שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

גיליין מקסוול מבקשת להשתחרר בערבות של 5 מיליון דולר בגלל "סכנת הקורונה בכלא"

מקסוול, מי שכונתה "המאדאם של ג'פרי אפשטיין" והפעילה רשת קטינות שסיפקו לו שירותי מין, טוענת באמצעות עורכי דינה כי הנסיבות שנוצרו על ידי הקורונה יגדילו מאוד את הסיכון האישי שלה ויפגעו בהגנתה. בשבוע שעבר היא נעצרה באחוזה מבודדת בניו המפשייר, לאחר שניסתה להסתתר במשך שנה

שירות כלכליסט 00:1411.07.20

גיליין מקסוול, המואשמת בכך שסייעה לג'פרי אפשטיין להתעלל מינית בקטינות, צריכה להשתחרר בערבות בגלל סכנת הקורונה בכלא, כך טענו היום (ו') עורכי דינה של מקסוול.  

מקסוול (58) נכלאה במתקן מעצר פדרלי בניו יורק לאחר שנעצרה בשבוע שעבר עקב מעורבותה בהפעלת רשת קטינות שסיפקו שירותי מין לאפשטיין.
גיליין מקסוול בצילום משנת 2013 גיליין מקסוול בצילום משנת 2013 צילום: בלומברג

 

 

גיליין מקסוול וג'פרי אפשטיין גיליין מקסוול וג'פרי אפשטיין צילום: גטי אימג'ס

 

 

עורכי דינה של מקסוול הצביעו על סכנת הקורונה כעילה לשחרורה מהכלא. הם הציעו כי תתחייב לשלם 5 מיליון דולר - התחייבות שתובטח על ידי שישה ערבים ורכוש בבריטניה בשווי 3.75 מיליון דולר.

 

"הנסיבות שנוצרו על ידי מגיפת הקורונה יגדילו מאוד את הסיכון האישי של מקסוול וימנעו ממנה לקחת חלק משמעותי בהגנתה", כתבו עורכי דינה, מרק כהן וג'פרי פגליוקה.

 

הבקשה מגיעה ימים לאחר שהתובעים הפדרליים בניו יורק ביקשו משופט להותיר את מקסוול במעצר פדרלי עד למשפטה, ותיארו חשש כבד מכך שתימלט מחוץ לארצות הברית אם לא תישאר במעצר.

 

"למקסוול שלושה דרכונים, סכומי כסף גדולים, קשרים בינלאומיים נרחבים, וללא שום סיבה להישאר בארצות הברית ולהתמודד עם אפשרות לעונש מאסר ממושך", טענו התובעים.

 

מקסוול נעצרה בשבוע שעבר באחוזה מבודדת בניו המפשייר. היא מואשמת בכתב אישום חמור במיוחד בכך שפיתתה קטינות, חלקן בנות פחות מ-14, לעסוק במעשי מין לא חוקיים עם אפשטיין באמצע שנות התשעים.

 

התובעים טוענים כי מקסוול מילאה תפקיד מפתח בהתעללות של אפשטיין בבנות קטינות, ועודדה את הקורבנות לקבל את הצעותיו של אפשטיין לסיוע כספי. היא גם השתתפה בחלק מההתעללות בעצמה, נטען בכתב האישום.

 

מקסוול הושמה בבית המעצר מטרופוליטן בברוקלין, בסמוך מאוד לכלא הפדרלי במנהטן, שבו שם אפשטיין קץ לחייו באוגוסט האחרון, בזמן שהמתין למשפט באשמת סחר בנשים למטרות מין.

 

התובעים אמרו כי מקסוול הסתתרה במשך שנה ועשתה "מאמצים מכוונים להימנע מגילוי", כולל מעבר דירה פעמיים והחלפת מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני שלה. עורכי דינה טענו כי עשתה זאת כדי להגן על עצמה ועל בני משפחתה מפני "סיקור תקשורתי בלתי פוסק וחודרני".

 

סנגוריה של מקסוול אמרו כי הם מתכוונים להילחם בהאשמות, בין היתר על סמך הסכם אי-התביעה הממשלתית משנת 2007 עם אפשטיין.

 

"גיליין מקסוול איננה ג'פרי אפשטיין", כתבו עורכי דינה.

 

"כתב האישום הנוכחי מבוסס על טענות להתנהלות שהתרחשה לכאורה לפני כעשרים וחמש שנים. גב' מקסוול מכחישה בתוקף את ההאשמות, מתכוונת להילחם בהן והיא זכאית לחזקת החפות".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x