$
קורונה

מקרון: צרפת עושה הכול כדי להימנע מסגר נוסף

לדברי הנשיא: "למדנו מספיק כדי לדעת שלא ניתן לשלול דבר". הוא הוסיף כי "מה שעלינו לעשות הוא להחזיר אנשים לעבודה"

שירות כלכליסט 21:0628.08.20

נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר היום (ו') שהממשלה עושה את כל שביכולתה כדי להימנע מסגר לאומי רחב כדי למנוע את התפשטות הקורונה, אך הוסיף עם זאת שזה יהיה מסוכן לשלול כל תרחיש אפשרי.

 

"אנחנו עושים הכול כדי להימנע מסגר נוסף, ובמיוחד מסגר ברמה לאומית", אמר מקרון לעיתונאים. "למדנו מספיק כדי לדעת שלא ניתן לשלול שום דבר, אך אנחנו עושים הכול כדי למנוע זאת".

 

בשבועות האחרונים עלו משמעותית מספרי הנדבקים בקורונה בצרפת, בייחוד בקרב צעירים. עם זאת מספר החולים הזקוקים לטיפול מציל חיים בבתי החולים עודנו יציב.

 

עד כה נדבקו בקורונה בצרפת מעל 267 אלף בני אדם ומתו 30,596. מספר החולים הפעילים עומד על 150 אלף, כאשר מתוכם 381 במצב קשה או קריטי. ביממה האחרונה אובחנו בצרפת 7,379 חולים חדשים ומתו 20 בני אדם.

 

כשהוא נשאל כיצד הממשלה אמורה לעודד את הצרכנים להוציא 100 מיליארד יורו בכספי חיסכון, ענה מקרון שהצרכנים מתאפקים בגלל המשך התפשטות הנגיף, חשש מאבטלה וחששות מעליית המס. "מה שעלינו לעשות הוא להחזיר אנשים לעבודה", אמר הנשיא.

 

 

מקרון עם מרקל בפסגת מנהיגי האיחוד האירופי בחודש שעבר מקרון עם מרקל בפסגת מנהיגי האיחוד האירופי בחודש שעבר צילום: אי פי איי

 

x