$
קורונה

אירועי לייבור דיי הקפיצו את התחלואה בארה"ב, בריטניה "איבדה שליטה"

לפי דיווח ברויטרס, אירועי סוף השבוע האחרון הביאו לעלייה במספר הנדבקים בקורונה ב-22 מתוך 50 המדינות - כאשר בדרום דקוטה נרשם הזינוק החד ביותר. גם בבריטניה נרשמה עלייה מדאיגה בתחלואה

שירות כלכליסט 23:1207.09.20
חגיגות לייבור דיי שהתקיימו בארה"ב בסוף השבוע האחרון הביאו לעלייה במספר הנדבקים בקורונה ב־22 מתוך 50 המדינות. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

ממוצע הנדבקים היומי עומד כעת על 44 אלף, פי שניים מהנתון שנרשם לפני סוף השבוע של ממוריאל דיי, שצויין בסוף מאי. על פי הערכות, העלייה בחודשים האחרונים נבעה מהתקהלויות בממוריאל דיי, מהחזרה לבתי הספר ולאוניברסיטאות ומהתעלמות מהנחיות הריחוק החברתי בהפגנות נגד גזענות ובעצרות תמיכה בנשיא דונלד טראמפ.

 

מרבית 22 המדינות שבהן נרשמו עליות נמצאות באזורים פחות מאוכלסים במרכז, מערב ודרום ארה"ב. בדרום דקוטה דווח על הזינוק הדרמטי ביותר, 126%, בשבועיים הראשונים של אוגוסט לעומת שבועיים קודם לכן. זאת, בין השאר, בגלל ראלי האופנועים השנתי שהתקיים בסטורג'יס, שאליו נהרו מאות אלפי נהגים. לעומת זאת, במדינות המאוכלסות ביותר - קליפורניה, פלורידה וטקסס - דווח על ירידה במספר הנדבקים.

 

אנשים בחוף סנטה מוניקה בקליפורניה ביום ראשון האחרון אנשים בחוף סנטה מוניקה בקליפורניה ביום ראשון האחרון צילום: רויטרס

 

 

בדומה, גם בבריטניה נרשמה עלייה מדאיגה במספר הנדבקים וגובר החשש כי הממשלה איבדה שליטה על המגפה בעוד יותר ויותר אנשים חוזרים למשרדים והאוניברסיטאות נפתחות מחדש. שלשום דווח על קרוב ל־3,000 נדבקים, זינוק של 50% ביום אחד והנתון הגבוה ביותר מאז מאי.

 

"הם איבדו שליטה על הנגיף", אמר לעיתון "הגרדיאן" פרופ' גבריאל סראלי, לשעבר מנהל אזורי במערכת הבריאות הממשלתית. "כבר לא מדובר רק בהתפרצויות קטנות שאפשר לבלום". עם זאת, השר לאיכות הסביבה ג'ורג' יוסטיס אמר לסקיי ניוז כי הממשלה מעוניינת להימנע מסגר כללי "בכל מחיר". לדבריו, ההתמקדות כעת היא בבדיקות ובקטיעת שרשראות ההדבקה.

x