$
קורונה

ראש התוכנית הרוסית לפיתוח חיסונים: "המערב מנסה לגנוב מאיתנו מדענים'"

לדברי אלכסנדר גינטסבורג, העומד בראש מכון גמאליה שפיתח, לטענת הרוסים, את החיסון הראשון בעולם לקורונה, "כל אוניברסיטה אמריקאית או אירופית יכולה רק לחלום על לקבל חוקרים כמו שלנו"

שירות כלכליסט 20:1317.08.20

ראש התוכנית הרוסית לפיתוח חיסונים תוקף את מוסדות המחקר המערביים המנסים לדבריו "לפתות" את המדענים שבתוכנית להצטרף ולעבוד דווקא עמם.

 

אלכסנדר גינטסבורג (Alexander Gintsburg), ראש מכון המחקר האפידמיולוגי הרוסי גמאליה טוען שהניסיונות למשוך מדענים מרוסיה לאירופה ולארה"ב לא הצליחו.

 

מכון המחקר גמאליה פיתח את החיסון הרוסי לנגיף הקורונה שקיבל בשבוע שעבר את אישור רגולטור התרופות הרוסי.

 

 

אלכסנדר גינטסבורג אלכסנדר גינטסבורג צילום: אם סי טי

 

"החוקרים שלנו עובדים במכון גמאליה כבר עשר שנים. כל אוניברסיטה אמריקאית או אירופית יכולה רק לחלום על לקבל חוקרים כאלה. והן מנסות לפתות אותם - אבל לא יצליחו", אמר גינטסבורג לערוץ הטלוויזיה Rossiya-1. הוא לא סיפק כל ראיה לטענה שלו ולא הזכיר מוסד אחד לדוגמה.

 

רוסיה רשמה את החיסון שלה לקורונה ב-11 באוגוסט, אף שהוא עבר רק את השלבים 1 ו-2 בניסוי הקליני, ללא שלב 3 המתקדם שבו משתתפים עשרות אלפי בני אדם. רוסיה החליטה כאמור לרשום את החיסון למרות זאת, להתחיל את השימוש בו ולבצע את שלב 3 תוך כדי תחילת חיסון האוכלוסייה.

 

גורמים רשמיים במוסדות רפואיים הביעו דאגה לנוכח ההחלטה הרוסית והביעו ספק ביעילות ובבטיחות של החיסון, שכן גם מהשלבים שכן בוצעו בניסויים הקליניים לא חשפה רוסיה את הנתונים.
x