונאי.

 

באחרונה הודיעה דו כי היא משנה את המודל העסקי שלה כך שתוכל להוביל ל"טרנספורמציה דיגיטלית מהירה יותר". מגזר הטלקום של איחוד האמירויות נאלץ לערוך שינויים דרסטיים בפעילותו ולבצע חשיבה מחדש לגבי השירותים המוצעים לצרכנים וזאת כדי להתמודד עם העומס הרב שנוצר בעקבות התפרצות מגפת קורונה. דו דיווחה על תוצאות מעורבות בששת החודשים הראשונים של השנה, עם התכווצות ההכנסות מחטיבת הטלפונים הניידים.

 

 

נסעת לאט? שילמת קנס

עם החזרה בהדרגה לשגרה וכך גם התנועה בכבישים, הזהיר אתמול (ג') מינהל התעבורה הכללי באיחוד האמירויות הערביות את עבירת הנסיעה האיטית ברכב. המינהל הודיע כי במהלך השנה שעברה ניתנו 626 דוחות לנהגים שנסעו מתחת למהירות המותרת בכביש. הרשויות באמירויות הסביר כי הנסיעה האיטית מעכבת את התנועה ועלולה להוביל לתאונות. יוזכר כי הקנס על עבירה זו הוכפלה לפני כשלוש שנים מ-54.5 דולר ל-199 דולר כיום.

 

 

אפשר גם אחרת: שיעור הבדיקות החיוביות מתחת ל-1%

באיחוד האמירויות ממשיכים להציג תוצאות מרשימות במלחמה נגד נגיף קורונה, למרות החשש כי בתקופה הקרובה תחול עלייה נוכח פתיחת הכלכלה.

 

אתמול בוצעו במדינה 71,334 בדיקות ומספר המקרים החיוביים הגיע ל-644. באמירויות מתגאים שהיא אחת המדינות עם שיעור הבדיקות לנפש מהגבוהים בעולם – עד כה בוצעו 7.5 מיליון בדיקות. מספר המתים 391 שגם הוא מהנמוכים לנפש. שיעור המחלימים עומד על כ-90% והרשויות טוענות כי זו תוצאה של שירותי הבריאות האיכותיים והגילוי המוקדם.

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

x