$
קורונה

סגרים אזוריים הוטלו מספרד ועד אוסטרליה, מחשש להסלמה מחודשת

הסגרים הוטלו מחדש בימים האחרונים בעקבות עלייה במספר המקרים המאומתים. מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי לא תהיה חזרה ל"נורמלי הישן" בעתיד הנראה לעין

תמר טוניק 20:0914.07.20

סגרים נקודתיים הוטלו מחדש בימים האחרונים על ערים ומחוזות ברחבי העולם בעקבות עלייה במספר המקרים המאומתים, גם אם מדובר בעשרות בודדות.  

 

המהלכים מגיעים על רקע אזהרות מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי (WHO) טדרוס אדהנום גבריסוס, שאמר אתמול כי לא תהיה חזרה ל"נורמלי הישן" בעתיד הנראה לעין. בתדרוך מקוון שנערך ממטה ה־WHO בג'נבה אמר טדרוס כי אם מדינות לא יכבדו את הנהלים הבסיסיים, מגפת הקורונה תהפוך חמורה יותר ויותר. "אנסח זאת בפשטות, יותר מדי מדינות הולכות בכיוון הלא נכון. הנגיף הזה הוא האויב מספר אחת של הציבור", הדגיש.  

מזכ"ל ה־WHO, טדרוס אדהנום. "לא נחזור בקרוב לנורמלי הישן" מזכ"ל ה־WHO, טדרוס אדהנום. "לא נחזור בקרוב לנורמלי הישן" צילום: אי.אף.פי

 

בהונג קונג ייכנסו מחר לתוקף המהלכים המחמירים ביותר שהושתו עד כה בטריטוריה, זאת לאחר שדווחו אתמול 52 מקרים חדשים. במסגרת המגבלות החדשות, המסעדות יורשו לפעול עד 6 בערב בלבד, עם ארבעה סועדים ליד כל שולחן. נוסעים בתחבורה הציבורית יחויבו בעטיית מסכה, והקנס על הפרת התקנה יעמוד על 5,000 דולר הונג־קונגי (645 דולר ארה"ב). הגבלות נוספות כוללות סגירת ברים, מועדוני כושר ומועדוני קריוקי. במקביל, דיסני נדרשה לסגור את פארק השעשועים שלה בעיר, חודש לאחר שפתחה אותו מחדש. מתחילת המגפה דווח על 1,521 חולים מאומתים בהונג קונג, ושמונה מתים.

 

צעדי סגר מחמירים הוטלו לפני שבוע על מלבורן, העיר השנייה בגודלה באוסטרליה, בעוד הרשויות נאבקות למנוע התפשטות ארצית של גל שני. 6 מיליון תושבי מלבורן מורשים כעת לצאת מבתיהם רק לצורכי קניית מזון, פעילות גופנית או עבודה. המהלכים יישארו בתוקף למשך שישה שבועות והוכרזו בעקבות שיא יומי חדש — 191 מקרים — במדינת ויקטוריה שמלבורן היא בירתה. "אם לא נשתלט על זה, ברור לנו שההשלכות יהיו מאוד מאוד חמורות", אמר ראש ממשלת ויקטוריה דניאל אנדרוז. במסגרת ההגבלות החדשות נסגר הגבול בין ויקטוריה לניו סאות' וויילס, שתי המדינות המאוכלסות ביותר באוסטרליה.

 

סגר מחודש הוטל לפני שבוע גם על כ־70 אלף תושבי לה מארניה במחוז גליסיה שבצפון־מערב ספרד בעקבות עלייה במספר החולים המאומתים. בהודו סגר הוטל אתמול למשך שבוע על כ־11 מיליון תושבי בנגלור, העיר השלישית בגודלה בתת־היבשת. לפי התקנות החדשות, יורשו לפעול רק חנויות מזון, גם זאת באופן מוגבל, בין השעות 5 בבוקר ל־12 בצהריים. תנועת כלי רכב ציבוריים ופרטיים תותר רק במקרי חירום. בעיר הנמל טנג'יר שבמרוקו, התחבורה הציבורית חדלה לפעול השבוע ונסגרו בתי קפה ומקומות ציבוריים. התושבים נדרשים להישאר בבתיהם, להוציא מקרי חירום.

 

באיטליה, שהיתה המוקד החמור ביותר של המגפה, הרשויות הביעו דאגה בימים האחרונים מהעלייה הקלה שנרשמה במספר המקרים המאומתים. זאת ברקע פתיחת הגבולות לזרים והתפרצות מוקדים מקומיים. עם זאת, מדובר ברמות נמוכות של כ־200 מקרים ביום לעומת כ־6,000 שתועדו בשיאה של המגפה באביב.

x