$
תעשייה ופיננסים

טראמפ הכריז: חרם בארה"ב על טיקטוק, "יש לי את הסמכות"

נשיא ארה"ב הכריז כי יאסור על השימוש ברשת החברתית לשיתוף סרטונים, ככל הנראה באמצעות צו נשיאותי כבר בשבת. הוא הוסיף כי הוא מתנגד לעסקה בין מיקרוסופט לבייטדאנס, הבעלים הסינית של טיקטוק, שהמגעים ביניהן נחשפו אתמול

שירות כלכליסט 08:4301.08.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בלילה לכתבים כי הוא יפעל עוד היום (שבת) כדי להטיל חרם בארה"ב על אפליקציית הסרטונים טיקטוק - כך מדווחת רשת NBC. את הדברים אמר הנשיא במטוס הנשיאותי אייר פורס 1 במהלך טיסה מפלורידה בחזרה לוושינגטון. "מבחינת טיקטוק, אנחנו מחרימים אותם מארה"ב", אמר הנשיא וכינה את הפעולה "ניתוק". טראמפ לא ציין במפורש האם יפעל באמצעות צו נשיאותי או בדרך אחרת, לפי NBC. "יש לי את הסמכות", אמר.

 

דבריו של הנשיא טראמפ מגיעים על רקע דיווחים אתמול (ו') שמיקרוסופט מקיימת מגעים לרכישת טיקטוק מהבעלים הסינית בייטדאנס. טראמפ אמר לכתבים שאינו תומך בעסקה.

אתמול דווח בבלומברג, כי טראמפ מתכנן לחתום על צו המורה לבעלת טיקטוק, חברת ByteDance הסינית, למכור את הפעילות שלה בארה"ב.

 

 

 

דובר TikTok אמר ל-NBC News כי האפליקציה סייעה ביצירת מקומות עבודה ברחבי ארה"ב ושהיא מחויבת לפרטיות המשתמשים. "שכרנו כמעט 1,000 עובדים לצוות האמריקאי שלנו בשנה זו בלבד, ואנחנו גאים לשכור עוד 10,000 עובדים למשרות עם שכר נפלא ברחבי ארה"ב", אמר דובר טיקטוק בהצהרה. "קרן היוצרים שלנו ב-1 מיליארד דולר תומכת ביוצרים שמייצרים הכנסה מהפלטפורמה שלנו".

 

"נתוני המשתמשים האמריקאים בטיקטוק מאוחסנים בארה"ב, עם בקרה קפדנית על גישה לעובדים", נכתב בהצהרה. "המשקיעים הגדולים ביותר של טיקטוק מגיעים מארה"ב. אנחנו מחויבים להגן על פרטיות ובטיחות משתמשינו, בעודנו ממשיכים לפעול להביא שמחה למשפחות וקריירות מלאות משמעות לאלו שיוצרים תכנים בפלטפורמה שלנו".

 

טיקטוק טיקטוק צילום: שאטרסטוק

 

 

 

בייטדאנס הסינית השיקה את טיקטוק בשנת 2017. אפליקציית שיתוף סרטוני הווידאו צברה פופולריות תרבה מפרוץ מגפת הקורונה, עם 2 מיליארד הורדות באפריל בלבד, כך על פי סנסור טאואר. המתחרות העיקריות שלה הן פייסבוק וסנאפ. לפי הערכה מוקדמת יותר השבוע ברויטרס, שווי החברה מוערך ב-50 מיליארד דולר.

 

מיקרוסופט סירבה להגיב על המגעים, שדווחו לראשונה בביזנסוויק. מטיקטוק נמסר אתמול: "בעוד שאנו לא מגיבים על שמועות ועל ספקולציות, אנחנו בטוחים בהצלחה ארוכת הטווח של טיקטוק".

 

לפני כמה שבועות ממשל טראמפ הצהיר לראשונה בפומבי כי הוא שוקל לאסור על פעילות טיקטוק במדינה, בשל החשש בנוגע לקשרי ByteDance עם סין והגישה שהשימוש באפליקציה עשויה להקנות לבייג'ינג לנתונים של לקוחות אמריקאים.

 

 

x