$
בשולי החדשות

חובבי לגו? החברה תרכוש מכם רעיונות לעולמות חדשים במשחק

יצרנית המשחק הדנית פנתה לקהל הרחב לקבל רעיונות לתוכניות טלוויזיה, סרטונים דיגיטליים וצעצועים חדשים שלה. לשם כך הקימה פלטפורמה חדשה אליה ניתן להעלות רעיונות באמצעות טקסטים וסרטונים

שירות כלכליסט 12:1525.08.20

חברת לגו פנתה לציבור כדי לקבל רעיונות לתכניות טלוויזיה, סרטונים דיגיטליים וצעצועים חדשים. לשם כך, הקימה יצרנית הקוביות הדנית פלטפורמה חדשה בשם Lego World Builder שמאפשרת למשתמשים להציע עולמות חדשים, דמויות ורעיונות אחרים, אליה המשתמשים יכולים להעלות סרטונים וטקסטים בנושא. בלגו הדגישו כי ירכשו את הרעיונות שמוצאים חן בעיניהם.

 

 

תחום הבידור חשוב במיוחד ללגו. כך למשל, שיתוף הפעולה עם מותג מלחמת הכוכבים סייע לחברה להיחלץ מסף פשיטת רגל בתחילת העשור הקודם, ובמקביל ההצלחה של הסרט לגו עזרה להשיק צעצועים חדשים ולהעלות את ההכנסות. גם תחום התוכן עצמו הפך גם לחלק מרכזי במאמצים של יצרניות הצעצועים להתגבר על משחקי מחשב, יוטיוב והמדיה החברתית במלחמה על תשומת הלב של הילדים.

 

מטה לגו בדנמרק מטה לגו בדנמרק צילום: רויטרס

 

 

בלגו הקציבו 500 אלף דולר בשנה לשלוש השנים הבאות לתשלום על רעיונות מוצלחים של המשתמשים, כך לדבריו של קית' מלון מנהל פיתוח תחום הבידור בחברה. מלון ציין כי בלגו מתכוונים לשלם 10 אלף דולר כדי לקנות את הזכויות לפתח את הרעיון, ו-50 אלף דולר לרכישת רעיון מפותח כבר. המציעים צריכים להיות מעל גיל 18.

 

 

 

רובוט לגו בוסט של לגו רובוט לגו בוסט של לגו צילום: איי פי

 

 

זו לא תהיה הפעם הראשונה שבלגו מתבססים על חכמת ההמונים. החברה השיקה תוכנית המאפשרת לאנשים להציע רעיונות לצעצועים. אם הרעיון זוכה לאישור, החברה תייצר אותו והוגה הרעיון יזכה בתמלוגים של 1% מהמכירות.

 

אולם, מטרתה של הפלטפורמה החדשה היא לפתח סדרות שלמות ולא צעצועים בודדים. "אם נאהב את הרעיון של עולם על נסיכת בת ים חייזרית, אנחנו נייצר את התכנים, הצעצועים, המתקנים בפארקים שלנו וכן הלאה בהתבסס על הרעיון", הסביר מלון.

 

 

ניתן להגיש את הרעיונות כאן:

 

https://worldbuilder.tongal.com/

 

x