$
קורונה

יציאת ניו יורק: כרבע מהעסקים שוקלים לצמצם נוכחות בעיר ב-20% לפחות

כך מעלה מחקר שנעשה בעקבות המעבר לעבודה מהבית בשל מגיפת הקורונה והצורך המופחת בעובדים; החברות שנסקרו מעריכות כי רק 10% מהעובדים ישובו הקיץ לעבוד במשרד; כלכלת העיר צפויה להתכווץ ב-13%

שירות כלכליסט 13:1121.07.20
המעבר לעבודה מהבית בעקבות התפרצות הקורונה והצורך המופחת בעובדים בתעשיות השירותים הפיננסיים והמקצועיים בניו יורק גרמו לכך שכרבע מהחברות שוקלות לצמצם את הנוכחות שלהן בעיר ב-20% לפחות, כך לפי מחקר חדש שבדק את ההשלכות הכלכליות של המגיפה.

 

 

 

המחקר, שנערך על ידי הארגון Partnership for New York City המורכב ממנכ"לים של חברות גדולות, מעלה גם שבסביבות 16% מהנשאלים מעריכים כי יעבירו משרות מחוץ לעיר.

 

 

עבודה מהבית עבודה מהבית צילום: שאטרסטוק

.

בנוסף, החברות מעריכות כי רק 10% מהעובדים ישובו הקיץ לעבודה במשרד, ו-40% בלבד ישובו עד סוף השנה. הסקר נערך בחודש מאי.

 

בעקבות זאת, ההערכה היא כי העיר והמדינה יפסידו מעל 37 מיליארד דולר בהכנסות ממסים בשנתיים הקרובות, והתפוקה הכלכלית של מדינת ניו יוק תרד ב-7%. כלכלת העיר צפויה להתכווץ השנה ב-13%.

 

המסקנה העיקרית של הסקר היא שמלבד השמירה על הבריאות יש לשים בראש סדר העדיפות סיוע לעסקים קטנים ולעסקים שבבעלות מיעוטים. מטרות חשובות נוספות כוללות שיפור ההכשרות המקוונות, יצירת דיור בר השגה, ביצוע רפורמות בתקציב ובמערכת המסים וקידום שימוש באנרגיה מתחדשת והתשתיות הדיגיטליות.

x