$
קורונה

רשת פריימרק תוותר על מענק של 30 מיליון פאונד שמציעה ממשלת בריטניה

חברת הביגוד והאביזרים המעסיקה 30 אלף עובדים תוותר על הסיוע שמציעה הממשלה עבור עובדים שהוחזרו מחל"ת. זאת לאחר ששר האוצר הבריטי הודיע שכל העסקים בממלכה יקבלו 1,000 פאונד עבור כל עובד שיחזור לעבודה. מפריימרק נמסר שהעובדים כבר הוחזרו לעבודה ולכן החברה לא תבקש עבורם את המענקים. הדבר עשוי להפעיל לחץ על חברות גדולות נוספות לוותר על הכספים המוצעים להן

שירות כלכליסט 12:2313.07.20

חברת הביגוד והאביזרים פריימרק הודיעה שתוותר על סיוע של שלושים מיליון פאונד שמציעה לה הממשלה עבור עובדים שהוחזרו מחל"ת. הדבר עשוי להפעיל לחץ על חברות גדולות נוספות לוותר על כספי משלם המסים המוצעים להן.

 

שר האוצר הבריטי רישי סונאק הודיע בשבוע שעבר שכל העסקים בממלכה יקבלו 1,000 פאונד עבור כל עובד שיחזירו מחל"ת. פריימרק רשמה כ-30,000 עובדים בתוכנית שימור העובדים של הממשלה, אך אמרה שכבר החזירה אותם לעבודה ולא תבקש עבורם את הכספים.

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון. שיקום הכלכלה ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון. שיקום הכלכלה צילום: רויטרס

"החברה מסירה את עובדיה מתכניות התמיכה בתעסוקה של בריטניה ושל האיחוד האירופי, למרות שהן עולות בקנה אחד עם הפתיחה המחודשת של רוב החנויות שלנו", אמר דובר של בעלי פריימרק – Associated British Foods. "החברה שלנו מאמינה שלא תצטרך לבקש את התשלום בתנאים הקיימים".

 

סונאק, שהציג את מענק שימור העובדים בעדכון הכלכלי שמסר בשבוע שעבר, אמר: "אחד הדברים החשובים ביותר שביכולתנו לעשות כדי למנוע אבטלה הוא להחזיר כמה שיותר אנשים מחל"ת חזרה לעבודתם".

 

רישי סונאק שר האוצר הבריטי. מענקים למעסיקים רישי סונאק שר האוצר הבריטי. מענקים למעסיקים צילום: רויטרס

על פי המתווה חברות בבריטניה יכולות לקבל מהממשלה 1,000 פאונד לכל עובד שחוזר לעבודה למשך שלושה חודשים לפחות, לאחר שתוכנית תשלומי השכר של הממשלה תסתיים באוקטובר.

 

נכון להיום ישנם 9.4 מיליון בריטים הזכאים לתוכנית השכר בחל"ת של הממשלה, ואם כולם יחזרו לעבודה הדבר עשוי לעלות לציבור הבריטי יותר מתשעה מיליארד פאונד.

 

מנהיג הלייבור סיר קאייר סטרמר ביקר את התוכנית על כך שאינה שמה לה למטרה את החברות שהכי זקוקות לה.

 

סטרמר אמר שהממשלה עושה נכון בכיוון שהיא פועלת, אך הוסיף: "החשש שלנו הוא שהפעולה שננקטה אינה ממוקדת במקומות הנכונים, כך שמענק שימור העובדים ניתן לכל המגזרים, כאשר ברבים מהם העובדים היו מוחזרים לעבודה בכל מקרה. לעומתם יש רבים שבאמת נמצאים בסיכון לאבד את עבודתם, ולכן היה צריך למקד את התכנית במקומות שבאמת זקוקים לה".

x