$
חברה וסביבה

סמנכ"לית התפעול לשעבר של פינטרסט: החברה סובלת מאפליית נשים ומיזוגניה

פרנסואז ברואר פרסמה פוסט באורך 4,000 מילה שבו האשימה את החברה ביצירת סביבת עבודה עוינת שהשתיקה את הנשים המנהלות; ברואר פוטרה מתפקידה בתחילת השנה. "כשגברים מביעים את דעתם הם מקבלים קידום, כשנשים מביעות דעה הן מפוטרות. צמצום ההישגים של מנהלת ל'גיוון' בלבד הוא צורה שכיחה של אפליה מגדרית"

שירות כלכליסט 11:1512.08.20

פרנסואז ברואר (Francoise Brougher), לשעבר סמנכ"לית התפעול של פינטרסט, פרסמה אמש (ג') פוסט באורך 4,000 מילה שבו האשימה את החברה באפליה, מיזוגניה ויצירת סביבת עבודה עוינת שהשתיקה את הנשים המנהלות.

 

ברואר (54), שפוטרה מתפקידה בתחילת השנה, פרסמה את הפוסט זמן קצר לאחר שבעיתון הניו יורק טיימס דיווחו כי הגישה תביעה נגד המעסיקה שלה לשעבר בטענה לאפליה מגדרית. בכך היא מצטרפת לאלן פאו, שב-2012 תבעה את חברת ההון סיכון קליינר פרקינס על אפליה מגדרית, ולתביעה שהוגשה בחודש שעבר נגד חברת הסטארט אפ הפיננסית קארטה על ידי מנהלת שיווק בכירה בטענה שהרוויחה פחות מהגברים ושפוטרה לאחר שהתלוננה על כך.

 

 

פרנסואז בראואר פרנסואז בראואר צילום: Linkedin /Francoise Brougher

 

"לטענת פינטרסט פוטרתי לא בגלל התוצאות שהשגתי, אלא בגלל שלא 'שיתפתי פעולה'", כתבה ברואר, ששימשה כסמנכ"לית התפעול בין מרץ 2018 לאפריל השנה. קודם לכן עבדה בסקוור ובגוגל. "אני מאמינה שפוטרתי כי הבעתי את דעתי על האפליה הפושה, סביבת העבודה העויינת והמיזוגניה ששולטים בפינטרסט". בריאיון שהעניקה לניו יורק טיימס אמרה: "כשגברים מביעים את דעתם הם מקבלים קידום, כשנשים מביעות דעה הן מפוטרות".

 

היא לא ציינה בפוסט את התביעה המדוברת, אך פירטה את הדרכים הרבות שבהן לטענתה ספגה יחס לא הולם והמקרים שבהם שללו את הדעות שלה. ברואר אף פירטה והסבירה כי הודרה מפגישות חשובות שערך המנכ"ל בן סילברמן לאחר שהתריעה על בעיה מרכזית הנוגעת למערכת הפרסום של החברה וההשפעה שלה על ההכנסות. "בן, בנוסף להיותו המנכ"ל, היה גם מנהל המוצר", כתבה. "ופתאום הפסיקו להזמין אותי לכל הישיבות של צוות המוצר".

 

בראיר מציינת גם את סמנכ"ל הכספים טוד מורגנפלד, שלטענתה הפלה אותה על רקע מגדרי. כך למשל, היא מספרת שבהערכת הביצועים שלה הוא כתב כי ההישג היחיד שלה היה בקידום נושאי גיוון בחברה. "צמצום ההישגים של מנהלת לגיוון בלבד הוא צורה שכיחה של אפליה מגדרית", כתבה. "העובדה שהייתי אישה בפינטרסט לא הייתה ההישג היחיד שלי".

 

לדבריה, היא פנתה למחלקת משאבי אנוש כדי לתקן את יחסיה עם מורגנפלד, אך נאמר לה שבדיקה של הנושא מצאה כי הוא פעל כשורה. שבוע לאחר מכן המנכ"ל פיטר אותה במהלך שיחת וידיאו, מהלך שלטענתה היה "פעולת תגמול".

 

מפינטרסט לא הגיבו על הפוסט עצמו. "העובדים שלנו חשובים ביותר עבורנו", מסרה דוברת החברה בתגובה לדיווח על התביעה. עוד הוסיפה כי החברה מחויבת לקידום התרבות שלה כך "שכל העובדים שלנו ירגישו נכללים ונתמכים".

x