$
בשולי החדשות

מכירה פומבית בימי קורונה: סותבי'ס מכר יצירות אמנות ב-150 מיליון פאונד

בית המכירות הבריטי קיים את המכירה בשידור חי באינטרנט, והכנסותיה יועברו לילדים בבית לחם; בין היצירות הבולטות: פורטרט עצמי של רמברנדט שנמכר ב-14.5 מיליון פאונד, ציור של חואן מירו - ב-22.3 מיליון ושל בנקסי - ב-2.2 מיליון

שירות כלכליסט 08:5229.07.20
בית המכירות הפומביות סותבי'ס סגר את עונת הקיץ שהתנהלה באופן לא שגרתי בגלל הקורונה עם כמה מכירות גדולות. במכירה שהתקיימה אתמול (ג') בלונדון, נמכר פוטרט עצמי של רמברנדט ב-14.5 מיליון פאונד, ציור של האמן הספרדי חואן מירו - ב-22.3 מיליון פאונד ויצירה של גרהרד ריכטר -  ב-10.7 מיליון פאונד. המכירה שודרה בסטרימינג שהועבר באינטרנט בשידור חי. ההכנסות מהמכירה ישמשו לקניית ציוד לילדים המטופלים באגודה הערבית בית לחם לשיקום.  

 

 

בסך הכל המכירה, שנמשכה למעלה משלוש שעות, הכניסה קרוב ל-150 מיליון פאונד, לאחר שנמכרו 95% מבין 65 היצירות שהוצעו.

 

 

הציור של בנקסי הציור של בנקסי

 

ההצעות עברו בטלפון לנציגים שישבו במשרדים בלונדון ובניו יורק. קונים פוטנציאלים גם שהו פיזית במטה בלונדון, אך ישבו בחדר נפרד מהמנחה.

 

הציור של מירו הציור של מירו

 

המכירה כאמור סגרה את עונת הקיץ של סותבי'ס שאופיינה בעיקר באירועים שנדחו או עברו לגרסה מקוונת בשל הגבלות הקורונה.

 

 

הפורטרט של רמברנדט הפורטרט של רמברנדט

 

הפורטרט העצמי של רמברנדט הוא אחד משלוש יצירות של האמן ההולנדי שנותרו עדיין בידיים פרטיות. זה המחיר הגבוה ביותר שמתקבל עבור פורטרט עצמי של האמן. הציור של מירו נקרא Peinture והוא מ-1927. ציור זה עורר מלחמת מחירים ונמשך 11 דקות לפני שנמכר לאספן מניו יורק. היצירה Wolken של ריכטר היא ציור שמן המתפרס על פני ארבעה פאנלים.

 

במכירה נמכרה גם יצירה של בנקסי מ-2017 בשם Mediterranean sea view, המציגה את מותם של אלפי פליטים סורים שניסו להגיע לאיחוד האירופי דרך הים התיכון. היצירה נמכרה עבור 2.2 מיליון פאונד, המחיר השני הגבוה ביותר עבור יצירה של האמן המסתורי במכירה פומבית.

x