שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פייננשל טיימס
גג עמוד פייננשל טיימס חדש לבן

התחלואה בטוקיו עולה, אבל יפן תסבסד חופשות

קמפיין ממשלתי לעידוד התיירות יחריג את טוקיו לאחר ששיעור הבדיקות החיוביות בבירה עלה ל־6%. בשאר האזורים ביפן הממשלה תסבסד הוצאות תיירים עד תקרה של 186 דולר לאדם ביום. החשש: סגר נוסף

רובין הרדינג, פייננשל טיימס 22:0019.07.20

ממשלת יפן נחושה להמשיך את הקמפיין שהשיקה לעידוד תיירות הפנים, זאת על אף החשש שהמהלך עלול להגדיל את מספר ההידבקויות בנגיף הקורונה. במסגרת קמפיין ""Go To, הממשל יציע מיליארדי ין כסובסידיות לתמרוץ התיירות באזורים הסובלים מקריסה בענף.

 

 

 

עם זאת, בעקבות עלייה במספר החולים המאומתים בטוקיו, הודיעה הממשלה שתחריג את הנסיעות מהבירה ואליה, ויתור שיצמצם משמעותית את ההשפעה הכלכלית של התוכנית. מצבה הקשה של יפן חושף כיצד אפילו ממשלות שהצליחו להשתלט על המגפה באופן יחסי נתקלות בדילמה: ככל שהן עושות יותר בכדי להחיות את התיירות, כך הן מסתכנות יותר בהפצת הנגיף, מה שעלול לגרור סגר נוסף.

 

כחלק מקמפיין "Go To", הממשלה תשלם מחצית מעלויות החופשה, עד תקרה של 20 אלף ין (186 דולר) לאדם ביום. 70% מהסובסידיה יועברו כהנחה על עלויות החופשה, ו־30% נוספים כשוברים שאותם ניתן לפדות בעסקים מקומיים.

 

 

 

התוכנית זוכה לגיבויו של מטושיהירו ניקאי , מזכ"ל המפלגה הליברל דמוקרטית שבראשה עומד ראש הממשלה שינזו אבה. ניקאי מכהן כיו"ר ANTA, האיגוד היפני של סוכני הנסיעות.

 

הקמפיין מושך ביקורת גוברת על רקע העלייה בתחלואה בטוקיו ואזורים נוספים במדינה. ביום חמישי האחרון הגיע מספר החולים המאומתים לשיא של 286. שיעור הבדיקות החיוביות בטוקיו עלה ל־6% מקרב הנבדקים והעיר העלתה את רמת מצב החירום לדרגה הרביעית והגבוהה ביותר.

 

 

טוקיו. אזור הקניות של רובע אסקוסה טוקיו. אזור הקניות של רובע אסקוסה צילום: אי פי איי

 

בעוד שמרבית הנדבקים החדשים הם צעירים, ומספר המקרים הקשים בבתי חולים מוסיף לרדת, עדיין קיים חשש שטוקיו תמצא את עצמה שוב במתכונת חירום. במהלך מצב החירום הקודם באפריל ובמאי, הממשלה ביקשה מעסקים שיסגרו את פעילותם ומתושבים שישמרו על ריחוק חברתי. המלצות אלה הועברו כהנחיה התנדבותית ולא כחקיקה. המהלכים הצליחו להפחית את התחלואה, וטוקיו נפתחה מחדש ב־25 במאי.

 

"אנחנו ממליצים לתושבי סאיטמה לא לבחור בטוקיו כיעד לחופשה ולהישאר בקרבת המחוז", אמר מוטוהירו אונו, מושל מחוז סאיטמה שבמטרופולין טוקיו, במהלך תדרוך לתקשורת. "לכל מי שבטוקיו, מכיוון שברבים מאזורי התיירות של סאיטמה יש ריכוזי אוכלוסייה מבוגרת, אנחנו מצפים מכם לגלות התחשבות ולהתרחק".

 

קבוצת פעילים אזרחיים הגישה לבית המשפט המחוזי בטוקיו תביעה שנועדה לקדם צו מניעה לעצירת קמפיין "Go To", בטענה שהוא מפר את הזכות לחיים.

 

 

לכל כתבות "פייננשל טיימס" לחצו כאן
x