$
קורונה

ראש ה-FDA לשעבר: "אסור להשוות בין הנזק לילדים מקורונה ומשפעת"

ד"ר סקוט גוטליב: "בשנה שעברה נדבקו 11.8 מיליון ילדים בשפעת. בקורונה לא נדבקו כל כך הרבה ילדים, ואנחנו לא רוצים לחשוב מה יקרה אם זה אכן יהיה המצב". לדבריו, אפשר לפתוח את בתי הספר בצורה בטוחה, אך לדבריו ההחלטה על כך צריכה להתקבל ברמה המקומית בהתאם למצב הקורונה

שירות כלכליסט 16:2825.07.20

ד"ר סקוט גוטליב, לשעבר ראש מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מזהיר שלא להשוות בין השפעות הקורונה על ילדים להשפעות השפעת, זאת מכיוון שעוד הרבה לא ידוע לגבי הקורונה.

 

"העובדות הן שבשנה שעברה נדבקו 11.8 מיליון ילדים בשפעת. בקורונה לא נדבקו כל כך הרבה ילדים, ואנחנו לא רוצים לחשוב מה יקרה אם זה אכן יהיה המצב", אמר בראיון ל-CNBC.

 

בארה"ב נדבקו קרוב ל-4.1 מיליון אנשים בקורונה, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. דבריו של גוטליב התפרסמו בעוד שבתי ספר ברחבי ארה"ב מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים, על רקע המשך התפשטות המגיפה. הממשל קרא בשבועות האחרונים למדינות לפתוח את שנת הלימודים כרגיל ולא בלמידה מרחוק. בתחילת החודש, אף איים הנשיא דונלד טראמפ לעצור את המימון הפדראלי לרשויות שלא יעשו זאת. ביום חמישי פרסם המרכז לפיקוח ולמניעת מחלות (CDC) הנחיות מעודכנות, שבהן הדגישו את המחיר החברתי והרגשי של המשך הלימודים מרחוק. לפי ההנחיות, הראיות הזמינות הטובות ביותר מצביעות על כך שלילדים יש סבירות נמוכה יותר להידבק בקורונה מאשר למבוגרים.

 

סקוט גוטליב סקוט גוטליב צילום: גטי אימג'ס

 

לפי נתונים שפרסם החודש ה-CDC, אנשים מתחת לגיל 18 מייצגים פחות מ-7% מהמקרים המאומתים ופחות מ-1% ממקרי המוות הקשורים לקורונה.

 

ואולם גוטליב אומר כי ההנחיות הללו משוות בין מספר הילדים שמתים מקורונה למספר הילדים שמתים משפעת. "עד כה במגיפה הזו, מתו פחות ילדים מאשר בכל אחת מחמש עונות השפעת האחרונות - 64 בלבד", נכתב בדו"ח של ה-CDC. גוטליב הודה כי זה אכן נכון, אך הוסיף: "נראה שמרבית הילדים פשוט עדיין לא נדבקו בקורונה". לפיכך, הוא טוען שעלינו לפעול למנוע התפרצויות בבתי ספר.

 

עם זאת, גוטליב סבור כי אפשר לפתוח את בתי הספר בצורה בטוחה, אך לדבריו ההחלטה על כך צריכה להתקבל ברמה המקומית בהתאם למצב הקורונה. "יהיה קשה לקהילות לפתוח את בתי הספר למול התפרצות חסרת שליטה", ציין.

 

x