$
קורונה

הסאבווי בניו יורק מחפש פתרונות חכמים כדי להיחלץ מהמשבר

על פי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", הרשות שמפעילה את הסאבווי בניו יורק כילתה כבר כמעט את כל 4 מיליארד הדולרים שקיבלה כחלק מחבילת החילוץ הפדרלית שהועמדה במאי. כעת, MTA צופה גרעון של יותר מ־10 מיליארד דולר עד סוף 2021

שירות כלכליסט 08:1113.07.20

רשות התחבורה של ניו יורק (MTA) הודיעה כי תרתום את מאיץ הסטארט־אפים המקומי Transit Tech Lab למציאת פתרונות חכמים לשימוש בתחבורה הציבורית בתקופה הנוכחית.

 

 

 

"המגפה היכתה בניו יורק כפי שלא היכתה בשום מקום אחר במדינה", אמר סמנכ"ל החדשנות של MTA מארק דווד. "לכן, נקטנו צעדים חסרי תקדים ואנחנו פתוחים לדרכים חדשניות שיצמצמו את הסיכון עבור הנוסעים והעובדים".

 

MTA נחושה להשיב אליה את אמון הלקוחות, ואיתו את ההכנסות. בשפל שנרשם באפריל, עמדו הנסיעות היומיות בסאבווי על 400 אלף, לעומת ממוצע יומי של 5.5 מיליון נסיעות לפני המגפה.

 

 

חיטוי נגד קורונה בתחתית בניו יורק חיטוי נגד קורונה בתחתית בניו יורק צילום: איי אף פי

 

 צילום: בלומברג

על פי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", הרשות שמפעילה את הסאבווי בניו יורק כילתה כבר כמעט את כל 4 מיליארד הדולרים שקיבלה כחלק מחבילת החילוץ הפדרלית שהועמדה במאי. כעת, MTA צופה גרעון של יותר מ־10 מיליארד דולר עד סוף 2021.

 

2008 היתה הפעם האחרונה שבה הרשות נקלעה למשבר חריף, אז עמד הגירעון על 1.2 מיליארד דולר. בכדי להתייעל, שני קווי סאבווי ועשרות קווי אוטובוסים קוצצו ומחירי כרטיסי הנסיעה התייקרו.

 

x