$
תעשייה ופיננסים

נכשל ניסיון של טראמפ למנוע את מסירת הצהרות המס שלו לתובע במנהטן

הנשיא האמריקאי טען כי הצו שהוציא התובע המחוזי של מנהטן הוא "הגזמה פרועה"; השופט: "חבר המושבעים מחויב לשמור על חיסיון המסמכים"; המסמכים יועברו רק לאחר 1 בספטמבר, אז ייערך דיון בערעור שהגיש טראמפ

שירות כלכליסט 11:2122.08.20
בית המשפט בארה"ב דחה את בקשתו של הנשיא דונלד טראמפ למנוע את העברת הצהרות המס שלו לתובע המחוזי של מנהטן במסגרת חקירת פלילית סביב עסקי הנדל"ן של משפחתו, זאת בעוד טראמפ מערער על הפסיקה.

 

השופט, ויקטור מאררו, פרסם את פסיקתו יום לאחר שדחה את טענותיו של טראמפ כי הצו שהוציא התובע המחוזי של מנהטן סיירוס ואנס להשגת הצהרות המס מפירמת רואי החשבון מאזארס יו.אס.איי (Mazars USA), שיועברו לחבר מושבעים גדול, הוא "הגזמה פרועה".

 

השופט מאררו קבע כי טראמפ לא הצליח להוכיח שיש סיכוי טוב שהערעור שלו יתקבל, או שהוא ייפגע בצורה בלתי הפיכה אם הצו ייצא לפועל.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

"מכיוון שחבר המושבעים הגדול מחויב משפטית לשמור על חיסיון המסמכים, בית המשפט פוסק שלא ייגרם נזק בלתי הפיך מחשיפת המסמכים של הנשיא המבוקשים", כתב השופט.

 

המסמכים יועברו לידיו של ואנס, השייך למפלגה הדמוקרטית, רק לאחר 1 בספטמבר, אז ייערך דיון בבית המשפט לערעורים במנהטן.

 

עורכי דינו של טראמפ וממשרדו של ואנס לא נמסרה תגובה לדיווח.

 

מאררו ציין בפסיקתו כי ביטול הצו יעניק למעשה חסינות לנשיא מפני החקירה הפלילית, זאת בעוד שביולי בית המשפט הגבוה פסק כי אינו זכאי לחסינות הזו.

 

המאבק המשפטי והחיסיון מסביב לדיונים של חבר המושבעים הגדול פירושם שהחזרי המס של טראמפ לא ייחשפו לציבור לפני הבחירות לנשיאות, שיתקיימו ב-3 בנובמבר.

 

טראמפ, נזכיר, הוא הנשיא הראשון מאז ריצ'רד ניקסון בשנות ה-70 שמסרב לפרסם את רישומי ההכנסות שלו, שעשויים לשפוך אור על התנהלותו העסקית לאורך השנים וניגודי עניינים אפשריים שבהם נתון איל הנדל"ן, לפחות לטענת מבקריו.

  

החקירה של ואנס החלה לאחר שנחשף כי שולמו דמי שתיקה לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס ולדוגמנית פלייבוי לשעבר קארן מקדוגל, שחשפו כי ניהלו רומן עם טראמפ. הוא הכחיש את הטענות.

 

x