$
קורונה

מרקס אנד ספנסר הבריטית תפטר מאות עובדים במסגרת ארגון מחדש

עם הטלת הסגר בבריטניה סגרה הרשת את כל סניפיה והוציאה לחל"ת כשליש מתוך 78 אלף עובדיה. עדיין לא ברור אם תחזיר את המענק הממשלתי שקיבלה לשימור כוח האדם שלה

שירות כלכליסט 13:0520.07.20
רשת הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר שלחה מכתבים לפני פיטורים למאות עובדים, ובכך הצטרפה לשורה של חברות בריטיות שמקצצת בכוח העבודה שלהן לנוכח משבר הקורונה, כך מדווח האתר סקיי ניוז. לפי מקורבים לחברה, הקיצוצים נעשים במסגרת תוכניות הארגון מחדש שיזם מנכ"ל מרקס אנדספנסר סטיבן רואו. הרשת צפויה להודיע רשמית על הקיצוצים כבר בשבוע הקרוב, זאת לאחר שבמרץ היא נאלצה לסגור את כל סניפיה בבריטניה לאחר שהוטל סגר בממלכה. בעקבות סגירת החנויות הוציאה החברה לחל"ת 27 אלף מתוך 78 אלף עובדיה.

 

 

מרקס אנד ספנסר צפויה לבצע את הפיטורים אף שקיבלה ממשלת בריטניה מענקים שנועדו לשמר את משרותיהם של עובדיה. בשלב זה לא ידוע אם הרשת תלךבעקבות בעקבות רשת פריימארק ותחזיר את המענקים הממשלתיים.

 

 

מרקס אנד ספנסר מצטרפת בזאת לחברות בריטיות מובילות, שהודיעו באחרונה על מהלכי פיטורים, ביניהן בריטיש איירוויז, BP, רויאל מייל ובוטס.

ממרקס אנד ספנסר נמסר בתגובה: "איננו מגיבים על ספקולציות. אם וכאשר יהיה לנו מה להודיע, העמיתים שלנו יהיו הראשונים לדעת".

 

 

מנכ"ל מרקס אנד ספנסר סטיב רואו מנכ"ל מרקס אנד ספנסר סטיב רואו צילום: רויטרס

 

 

במקביל לפרסום תוצאותיה של החברה לרבעון הראשון של השנה הודה רואו כי קרוב לוודאי שהרגלי הקניות של הציבור ישתנו בעקבות המגיפה. "בעוד שלק מהרגלי הקניות יחזרו לרמתם הרגילה, אחרים ישתנו ללא הכר. מגמת המעבר לדיגיטל הואצה, והחלו שינויים בחנויות עצמן", הסביר. "חשוב מכל, הרגלי העבודה השתנו, וגילינו שאנחנו יכולים לעבוד בצורה מהירה, מצומצמת ויעילה יותר. אני נחוש לפעול בעניין ולגבש עסק מחודש ועמיד יותר בעולם שלא ישוב להיות כפי שהיה".

 

x