$
קורונה

"המספר האמיתי של הנדבקים בקורונה בארה"ב - 700 אלף ביום"

בארה"ב נרשם אתמול שיא חדש של 69 אלף חולי קורונה מאומתים, ואולם סקוט גוטליב, ראש ה-FDA לשעבר, סבור כי המספר האמיתי גבוה הרבה יותר; למרות העלייה במספר הנדבקים והמתים בפלורידה, דיסני פותחת היום מחדש את פארקי השעשועים

שירות כלכליסט 15:0411.07.20

ד"ר סקוט גוטליב, לשעבר ראש מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), סבור כי יש בארה"ב מספר גבוה של נדבקים בקורונה שאינם מדווחים.  "יש לנו בוודאי מעל 700 אלף הדבקות ביום, אף שאנחנו מאבחנים כ-60 אלף בלבד", אמר בראיון ל-CNBC.

 

ב-1 ביולי העריך גוטליב כי 400-500 אלף אמריקאים נדבקים בקורונה מדי יום.

 

גוטליב העביר ביקורת על העדר שיתוף הפעולה בין המדינות השונות שחוות עלייה חדה במספר הנדבקים. בהתאם, הוא ציין את ההבדל בין תגובת המדינות בדרום שסובלות כעת מהתפשטות המגיפה לבין תגובת המדינות שנפגעו בתחילה, כמו מישיגן. "המדינות שנפגעו ראשונות פעלו נגד הנגיף כמו באסיה, כמו מדינות מערב אירופה", הסביר. "אני לא חושב שפלורידה, טקסס או אריזונה מנסות לחסל את הנגיף בשלב זה. אני חושב שהן רק מנסות לשמור את המספרים נמוכים כדי שמערכות הבריאות לא יקרסו".

 

ראש ה-FDA לשעבר ציין את המחסור באסטרטגיה אחידה בארה"ב. לדבריו, "זו תהיה משימה קשה למדינות שרוצות לשמור על ההישגים שלהן, ושילמו מחיר כבד כדי להתגבר על הנגיף, ולא ירצו שהוא ישוב אליהן לקראת הסתיו".

 

בתוך כך, בארה"ב נרשם אתמול (שישי), זה היום השלישי ברציפות, מספר שיא של נדבקים - 69 אלף; כך לפי דיווח ברויטרס. תשע מדינות בארה"ב: אלסקה, ויסקונסין, ג'ורג'יה, איידהו, איווה, לואיזיאנה, מונטנה, אוהיו ויוטה, דיווחו על מספר שיא של נדבקים חדשים ביום.

  

סקוט גוטליב סקוט גוטליב צילום: גטי אימג'ס

 

במקביל, מושל טקסס גרג אבוט הזהיר כי ייתכן שייאלץ להטיל סגר נוסף אם לא יצליחו להפחית את התחלואה באמצעות עטיית מסכות ושמירה על ריחוק חברתי. "אם לא נאמץ את ההרגלים הנכונים אנחנו עלולים להיות שוב בסגר", אמר, אך הוסיף כי זה הדבר האחרון שבו הוא מעוניין.

 

למרות העלייה במספר הנדבקים והמתים בפלורידה, פארקי השעשועים של דיסני במדינה ייפתחו היום (ש') מחדש, אך למספר מוגבל של מבקרים, שיידרשו לעטות מסכות ולעבור בדיקות חום בכניסה. עם זאת, בוטלו התהלוכות ברחבי הפארק, הופעות הזיקוקים ואירועים אחרים שלרוב מושכים התקהלויות. לדברי היועצת הרפואית הבכירה של דיסני, ההנחיות החדשות יבטיחו שהות בטוחה של המבקרים בפארקים.

 

ביום חמישי דווח על 120 מתים מקורונה בפלורידה, וביום שישי - על 92 מתים ועוד 11,433 נדבקים חדשים. בעקבות זאת, מעל 40 בתי חולים בפלורידה דיווחו על מחסור במיטות פנויות במחלקות טיפול נמרץ.

 

 

פארק דיסני באורלנדו פארק דיסני באורלנדו צילום: Disney

 

יתרה מזו, החודש דיווחה פלורידה על יותר נדבקים בכל יום מאשר דיווחו מדינות אירופה בשיא המגיפה. מושל פלורידה רון דסנטיס הודיע אתמול כי המדינה תקבל מעל 17 אלף מבחנות של התרופה רמדסיביר לטיפול בקורונה. "נקווה שזה יעזור לשפר את מצבם של החולים", אמר.

 

מלבד פלורידה, ב-44 מדינות בארה"ב יש עלייה במספר הנדבקים בשבועיים האחרונים לעומת שבועיים קודם לכן. עד כה מתו 134 אלף אמריקאים מקורונה ומעל 3.2 מיליון אנשים נדבקו.

 

 

 

 

x