$
קורונה

דיווח שוטף

מספר המתים מקורונה בברזיל עולה על 100 אלף: "טרגדיה כמו מלחמת עולם"

ריקול למאות אלפי בדיקות קורונה ביתיות בבריטניה; ממשלת סין תרחיב את ההקלות ליצואנים;ב הוואי מתכוונת להטיל מחדש מגבלות, זאת לאחר זינוק יומי של 85% במספר הנדבקים בשבוע האחרון

כלכליסט ו-ynet 18:2208.08.20

 נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

18:00 - מספר המתים בברזיל עולה על 100 אלף

 

מספר המתים מנגיף הקורונה בברזיל צפוי לעלות היום על 100 אלף ולהמשיך לטפס. למרות השתוללות הנגיף, רוב הערים הברזילאיות פותחות מחדש את החנויות ואת המסעדות הפועלות בשטחן. "זו טרגדיה כמו מלחמת עולם, אבל ברזיל נמצאת כעת תחת הרדמה", אמר ד"ר חוסה דיוויי אורבאז', מומחה למחלות זיהומיות. 

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו צילום: רויטרס

 

14:14 - ריקול לערכות בדיקה בבריטניה

 

רגולטור הבריאות של בריטניה (MHRA) ביצע ריקול של מאות אלפי ערכות לבדיקת קורונה ביתית של חברת רנדוקס (Randox) בשל חשש הנוגע לבטיחות וליעילות שלהן.

 

הודעת הריקול פורסמה ביום שישי בלילה ולפיה אנשים פרטיים וארגונים נדרשים "להפסיק את השימוש לאלתר. תוצאות הבדיקה של הערכות לא יעילות".

 

12:20 - סין תקל עוד יותר על היצואנים

 

משרד המסחר הסיני ירחיב את ההטבות שניתנו ליצואנים, שכן התנאים גם במחצית השנייה של השנה נותרו מאתגרים עבור חלק מהחברות, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות הסינית שינחואה. לפי הודעה שפרסם שר המסחר ז'ונג זאן, סביבת המסחר במדינה תהפוך להיות מורכבת יותר ולכן במשרד המסחר יקדמו את ההשקה וההטמעה של מדיניות הקלות כמו החזרי מס ליצואנים ותנאי הלוואה נוחים.

 

 

נמל התעופה של בייג'ינג נמל התעופה של בייג'ינג צילום: אי פי איי

 

עוד הוסיף כי הרשויות ינסו להרחיב את ההקלות כדי להטיב עם יותר חברות. ההשקעות הזרות ברחבי העולם צנחו מאז התפרצות הקורונה, אך ז'ונג מאמין כי "משקיעים זרים ונבונים" לא יוותרו על השוק הסיני.

 

11:20 - חברה נוספת מאפשרת לעובדים המשך עבודה מהבית

 

חברת התוכנה אטלסיאן (Atlassian) הודיעה לעובדים כי הם לא יידרשו לחזור לעבוד במשרדים גם כשמצב יאפשר זאת. החברה מתכוונת להשאיר את כל המשרדים שלה פתוחים עבור מי שכן יהיה מעוניין להגיע. עם זאת, באטלסיאן עוד לא החליטו כיצד להתאים את חבילות התגמולים לעובדים שיעברו למדינות אחרות. במקביל, בחברה מעוניינים להעסיק עובדים ממדינות שבהן היא לא פועלת. כיום היא בעיקר פעילה באוסטרליה שם הוקמה ב-2002 ובסן פרנסיסקו.

 

10:30 - לקראת הטלה מחדש של הגבלות בהוואי

 

בהוואי מתכוונים להטיל מחדש הגבלות לבלימת התפשטות הקורונה, זאת לאחר שמספר הנדבקים במדינה עלה וההערכה היא כי צפויים עוד מתים ומאושפזים בשבועות הקרובים. בשבוע האחרון נרשמה עלייה של 85% במספר הנדבקים בהוואי - לשיא של 132 נדבקים חדשים ביום זאת בהתבסס על הממוצע של שבעת הימים האחרונים, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

 

09:30 - משבר במו"מ לרפורמות בארגון הבריאות העולמי

 

צרפת וגרמניה הפסיקו את השתתפותן בשיחות על ביצוע רפורמות לארגון הבריאות העולמי (WHO). לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, שתי המדינות הפסיקו את הדיונים לנוכח המתיחות עם ארה"ב שמובילה את המו"מ על אף שהחליטה לעזוב את הארגון.

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

בדיווח מציינים כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התכוון לחשוף בספטמבר מפת דרכים לרפורמות בארגון, זאת לאחר שביולי הכריז כי המדינה עוזבת את הארגון, תוך שהוא מאשים כי הוא עובד בצורה צמודה מדי עם סין ולא ניהל נכון את משבר הקורונה. ממשלות אירופה אמנם גם העבירו ביקורת על הארגון, אך בצורה פחותה משמעותית לעומת טראמפ. "ארה"ב לא צריכה להוביל את הרפורמות ב-WHO לאחר שהכריזו על כוונתם לעזוב את הארגון", הגיב שר הבריאות הצרפתי.

 

09:00 - פאוצ'י: סיכוי נמוך לחיסון ביעילות גבוהה נגד הקורונה

 

ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לבית הלבן בענייני קורונה, העריך אתמול כי הסיכוי לפיתוח חיסון יעיל במיוחד נגד המחלה, שמספק הגנה של 98% לפחות, הוא נמוך ביותר.

 

לדבריו של פאוצ'י, המשמש כמנהל המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות, המדענים מקווים לפתח חיסון שיעיל ב-75%, אף שגם יעילות של 50% או 60% תהיה מקובלת

 

08:20 - לפחות 60 אלף מאובחנים חדשים בארה"ב

 

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי לפחות 59,995 בני אדם אובחנו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה ברחבי ארצות הברית. כך לפי ספירתה. מדובר במגמת עלייה במספר הנדבקים היומי, לאחר שבתחילת השבוע נרשמה ירידה ומניין הנדבקים ביממה אף צנח מתחת ל-50 אלף בני אדם. עוד דווח כי 1,138 חולים נוספים נפטרו, ובכך עלה מניין המתים ל-161,097. מפרוץ המגפה ועד כה התגלו בארה"ב 4.96 מיליון נדבקים מאומתים.

 

 07:50 - ארה"ב: "מאות ילדים אושפזו עד כה בשל תסמונת נדירה הקשורה בקורונה"

 

מאז פרוץ מגפת הקורונה אושפזו בבתי החולים ברחבי ארצות הברית כ-600 ילדים שלקו בתסמונת דלקתית נדירה (MIS-C) הקשורה לנגיף. כך דיווחו המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), והוסיפו כי התסמונת הופיעה כשבועיים עד ארבעה שבועות לאחר שהילדים נדבקו בנגיף, או אובחנו בו. עוד נמסר כי תסמיניה כוללים בין היתר חום גבוה, פריחות, כאבי בטן והקאות, ובמקרים חמורים אף דלקות לב.

 

ברזיל ברזיל צילום: רויטרס

 

הרשויות בברזיל הודיעו כי 1,079 חולים בקורונה נפטרו ביממה האחרונה, ו-50,230 בני אדם נוספים אובחנו בנגיף. בכך, מניין קורבנות המחלה מתקרב ל-100 אלף ועומד כעת על 99,572. מספר הנדבקים המאומתים עד כה הגיע ל-2,962,442. לצד הנתונים הכלליים הגבוהים, מדובר בעלייה בנתוני התחלואה היומיים בהשוואה לאלה שדווחו אמש - אז נמסר כי אובחנו 20,229 נדבקים חדשים ומתו 620. שלשום התגלו 26,051 נדבקים מאומתים ונפטרו 602 חולים.

x