שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

על רקע מגפת הקורונה - שוק המסכות באמירויות משגשג

בשוק של איחוד האמירויות ניתן למצוא מסכות עם מותגים בתחום ההלבשה או הספורט, כמו אמריקן איגל, אדידס או ריבוק; האמירויות מדווחת על עלייה במספר מתקפות הסייבר בעידן קורונה; ורשת מסעדות המזון המהיר יאמי ג'נקשן מתכוונת לפתוח עוד שלושה סניפים במדינה. מדור חדש של כלכליסט בשיתוף עם חברת קונקורד יציג מדי יום חדשות כלכלה והזדמנויות עסקיות באיחוד האמירויות

דורון פסקין 14:5831.08.20

מדינת האמירויות שואפת לשמר את עליונותה בתחום הלוגיסטיקה והתשתיות

שיח' מוחמד בן ראשד אל מכתום, ראש ממשלת איחוד האמירויות ושליט דובאי הצהיר אתמול כי למדינתו יש את "המערכת הלוגיסטית החזקה והיעילה ביותר" מסוגה באזור. עם זאת הוא הדגיש כי שימור העליונות הלוגיסטית הזו יהיה אפשרי רק באמצעות שיפור איכות התשתיות ופיתוח מגזר התחבורה. את הדברים הוא אמר במהלך פגישה עם צוות ממשרד האנרגיה והתשתיות בה נדונה "מפת הדרכים למנהיגות במגזרי האנרגיה, התשתיות, הדיור והתחבורה" לעשור הקרוב. במהלך הפגישה פורטו הישגיה של האמירויות כולל דירוגה במקום הראשון בעולם במדד קלות הגישה לחשמל מבחינת נהלים, זמן ועלות, המקום הראשון בעולם הערבי וה -12 בעולם באיכות התשתיות וכן המקום הראשון בעולם הערבי והשביעי בעולם באיכות תשתיות הכבישים.

 

זינוק בהוצאה הפרטית במהלך החודש החולף

לפי הנתונים העדכניים שפרסמו הרשויות באמירויות, הצמיחה בשיעור ההוצאות של הצרכנים זינק ב- 63% במהלך אוגוסט 2020 וזאת בהשוואה לחודש מרץ השנה, עם תחילת משבר קורונה. סך ההוצאות לצריכה פרטית באיחוד האמירויות הסתכם בכ-164 מיליארד דולר בעוד ההוצאה הפרטית לנפש הגיעה לכ- 17,000 דולר. העלייה בפעילות שנרשמה במהלך חודש אוגוסט כללה את מרבית המגזרים, ובראשם ענף המלונאות בו ההוצאות עלו ב -29% בהשוואה לסוף חודש מרץ. לעומת זאת ההוצאות על מזון ותרופות הואטו -ב 32% במהלך אוגוסט 2020 לעומת סוף מרץ השנה, אם כי הן עדיין גבוהות ב- 23% בהשוואה לאוגוסט 2019.

 

קניון בדובאי. זינוק בהוצאה הפרטית קניון בדובאי. זינוק בהוצאה הפרטית צילום: visit dubai

 

עלייה של כ-8% בנכסי הבנקים

השווי הכולל של נכסי הבנקים באיחוד האמירויות עלה בסוף יוני השנה ב -7.8% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. על פי נתונים עדכניים שפרסם הבנק המרכזי באבו דאבי, נכסי הבנקים הסתכמו בסוף יוני 2020 בכ -870 מיליארד דולר, לעומת 807 מיליארד דולר בסוף יוני 2019. הפיקדונות בבנקים גדלו ב -5.2% ל -508 מיליארד דולר, לעומת 483 מיליארד דולר, בסוף יוני אשתקד.

 

האמירויות מדווחת על עלייה במספר מתקפות הסייבר בעידן קורונה

הרשות הרגולטורית לתקשורת (TRA) באמירויות מסרה שהתקפות הסייבר גברו בתקופה האחרונה במקביל להתפרצות נגיף קורונה. התקפות אלה היו מכוונות לסקטורים חיוניים, בין אם כלפי גופים ממשלתיים ובין אם כלפי גופים פרטיים. הרשות הסבירה כי הגידול במספר ההתקפות נובע בעיקר מהשימוש הגובר מצד גופים, מוסדות ואנשים פרטיים באמצעים האלקטרוניים לצרכי עבודה, למידה או רכישת מוצרים ושירותים. לפי TRA, ההתקפות הנפוצות ביותר הן התקפות פישינג באמצעות דואר הונאה או אתרי הונאה. לפיכך, היא קראה לסוכנויות ממשלתיות ופרטיות לעדכן באופן רציף את מערכות האבטחה האלקטרוניות שלהם כדי למנוע ניצול הפרצות שיאפשר גישה למידע רגיש.

 

הרשות האיצה בגופים השלטוניים והפרטיים להתמקד בחינוך העובדים לגבי סיכוני האבטחה הקשורים לשימוש בטכנולוגיות, לגבי דרכי התמודדות ודיווח, תוך הדגשה שהעובדים מהווים קו ההגנה הראשון מפני התקפות סייבר.

 

רשת מזון מהיר מתרחבת באמירויות

רשת מסעדות המזון המהיר יאמי ג'נקשן Yummy Junction מתכוונת לפתוח עוד שלושה סניפים באיחוד האמירויות. הרשת הגיעה לאמירויות בתחילת השנה עם פתיחת שלושה סניפים, וזאת במסגרת תכנית השקעה בשווי 5.5 מיליון דולר. במרכז התפריט של הרשת עומד מלאכ טאווק Malak al Tawouk חזה עוף במרינדה בסגנון לבנוני שמרכיביה נשמרים בסוד, כך לפי רשת המזון. מהרשת נמסר כי התרחבותה היא חלק מההערכה כי בחודשים הקרובים השוק באמירויות יתאושש ממשבר קורונה. בנוסף הרשת מתכוונת להקים רשת משלוחים במדינה כדי להגיע למספר גדול יותר של לקוחות.

רשת יאמי ג'נקשן רשת יאמי ג'נקשן צילום: caterer middle east

 

שוק המסכות באמירויות משגשג

שוק המסכות באמירויות משגשג בעקבות נגיף קורונה. כיום ישנו היצע נרחב של מסכות ומורגשת ירידה ברמת המחירים. חבילת מסכות המכילה 50 פריטים שמחירה במרץ הגיע לכ-35 דולר נמכרת כיום בפחות מ-2 דולר. סיור בשווקים של דובאי ושארג'ה מגלה שמחיר מסכה עשויה בד נע בין 0.82 דולר ל -27 דולר, תלוי באיכות הבד והאם היא מצוידת בפילטר או לא, כמו גם מספר שכבות הבד בה. בשוק ניתן למצוא גם מסכות עם מותגים בתחום ההלבשה או הספורט, כמו "אמריקן איגל", שמציע חבילת מסכות עם שלושה פריטים, כולל זה המיועד לנשים במחיר של 13.7 דולר וחבילה המיועדת לגברים עם מסכות צבעוניות או רגילות במחיר של 11 דולר. חבילת מסכות של אדידס וריבוק נמכרת במחיר של כ-16 דולר. מחיר מסכה N95 בשוק האמירתי נע בין 26 ל-27 דולר ליחידה.

קונים גם מסכות ממותגות קונים גם מסכות ממותגות צילום: אי אף פי

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

 

 

x