שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

UPS מייקרת את דמי המשלוח - ועלולה לגרום נזק לאמזון

לפי רויטרס, חברת המשלוחים תגבה עמלות גבוהות יותר על משלוחים גדולים בארה"ב בתקופת החגים; אמזון, הלקוחה הגדולה ביותר של UPS, תצטרך להחליט אם היא סופגת את ההתייקרות או מגלגלת אותה ללקוחות; מורו רוברסון, פירמת המחקר Logistics Trends & Insights: "זה יכול להיות הסוף למשלוחים בחינם"

שירות כלכליסט 17:0008.08.20
חברת המשלוחים UPS מתכוונת להטיל דמי משלוח גבוהים יותר על משלוחים גדולים, מהלך שיעלה את יוקר העברת משלוחים בתקופת החגים האמריקאית, ומגיע כתגובה למגיפת הקורונה ששיבשה את התעשייה, כך מדווחת סוכנות רויטרס.  

התפרצות הקורונה שיבשה כאמור את הפעילות בחברות המשלוחים הגדולות, שמצאו עצמן עמוסות במשלוחים מכל הסוגים החל במזון ועד לרהיטים, זאת בעוד שמשלוחים משתלמים בין חברות נעצרו כמעט לחלוטין.  

רכב משלוחים של UPS רכב משלוחים של UPS צילום: גטי אימג'ס

 

לפי UPS, העמלות החדשות יכולות להסתכם ב-3 דולר לחבילה רגילה ו-4 דולר לחבילה דרך האוויר. התשלומים החדשים ייכנסו לתוקף באמצע נובמבר עד אמצע ינואר, ומיועדים ללקוחות שעושים משלוחים ליותר מ-25 אלף חבילות ביום.

 

"זה יכול להיות הסוף למשלוחים בחינם", הגיבה קאת'י מורו רוברסון, המייסדת של חברת המחקר Logistics Trends & Insights.

 

לדבריה, העלאת המחירים מהווה מכה נוספת לקמעונאים המתקשים גם ככה, ונפגעו מירידה חדה במכירות בחנויות במהלך המשבר. העלאת דמי המשלוח בתקופת החגים עלולה לגרום להם להחליט לספוג את העלויות, לבטל הטבות של משלוחים בחינם או להעלות מחירים.

 

ב-UPS לא הסכימו לחשוף מה שיעור הלקוחות שלהם שיושפעו מהמהלך. אמזון, הלקוחה הגדולה ביותר של USP, עלולה להיפגש קשות מהמהלך.

 

UPS וגם יריבותיה העיקריות פדאקס ו-DHL נוקטות בצעדים לניהול העלייה במשלוחים של רכישות מקוונות, שהם בעלי שיעור רווחיות נמוך יותר אך בכל זאת חייבו אותן להוסיף עובדים, לשכור יותר מקומות במטוסים, במשאיות וברכבות. "אין להם כמות בלתי מוגבלת של חלל", הוסיפה מורו רוברסון.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x