$
קורונה

דיווח שוטף

גרמניה: שדה התעופה טגל בברלין החל לבצע בדיקות לקורונה

פלורידה: 217 מתים מקורונה ביממה האחרונה; בריטניה חתמה על הסכם לרכישת 60 מיליון מנות של חיסון לקורונהאם של חברת גלקסו סמית קליין; מודרנה תגבה 60 דולר על החיסון הכפול לקורונה, מחיר גבוה מאוד ביחס למתחרות; טראמפ שב ומציע להשתמש בהידרוקסיכלורוקווין לטיפול בקורונה

כלכליסט ו-ynet 18:4829.07.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

18:45 - גרמניה: שדה התעופה טגל בברלין החל לבצע בדיקות לקורונה

 

שדה התעופה טגל (Tegel) בברלין החל היום לבצע בדיקות לקורונה, כאשר שדות תעופה ברחבי גרמניה נערכים לקראת בדיקות חובה חינמיות לרבים מהנוסעים החל מהשבוע הבא. שדות תעופה כמו פרנקפורט, העמוס ביותר בגרמניה, כבר ביצעו בדיקות לקורונה בשבועות האחרונים, אולם כעת נערכות הכנות ברחבי המדינה לבדיקת הנוסעים המגיעים ממדינות הנחשבות לסיכון גבוה החל בשבוע הבא. שרת המחקר של גרמניה, אניה קרליצק, הזהירה היום את הציבור שלא לצפות לחיסון זמין בהיקף נרחב לפני אמצע השנה הבאה.

 

בדיקות לקורונה בטגל היום בדיקות לקורונה בטגל היום צילום: גטי אימג'ס

 

 

18:30 - פלורידה: 217 מתים מקורונה ביממה האחרונה

 

פלורידה דיווחה על עלייה חדה במספר המתים מקורונה ביממה האחרונה: 217 הרוגים. מספר המתים הכולל עומד על 6,457. רשויות הבריאות מסרו כי התגלו 9,446 נדבקים חדשים. בסה"כ יש בפלורידה 450 אלף נדבקים בקורונה, במקום שני אחרי קליפורניה.

 

12:30 - בריטניה חתמה על הסכם לרכישת 60 מיליון מנות של חיסון פוטנציאלי לקורונה

 

ממשלת בריטניה חתמה על הסכם עם חברות התרופות גלקסו סמית קליין (GSK) וסאנופי לרכישת 60 מיליון מנות של חיסון פוטנציאלי לקורונה. אם החיסון יוכח כיעיל, בריטניה תחל לחסן קבוצות בסיכון כמו עובדי מערכת הבריאות ועובדי רווחה כבר במחצית הראשונה של השנה הבאה, כך לפי הצהרה שמסר משרד העסקים, האנרגיה והאסטרטגייה התעשייתית. הניסויים הקליניים בבני אדם של החיסון יחלו בספטמבר והשלב השלישי צפוי לצאת לדרך בדצמבר. הממשלה בריטית חתמה על הסכמים לארבעה סוגים שונים של חיסונים פוטנציאלים שמסתכמים ב-250 מיליון מנות.

 

11:00 - הונג קונג: אפשרות לדחיית הבחירות לפרלמנט בשל העלייה במקרי הקורונה

 

ממשלת הונג קונג עלולה לדחות את הבחירות לפרלמנט בשנה לנוכח העלייה במקרי הקורונה בעיר. המהלך יהווה מכה למחנה הפרו דמוקרטי, שצפוי לזכות ברוב היסטורי. הבחירות אמורות להתקיים ב-6 בספטמבר על רקע התגברות הכעס על חוקי הביטחון החדשים שהטילה סין וספגו ביקורת קשה על פגיעה בזכויות האזרחים. ממשרד המושלת קארי לם לא הגיבו על הדיווחים.

 

 

10:00 - רומניה: סגירת ברים בשעה 23:00 וחובת עטיית מסיכה

 

הרשויות ברומניה מטילות הגבלות נוספות במטרה לעצור את העלייה החדה במספר הנדבקים בקורונה, ביניהן חובת עטיית מסיכה בחוץ וסגירת ברים בשעה 23 בלילה. לפי הנתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ברומניה 47,053 חולים ו-2,239 מתים, אך בימים האחרונים חלה עלייה מדאיגה במספר הנדבקים החדשים שעומד על יותר מאלף כבר שבוע. עד יולי הממשלה אשפזה את החולים בבתי החולים והורתה לאנשים שנחשפו לחולים להישאר בבידוד. אולם בית המשפט במדינה קבע כי זו הייתה דרישה לא חוקית ו-972 חולים חיוביים שוחררו מבתי החולים. בעקבות זאת, אישרה הממשלה חוק חדש שיאפשר לה לכפות בידוד ואשפוזים. הרשויות אף התלוננו כי האנשים לא שומרים על היגיינה ועל חוקי הריחוק החברתי, כולל דרישה לעטות מסיכה בתחבורה הציבורית.

 

09:00 - מודרנה תגבה 60 דולר על החיסון הכפול לקורונה

 

חברת הביוטק מודרנה מתכננת לגבות 30-25 דולר עבור כל מנת חיסון לקורונה, ולנוכח הצורך הצפוי בשתי מנות, העלות של החיסון המלאה צפויה לעמוד על 60 דולר. כך מדווח הפיננשל טיימס.

 

זהו מחיר גבוה מאוד ביחס למתחרות, במיוחד לנוכח העובדה שמודרנה קיבלה סיוע פדרלי של כמעט מיליארד דולר. פייזר למשל, שלא קיבלה כל סיוע, מתכננת לגבות 40 דולר לחיסון הכפול במדינות מתפתחות, 20 דולר לכל מנה. לפי הערכות שפורסמו, אסטרהזנקה תגבה ממדינות האיחוד 4-3 דולר על מנה אחת, עד 8 דולר על שתיהמנות.

 

מודרנה סירבה להגיב: "אנו מנהלים שיחות עם כמה וכמה ממשלות על אספקה פוטנציאלית של החיסון, אלה שיחות פרטיות ומעבר לזה לא נוכח להגיב, בהינתן ההיבט החשאי של השיחות והחוזים".

 

8:30 - סין: 101 נדבקים בקורונה ביממה - המספר הגבוה ביותר מאז אפריל

 

השלטונות בסין דיווחו כי ביממה החולפת אובחנו 101 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. זהו המספר היומי הגבוה ביותר מזה שלושה חודשים וחצי. 89 מהנדבקים הם ממחוז שינג'יאנג שבצפון-מערב סין. אחד הוא מהבירה בייג'ינג.

 

בדיקות קורונה בסין בדיקות קורונה בסין צילום: איי אף פי

 

8:00 - ברזיל: 921 חולים מתו ביממה

 

בברזיל מתו ביממה החולפת עוד 921 בני אדם מנגיף הקורונה. כך נמסר ממשרד הבריאות במדינה. כמו כן אובחנו עוד 40,816 נדבקים. יום קודם לכן מתו 955 חולים. מאז התפרצה המגפה בברזיל אובחנו בה כמעט 2.5 מיליון נדבקים, ומניין המתין עומד על 88,539.

 

7:30 - טראמפ: התרופה הידרוקסיכלורוקווין מסייעת לקורונה "בשלבים המוקדמים"

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שב והביע תמיכה בשימוש בתרופה הידרוקסיכלורוקווין לטיפול בקורונה. טראמפ אמר בתדרוך בבית הלבן כי התרופה מועילה "בשלבים המוקדמים" של המחלה. מינהל המזון והתרופות האמריקני ביטל בחודש שעבר אישור-חירום לשימוש בתרופה זו נגד קורונה, אחרי שכמה מחקרים הראו כי היא איננה יעילה לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף.

 

 

 

x