$
קורונה

הצלב האדום מזהיר: הקורונה תגדיל את גלי ההגירה אחרי פתיחת הגבולות

ראש הארגון ההומניטרי ג'אגן צ'פגיין אומר כי ברחבי העולם מתמודדים רבים עם השלכות הקורונה והמצב הכלכלי המידרדר. לדבריו, לייאוש יהיו השלכות כבדות משקל כאשר הגבולות ייפתחו מחדש והמונים ינסו להגר. ראש הצלב האדום קרא לסיוע מיידי במטרה להקל על תחושת הייאוש המתרחבת

שירות כלכליסט 10:3124.07.20

משבר הקורונה עלול להביא לגלי הגירה מסיביים ברגע שהגבולות ייפתחו, כך מזהיר ראש הצלב האדום.

 

ג'אגן צ'פגיין, ראש הפדרציה של הצלב והסהר האדום (IFRC), אמר שהוא מאוד מודאג מההשלכות העקיפות של המגפה, שסגירת הגבולות והמגבלות שהוטלו בעקבותיה קירבו מיליונים למצב של עוני. "אנו רואים יותר ויותר מדינות שהמגפה משפיעה בהן על מצב הפרנסה והתזונה", אמר צ'פגיין בראיון לגרדיאן.

פליטים. הקורונה תגדיל את שיעור ההגירה פליטים. הקורונה תגדיל את שיעור ההגירה צילום: איי אף פי

 

אנשים רבים מתמודדים עם הדילמה שבין להיחשף לוירוס הקורונה או לרעוב, ולייאוש שנוצר בעקבות זאת עלולות להיות השלכות כבדות משקל, הוסיף צ'פגיין.

 

"אנחנו שומעים שהרבה אנשים מאבדים את פרנסתם, ולכן כאשר הגבולות ייפתחו מחדש הם עשויים לנסות ולהגר. עלינו להיות מוכנים להגברה מסיבית של שיעור ההגירה בשנים הקרובות".

 

צ'פגיין קרא לסיוע מיידי במטרה להקל על תחושת הייאוש המתרחבת והזהיר שהגירה מסיבית עלולה לגרום ל"טרגדיות רבות" כולל תופעות של טביעה, סחר בבני אדם וניצול.

 

"העלות של התמודדות עם הגירה, במהלכה וכמובן לאחר שהאנשים מגיעים למדינת היעד שלהם, היא גבוהה בהרבה מתמיכה במקורות המחייה של אנשים, בחינוך, ובבריאות במדינות המקור שלהם",אמר.

 

צ'פגיין גם גינה ניסיונות של מספר מדינות לשריין לעצמן חיסונים שישמשו בלעדית את אזרחיהן. "לנגיף אין גבולות, לכן זו גישה צרת-רואי לחשוב שאני יכול לחסן את האזרחים שלי ולזנוח אחרים לגורלם, ושזה יפתור את הבעיה", סיכם.

x