שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

ראש ממשלת ויקטוריה: "הסימנים מעודדים, אבל זה לא נגמר"

מושל קליפורניה: מעל 90% מהתלמידים יפתחו את שנת הלימודים באופן מקוון; מושל ניו יורק: מוזיאונים ואולמות באולינג יורשו להיפתח בקרוב; ברזיל: יותר מ-55 אלף אובחנו בקורונה ביממה; אוקראינה: שיא נדבקים יומי בקורונה; גרמניה: 1,415 נדבקו בקורונה ביממה האחרונה

כלכליסט ו-ynet 16:2215.08.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

16:00 - רוסיה: יותר מ-5,000 חולי קורונה ביממה האחרונה 

 

רוסיה דיווחה על יותר מ-5,000 חולי קורונה חדשים שהתגלו ביממה האחרונה, מה שמביא את מספר החולים הכולל במדינה ליותר מ-91 אלף. עוד נמסר כי 119 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה, ובסך הכל מתו יותר מ-15 אלף.

 

15:05 - רוסיה: "התחלנו בייצור ההמוני של החיסון לקורונה"

 

רוסיה החלה בייצור ההמוני של החיסון לנגיף הקורונה שעליו הכריז הנשיא ולדימיר פוטין מוקדם יותר השבוע. סוכנות הידיעות "אינטרפקס" דיווחה כי על פי משרד הבריאות הרוסי, השקת החיסון צפויה כבר בסוף החודש.

 

14:30 - ויקטוריה, אוסטרליה: עוד 303 נדבקו בקורונה

 

המדינה השנייה בגודלה באוסטרליה, ויקטוריה, ממשיכה להיאבק בקורונה, לאחר שבחודש שעבר הפכה למוקד ההתפרצות הגדול במדינה. בירתה, מלבורן, נמצאת תחת הסגר הדוק בן שישה שבועות ובשאר המדינה הוטלו מגבלות תנועה מסוימות. היום רשמה ויקטוריה 303 מקרים חדשים וארבעה מקרי מוות, זאת בעקבות 372 מקרים חדשים ו-14 מקרי מוות אתמול. "הסימנים מעודדים אבל זה לא נגמר. יש לפנינו דרך ארוכה ואסור לנו להתעייף, אסור לנו להיכנע, אחרת הנגיף ייצא מנצח", אמר ראש ממשלת ויקטוריה דניאל אנדרוז.

 

13:00 - ניו זילנד: עוד 7 נדבקו בקורונה באוקלנד

 

ניו זילנד דיווחה היום על שבעה מקרים חדשים של הידבקות בקורונה, לאחר שהסגר שהוטל על העיר הגדולה במדינה - אוקלנד - הוארך אתמול בתגובה להתפרצות הנגיף הראשונה שנרשמת במדינה מזה חודשים. שישה מתוך שבעת המקרים החדשים נקשרו למקבץ ההידבקויות האחראי למקרים קודמים שזוהו באוכלוסייה, בעוד השביעי עדיין נחקר, כך מסרה המנהלת הכללית של תחום בריאות הציבור בניו זילנד, אשלי בלומפילד.

 

המקרים החדשים מביאים את סך מקרי ההדבקה של ניו זילנד מתחילת השנה ל-1,258, בעוד מספר החולים הפעילים עומד כרגע על 56. 22 בני אדם מתו עד כה מהמחלה.

 

הסגר שהוטל על אוקלנד, עיר בעלת 1.5מיליון תושבים, הוארך בשבועיים, ומגיע בעקבות גילוי של מקרה ההידבקות הראשון בקוביד 19 במדינה מזה 102 יום, ביום שלישי האחרון.

 

ניו זילנד ושכנתה אוסטרליה ראו שיעורי תמותה נמוכים בהרבה כתוצאה מהקוביד 19 ממדינות רבות אחרות, בין היתר הודות לאמצעי ההסגר המהירים שהוטלו בהן. למרות שמדובר בצעדים שעלותם גבוהה, הם הצליחו להעלות את אמון הציבור במנהיגי שתי המדינות באופן משמעותי. עם זאת, ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן נמצאת כעת תחת לחץ עקב הבחירות הכלליות המתקרבות, כאשר יריבתה העיקרית, המפלגה הלאומית מהאופוזיציה, מאשימה את הממשלה בכשלים באבטחת מתקני בידוד ומניעת מידע מהציבור.

 

 

ג'סינדה ארדרן ג'סינדה ארדרן צילום: איי אף פי

 

11:15 - מושל קליפורניה: מעל 90% מהתלמידים יפתחו את שנת הלימודים באופן מקוון

 

מושל קליפורניה גווין ניוסם העריך כי כי מעל 90% מהתלמידים במדינה יפתחו את שנת הלימודים באופן מקוון.

 

עם זאת לדבריו, המדינה כבר מכינה את בתי הספר לחזרה לכיתות;בין השאר היא סיפקה להם מעל 18 מיליון מסיכות, כ-6 מיליון טונות של חומרי חיטוי,  וכ-58 אלף מדי חום. ניוסם ציין כי קליפורניה תעניק 5.3 מיליארד דולר לבתי ספר - מימון עבור רכישת ציוד מיגון נוסף.

 

עוד בארה"ב: מושל ניו יורק אנדרו קואומו אמר אמש כי המוזיאונים ואולמות הבאולינג במדינה יורשו להיפתח בשבועות הקרובים, וכי  ביום שני יפורסם מתווה לפתיחת חדרי כושר.

 

מוזיאונים ואירועי תרבות אחרים יוכלו לפעול בתפוסה של 25%, והמבקרים יחויבו לעטות מסיכה. אולמות באולינג יפעלו בתפוסה של 50%, וגם שם תחול חובת עטיית מסיכה. כמו כן האולמות יחויבו לחטא את הציוד המשותף בתדירות גבוהה.

 

 

גווין ניוסם גווין ניוסם צילום: איי פי

 

 

10:00 - ברזיל: יותר מ-55 אלף אובחנו בקורונה ביממה, עד כה נדבקו יותר מ-3.2 מיליון

 

משרד הבריאות בברזיל מסר כי 50,644 בני אדם אובחנו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, מספר הנדבקים המאומתים במדינה מפרוץ המגפה ועד כה הגיע ליותר מ-3.2 מיליון. בנוסף, 1,060 חולים נפטרו ביממה זו, ובכך עלה מניין המתים ל-106,523. ברזיל עדיין ניצבת במקום השני בעולם בנתוני התחלואה הגבוהים, אחרי ארצות הברית.

 

מספר חולי הקורונה המאומתים בגרמניה עלה ב-1,415 בני אדם ביממה האחרונה והגיע ל-222,828. מספר המתים מהנגיף עלה ב-6 והגיע ל-9,231 בני אדם.

 

 הרשויות באוקראינה מסרו כי 1,847 חולי קורונה מאומתים התגלו במדינה ביממה האחרונה. מדובר בשיא נדבקים יומי במדינה, שמספר החולים בה עולה בחדות בעקבות הקלות שניתנו בהנחיות. בסך הכל התגלו במדינה יותר מ-89 אלף חולים ויותר מאלפיים מתו מהנגיף.

 

 

סאו פאולו סאו פאולו צילום: רויטרס

 

x